| anonim_4396 a întrebat:

Cand te-ai simtit cel mai tradat de cineva? Puteti detalia? Cea mai interesanta poveste primeste fundita.

Răspuns Câştigător
| LastBlackNight a răspuns:

Am avut o perioada cand aveam multi prieteni, ieseam mult pe afara, si eram foarte sociabil. Si in accelasi timp am avut o prietena, si tineam mai mult la ea decat la oricare alt prieten, si avea foarte multa anxietate...adica nu iesea din casa cu lunile si doar citea, si nu avea pe nimeni.si eu am fost acolo mereu pentru ea,cand altii isi bateau joc de ea in ultimul hal,si chiar ma bagasem pentru ea de multe ori si o chemam afara,desi nu prea vroia/spunea ca nu o lasa maicasa etc.,dar era de inteles,fiindca in general sunt foarte rau vazut (drogat,ateu,GaY,golan etc.).si lucruri de astea., si mama ei nu vreea sa fie afiliata cu unul ca mine.Dar ne-am vazut de cateva ori.
Imi dadea mesaje mereu fara sa ii scriu eu, si doi ani si ceva doar cu mine vorbea, dar de la un timp a gasit alti prieteni, si uite de aici au inceput problemele
1. I-am propus sa vina la ziua mea de nastere,cu vreo doua saptamani inainte de ea,si a spus ca nu poate,ca are de invatat, si mna, am inteles, mi-am facut singur ziua, dar ea cu o zi inainte de asta a iesit la ziua unui coleg de al ei. Si am plans.
2. Nici macar nu mi-a spus la multi ani, mi-a zis ceva foarte superficial, gen SA AI O ZI MINUNATA, sau ceva, si ca ii pare rau ca nu a venit.
3. I-am spus sa o blocheze pe o tipa pe care o avea la follow si in friend list, pentru ca si-a batut joc de ea acum ceva timp si mna, si a durat o saptamana intreaga sa o conving sa o blocheze. Si s-a suparat pe mine ca i-am cerut asta.
4. Avea matching profile picture cu o colega de a ei, nu cu mine, care eram Cel mai bun prieten al ei.
5. Eu sunt in general anti-LGBT si anti crestin.Nu e o calitate,dar nu sunt extremist sau ceva,doar ca gandesc altfel, si ea era opusul, dar oarecum era foarte impacata cu ideea asta.
Dar dupa ce si-a cunoscut noii prieteni, care erau pro-lgbt, mi-a spus efectiv ca nu poate sa fie prietena cu un homofob rasist etc.
6. Faza care mi-a pus capac a fost cand,dupa nenumarate ori cand mi-a spus ca ma iubeste, mi-a zis -Ba, eu nu te iubesc, imi esti prieten si tin la tine, dar nu te pot iubi-
Aici s-a sfarsit o prietenie de aproape 3 ani,si mi-am dat seama prietenia noastra nu se va repara,pentru ca am injurat-o de tatal ei (care murise,si avea depresie din cauza asta,nu vrei sa stii cum te simti)
Apoi ea,desigur, si-a ales prietenii aia in locul meu, dar au lasat-o si ei dupa un timp, si nimic nu mai e ok, am devenit amandoi persoane singuratice si cu anxietate.
Si din cauza asta ma gandesc de doua ori inainte sa primesc pe cineva in viata mea.Mi-am pierdut increderea in mine si o sa ma afecteze mereu intamplarea asta.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inca nu mi s-a intampla asta, din fericire.
Am avut relatii de prietenie unde mi-au fost inselate asteptarile, dar nu as putea spune ca am fost trădata.
Ma refer la prietenie cu fetele, sau cu familiile de prieteni, nu in relatia mea personala cu sotul.

| zilog a răspuns:

Văd că mai sunt oameni care vorbesc mult ca si mine așa că voi incerca eu să fiu scurt
dacă despre trădările in dragoste sau bla bla bla alte tradări care nu omoară pe nimeni o sa îti vorbescă mulți.
Eu o să îti vorbesc despre o trădare foarte periculoasă care chiar mi-a pus viața in pericol
Cred că aveam 7 Ani m-am jucat cu ceva copii cam de 12 ani si 14 ani dintr-un parc din orasul meu si am intrat să mergem printr-un lac eu nu aveam mintea destul de coaptă si mă bazam pe ei dacă o să fie vreo problemă dar ei au fost aât de nesimtiți țărani... în cât m-au lăsat în mijlocul lacului SI EU AM STRIGAT VRE-O 2 ORE AJUTOR AJUTOR IAR OAMENII DE LA DISTATA DE vreo 200 metri se uitau dar nici unul nu a vurt să intre să mă salveze.
așa că a trebuit să merg câte un pas câte un pas și să mă rog sa nu fie vre- groapă sau ceva să fie apa mai adâncă
și apa imi venea până la gât până la gură si eu nu stiam să inot si trebuia să merg prin noroi în care mă scufundam si abia puneam câte pun pas scoteam un picior din noroi ca să il bag la loc si nu stiam data viitoare cât de mult o să mă scufund in noroi si dacă nu cumva o să mă scufund atât de rău în cât apa să imi ajungă la nas
Dar Dumnezeu m-a salvat sintr-un final după 2 ore de mers am ajuns la mal.
Asta da trădare.

| Invictusman a răspuns:

Salut,

Când prietenul din copilărie cu care am mâncat din aceeași farfurie și l-am primit sa stea acasă la mine având in vedere ca tatăl sau la dat afara, ma tradat in sensul ca ma vândut unui tip neadaptat social sa ma jefuiască de bani, plănuise de mult timp acest lucru dar eu nu știam ca are o intenție malefica de a fi complice la un jaf împreună cu acea persoana care se dădea o persoana bună pana si-o urmărit scopul cu orice preț, chiar cu prețul de a ma jefui de o suma substanțială de bani.

Evident tot ce o rămas ulterior de făcut a fost sa rup legătură cu acel băiat definitiv!

M-am simțit tradat, vândut si umilit având in vedere ca l-am ajutat în cele mai grele clipe și am fost alături de el.

| AlinMrs a răspuns:

Am ajuns la concluzia ca prea putin conteaza ce-i din jur. In schimb, ma simt prost atunci cand ma dezamagesc pe mine insumi. Avand asteptari de la mine pe care nu le indeplinesc din diferite motive.