| Dani93cr a întrebat:

Care credeti ca este varsta potrivita pentru casatorie?

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Atunci cand esti pregatit sa-ti incepi viata sexuala, ar trebui sa fii pregatit si de casatorie. In special valabil pentru femei, asupra carora responsabilitatile si repercursiunile vietii sexuale apasa mai greu, atunci macar presiunea din partea celor apropiati de a face avort ar mai scadea.
Pentru femei intre 16-23 de ani, pentru barbati trecuti de 18 ani.

| PedoBarbie a răspuns:

+18 ani

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Mai important ca vârsta este maturitatea şi compatibilitatea. Cineva poate fi imatur şi la 40 de ani, iar două persoane pot fi incompatibile şi la 80 happy

Cele bune!

| dorin1990 a răspuns:

Sa iti raspund la intrebare totusi ca vad ca nu a dat nimeni niste date cam exacte.28 ani barbati 23 ani femei

| Zoella a răspuns:

De obicei după facultate, dar o poţi face oricând după ce eşti major.

| Syela a răspuns:

Nu exista o varsta pentru casatorie. O faci cand ai pe cineva langa tine cu cate te intelegi si simnti ca vrei sa intemeiezi o familie cu pers respectiva.