| Elena1432567890875 a întrebat:

Care credeți ca este vârstă potrivita pentru căsătorie? ????

17 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, tu ce varsta ai?

| RAY a răspuns:

25 de ani la femei, barbati 30 de ani

| Drimmero a răspuns:

30+

| Zuzu1991 a răspuns:

nu exista o varsta "potrivita", unii oameni sunt gata la 15 ani, altii la 55, pentru ca primul si cel mai important lucru intr-o casatorie, inainte de orice altceva (inclusiv dragoste) este maturitatea, fara maturitate casatoria e un divort asteptand sa se intample

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

De la 35 de ani incolo, ca sa te pui pe picioare cat de cat in lumea asta din ce in ce mai naspa

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

... si sa creasca sansele sa produci copii gresiti. big grin
P.S. Raspunsul meu la intrebarea mea initiala ar fi niciodata. Casatoria e pentru zelotii religiosi. Se poate bine-mersi si fara daca partenerii sunt seriosi.

| tonyc7 a răspuns:

E clar ca lumea de azi nu mai e aceeasi ca pe vremea bunicilor nostri, cand acestia se casatoreau de la 18-20 de ani. Acum lumea e mult mai parsiva si trebuie sa ai ceva experienta de viata inainte de a alege un om cu care sa-ti petreci restul vietii, de aceea parerea mea ar fi ca cel mai bine e dupa 30.

| Saiko10 a răspuns:

In jur de 30 de ani, si ar trebui sa ai cateva relatii pentru a vedea cum este cu mai multe persoane. si daca gasesti o persoana care pare foarte potrivita asteapta cativa ani sa vezi cum merg lucrurile, nu este absolut nicio graba sa te casatoresti.

Răspuns utilizator avertizat
| RealKing01 a răspuns:

De la 18 ani incolo, dacă ai cu cine, bineințeles, in lumea asta plină de nebuni.

| Elena1432567890875 explică (pentru RealKing01):

Eu ziceam ca la 30 de ani, poate. Atunci ne vine minte la cap. Chiar asa e, o lume plina de nebuni...

Răspuns utilizator avertizat
| DeeDee817 a răspuns:

Părerea mea e ca nu contează vârsta. Contează pe cine alegi sa îți fie alături și când te simți tu pregătit sa faci pasul asta

| Nicolle1n a răspuns:

Nu are importanță atât timp cât tu consideri că persoana respectivă e cea potrivită!