| SimonaTw a întrebat:

Bunaziua. Sunt intr-o situatie disperata, va rog sa-mi dati un sfat util.
Fiul meu a plecat de acasa acum o saptamana, cand a implinit varsta majoratului.De atunci nu a mai mers la scoala si practic nu mai stiu nimic de el. Nu stiu unde ar fi putut sa se duca, nu are prieteni si este mai introvertit de fel. Nu vad cee motive ar fi avut sa plece asa, i-am oferit cat am putut si ne-am straduit sa nu-i lipseasca nimic. Ce-i drept, cand a plecat era la un pas sa se incaiere cu tatal lui, iar mie mi-a aruncat niste vorbe grele, dar acum l-as ierta numai sa se intoarca cu bine acasa.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De Politie ai auzit?

| Ririru a răspuns:

Buna,

Era la un pas sa se incaiere cu tatal lui, nu stiti ce motive avea sa plece? Asta e motivul, stimata doamna. Asa a plecat si fratele meu de acasa, in tinerete, cand ne rupea tata cu bataia pe mine si mama, iar frate-miu la 18 ani nu a mai suportat sa-si vada fetele batute, asa ca a sarit si el la bataie. Apoi a plecat de acasa.
Cel mai probabil, e orgolios si e pe la un prieten. Sau cel putin, asa sa ne rugam sa fie!
Suna-ti-l sau da-ti un mesaj in care sa vada ca regretati si ca-l vreti acasa, iar daca nu primiti raspuns, anuntati politia!

| Violleta2022 a răspuns:

Mergeti la Politie si dati-l la persoane disparute!
Sper sa-l gasiti repede, sa nu regretati ca ati anuntat Politia tarziu!

| SimonaTw explică (pentru Violleta2022):

Il putem da disparut la politie daca a plecat cu stirea noastra? El a spus atunci ca pleaca in lume, dar am crezut ca i-a venit o toana pe moment si de aceea nu am apelat la politie.

| mihai69 a răspuns:

Poliția n-o să facă mare lucru, mai ales că e deja major.
Dar nu strică să-l dai la „dispăruți" - măcar aflați dacă va trece frontiera DUPĂ aceea. Dacă a făcut-o deja... adio!

| SG1995 a răspuns:

Hm, cred că dorea să fie pe picioarele lui, l-ați ținut prea mult din scurt și acum asta e răsplata voastră.

| GoldenZenith a răspuns:

Mergeti la politie.

| AKARA0 a răspuns:

Duceti-va la poliție si dati-l in dispariție.

| Justme111 a răspuns:

Incercati sa il sunati. Lasa-tii un mesaj in care sa ii spuneti ca sunteti ingrijorati si vreti dar sa vedeti ca e bine. Poate ceva l-a facut sa se indeparteze dar are nevoie doar de ceva timp sa-si puna gandurile in ordine.

| SimonaTw explică (pentru Justme111):

Nu putem da nicicum de el, pana si contul lui de Facebook este sters. Am intrebat colegi de-ai lui dar niciunul nu are idee unde ar putea fi.