| AndreiAnd97 a întrebat:

Cand ramane o femeie insarcinata? Mai exact cand e momentul cel mai potrivit pentru a concepe o sarcina? Si doresc alte sfaturi, gen dupa cat timp de la perioada sa incercam, cat trebuie insistat, etc. Orice detaliu ma va ajuta mult. Sper sa nu o luati in ras intrebarea mea. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca sanse maxime de sarcina sunt cand faci sex in perioada fertila, care este in jurul ovulatiei.

| Lioana a răspuns:

Sansa cea mai mare de a ramane o femeie insarcinata e la ovulatie. Adica la cca 14 zile dupa venirea menstruatiei.