| anonim70 a întrebat:

Care crede intr-o iubire adevarata ca in filme?

12 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu trebuie sa crezi in ea ci sa o traiesti. happy Ce vezi in filme nu se compara nici pe sfert cu ce e in realitatelaughing Sper s-o gasesti si tu si sa o traiesti.

| anonim70 explică (pentru Aasdfghj):

Eu numai cred in iubire.

| Aasdfghj a răspuns (pentru anonim70):

Trist.

| RAY a răspuns:

Nu exista asa ceva, femeile stau cu barbati din interes material iar barbati din interes sexual, asta a ajutat specia umana sa mearga inainte, de miloane de ani asa functioneaza specia umana

| danay72 a răspuns:

Exista aceasta iubire, dar e nevoie de respect, iubire sincera. Iubirea adevărată nu se irita, nu își cauta propriile interese.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand articolul asta.
psychcentral.com/lib/soulmates-and-unconditional-love/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eronat modul tau de a defini iubirea, iubirea adevarata nu e cea din filme.
''Singurele persoane care te iubesc cu adevarat sunt doar familia ta.Restul e doar o iluzie.''
Mama si tatal tau au fost candva iubiti.
Ai mai mult de 12 ani? Ca gandesti ca un copil de 9 ani.

| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Cred ca ai definit problema intr-un mod eronat. Iubirile adevarate nu se gasesc in filme.

| Inceputul a răspuns:

In ziua de azi rar sunt iubiri adevarate...foarte multi oameni cred ca si-au gasit iubirea adevarata, se casatoresc apoi divorteaza...Deci eu nu prea cred ca mai exista iubiri ca in filme.

| filipcrobert a răspuns:

Cei care nu au fost dezamăgiți niciodată.
Dar odată trecut prin ele, îți pierzi speranțele.

| Diance a răspuns:

Nu eu, clar. În ziua de azi aproape toţi se gândesc la bani.

| anonim70 explică:

Singurele persoane care te iubesc cu adevarat sant doar familia ta.Restul e doar o iluzie.