| Robotzzzi a întrebat:

Cand ma intalnesc primadata cu o fata ce sa vorbesc cu ea, ce sa o intreb, despre ce sa vorbim?

7 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Nu cred ca exista un sablon.Cred ca atunci cand va veti vedea, ideile, intrebarile, isi vor face singure loc.Mult noroc.

| 393Dan a răspuns:

Cel mai bun sfat care o colega de clasa mi l-a dat e sa te inveti sa vorbesti despre orice. Sa poti purta o discutie pe orice tema.
Asa ca cand iesi cu ea, itreab-o ce-i place, ce obiecte la scoala ii place, etc, si de-acolo incepi sa dezvolti conversatia in totul despre scoala, ce profesori iti plac si care de enerveaza, ceva amintiri interesante/hazlii de la scoala. Sau daca zice ca-i place muzica(aproape toate zic asta), zii care-ti plac tie, intreab-o si pe ale ei, vorbeste despre cantareti, sau ce ai mai auzit despre careva staruri, din asta poti continua in emisiuni, si asa mai departe.
Sincer poti vorbi despre orice ce tie iti place sau ce ai vorbi cu orice alt prieten. Insa nu uita sa mai scapi si ceva complimente sau flirturi printre cuvinte. Fetelor le place )) Succes!

| papuciirupti a răspuns:

Boss, daca nu stii cum o cheama evident ca faci cunostintawinking (sa nu fii timid ca vin la tine, capul sus si increzator, da?)
daca esti student (asta cred) o intrebi ce clasa e, pe ce profil, sa nu o intrebi cati ani arewinking nu-i frumos... si sa ai grija sa-i lasi si ei ceva timp sa raspunda sa nu para ca o interoghezi, o intrebi ce ii place sa faca, daca ii plac animalele, daca are animale, unde vrea sa dea pe viitor, ce asteptari are de viata, ce muzica asculta, ce face in timpul limber...
astea de sus sunt mai pe capitole, nu intrebi pe rand si gata dupa raspuns treci la alta intrebare ci aprofundeti pe subiectul ala si cand nu mai aveti de spus nimic sa spunem despre muzica poti trece la animale, daca vezi ca evita un anume tip de intrebari sa nu le reiei si mai bine nu le mai pui...
din nou, nu pleci cu intrebari in cap la ea, de duci o saluti poate o si pupi pe obraz, eu asa fac si pe majoritatea chiar le si ating in zonele nesexuale cum ar fi pe antebrat, pe cot daca am ocazia deoarece e o psihologie pe care multi nu o inteleg si veti comunica mai bine, sa revii cu un raspuns oricare ar fi el. hai bafta la femei si baga sange in co@* ca d-aia le ai, femeile nu vor alte femei langa ele dar nici prefacuti

| AdrianaB1 a răspuns:

Vaii,atat de timid?
O întrebi ce te preocupă,nu trebuie numai tu să dai intrebări,îți dă și ea. Întreab-o cum la ea, cum școala, cum se simte, care sunt filmele preferate ale ei, de unde atata?
Ce îi place la un băiat etc?

| validelatargoviste a răspuns:

Faceti un partid cu stâlpi la mine a mers, serios

| Hanta1 a răspuns:

Poti folosi sfaturile pe care ti le-am dat la cealalta întrebare pe care ai pus-o mai devreme