| ReignForest a întrebat:

Când eram la școală aveam o colegă cu care mă înțelegeam super bine,dar ea s-a mutat la altă școală de lângă școala la care eram. Știu ce liceu a făcut, numele ei, dar a trecut ani.Ba chiar știu și unde stă, asta dacă mai stă acolo.Cum o pot găsi pe Facebook sau Instagram?

17 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca mai știi unde sta, lasa Facebook-ul deoparte, și mergi pana acolo. Daca dai de altcineva, poți explica frumos despre colega ta, că a stat acolo, că erati bune prietene, și că nu dai de ea pe net.
Eu am o vorbă: "Încercarea moarte n-are!"

| Violleta2022 a răspuns:

Prin colegi si prieteni mai buni, care au tinut legatura cu ea.

| ReignForest explică (pentru Violleta2022):

Păi nu știu

| Violleta2022 a răspuns (pentru ReignForest):

Pune pe FB-ul tau pe cine cauti (nume, prenume eventual o descriere sumara a acele fete) si-ti intrebi prietenii stie pe unde se afla acea fata.
Cu siguranta mai exista cineva din fostii colegi care stiu de ea, s-au poate lucreaza cu ea...

Nu te lua dupa Rosalia, ca nu stie ce vorbeste si oricum nu o mai baga nimeni in seama pe aici.

Pe FB nu ne dam toti numele adevarate si arareori nu punem poze cu noi, apoi este posibil ca fata aia sa fie maritata si sa poarte numele sotului.

| Lioana a răspuns:

Daca nu ai gasit-o pe Facebook cu optiunea search inseamna ca ori sunt prea multe persoane cu numele acela, ori nu si-a pus numele real, ori si-a schimbat numele prin casatorie, ori are setari de confidențialitate sa nu fie gasita la cautare, ori nici nu are cont. Daca nu ai nici prieteni comuni care sa-ti dea informatii despre ea, singura optiune care iti rămâne e sa o cauti acasa daca stii unde statea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După nume. Cauți numele și îi vezi poza de profil și o recunoști, îi trimiți cerere de prietenie sau mesaj.

| ReignForest explică (pentru anonim_4396):

Am căutat, dar din oraș nu găsește

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o mai căuta că ea dacă nu poate fi găsită ușor înseamnă că ea nu vrea să fie găsită.

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

La tine Mr. (n.r. mister -lb.eng: domn) cu asemenea gandire conteaza ce munceste fiecare, adica domeniul? daca ti-as zice ca exista lucratori la taraba in piata cu o atitudine mai buna decat voi astia din "ministere"?
Exista antreprenori miliardari care au ajuns singuri unde au ajuns, si care sunt recunoscatori celor care au cladit afacerea impreuna cu ei si stau de vorba si cu femeia de serviciu sau cu portarul de la compania lor, si exista terchea berchea care au ajuns datorita parintilor lor securisti prin politica si care afiseaza o alura de zei si ceilalti sunt fraieri pentru ei. de asta tara asta duce lipsa de oameni corecti, destepti si empatici la STAT.
O vorba spune nu judeca omul dupa aspect.
Fondatorul Apple nu era un om frumos, arata mediocru la fel si cofondatorul, ce au inventat ei stie toata lumea primele PC-uri si primul smartphone, ce lasa ei in urma mananca si urmatoarele 10 generatii din inteligenta lor.
Daca dumneata ai fi fost macar 1% din inteligenta unui geniu, ti-ai fi meritat locul in minister, pana atunci esti doar un altul care a ajuns cum a ajuns in diferite domenii si acum isi calca colegii cu masina, eu asa ceva nu am auzit in viata mea, cunosc masoni mult mai de treaba.
Mare om, mare caracter esti! Tot inainte cu aceasta gandire, domnule "diplomat", poate esti si dumneata vreun ambasador si nu stim, sau vreun sereist, ca astia sunt asa fara mama -tata si fara suflet, adica acesti cacati care isi mint si propria familie pentru cativa lei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Sigur așa este

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai prost moment este când te întâlnești cu cineva din trecutul pe care tu nu vrei să îți mai aduci aminte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai ai ce discuta cu ea după atâția ani.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Depinde cati ani au trecut, că dacă s-a căsătorit si si-a schimbat numele de familie, nu prea ai șanse să o găsești pe Facebook fără prieteni comuni. Dacă simțea și ea la fel, te căuta, nu? Unele prietenii sunt făcute să dureze doar pe banca școlii. Eu din zecile de prieteni din scoala generala, liceu, nu am mai vorbit cu unii cu altii. De obicei iți vezi de viață, fiecare are propriul drum, indiferent că am fost apropiați in trecut.

| just4ubr2015 a răspuns:

Daca nu tea cautat pana acum inseamna ca nu insemni nimic pentru ea nu mai pierde timpul degeaba sigur a uitat de tine

| Yparisa a răspuns:

Greu daca nu are numele real pe Facebook. Poate nici nu are retele sociale. Cauta-i numele pe Google, LinkedIn, poate găsești compania la care lucrează sau emailul personal și cauți după emailul pe Facebook. Altfel nu vad cum...

| Alina0124 a răspuns:

Ori prin foști colegi de-ai ei ori chiar te poți duce la ea acasă, poate îți va fi rușine dar dacă vrei s-o gasesti într-adevăr faci și asta.

| paul123paul123 a răspuns:

Ii scrii tot numele