| anonim_4396 a întrebat:

Care e varsta la care oamenii incep sa-si doreasca o casnicie? O familie?

14 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Pai depinde de fiecare om in parte... can e pregatit sa renunte la viata fara responsabilitati si mai ales can incepe sa-si doreasca un copil

| Linda a răspuns:

Parerea mea ca la noi spre 30. La americani spre 40.

cami
| cami a răspuns:

Eu, mi-as dori-o incepand cu varsta de 26de ani. [casatoarie, copii]

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Atunci cand se plictisesc si vor o schimbare in viata lor. Si cand au suportul material pentru asta.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

La barbati asta se intampla cam dupa 28 de ani... La femei, nu stiu...

| buburuzAndreea a răspuns:

Cred ca dupa ce termina facultatea, sau studiile in general si cand au o situatie materiala echilibrata, adica nu au grija zilei de maine se pot gandi si la alte aspecte ale vietii. love struck

| Frogie a răspuns:

Trebuie doar sa gasesti persoana potrivita... poate fi la 18, 30, 40 chiar si mai tarziu...si cel mai important...trebuie sa`si doreasca si partenerul acelasi lucru...

| Lorenyk a răspuns:

Nu exista o varsta anume. Sunt persoane care prefera sa-si traiasca intai adolescenta, tineretea, sa-si faca de cap si abia apoi se gandesc la casatorie, sunt altii care sunt burlaci convinsi, sunt altii care viseaza de mici la casatorie si cauta in permanenta persoana potrivita, sau sunt altii care nu isi pun problema asta decat in momentul in care se indragostesc nebuneste si nu vor sub nicio forma sa piarda persoana de langa ei.

| iulia_5454 a răspuns:

Nu exista o varsta standard.depinde cand gasesti persoana potrivita

| fanutz a răspuns:

Nu exista o varsta anume ...depinde in ce imprejurari ai crescut si de educatia ta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai depinde de fiecare. Acum cateva zile era o intrebare gen: Pot sa ma casatoresc la 15 ani? Altii se casatoresc si la 70 de ani... thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista o varsta...depinde de educatie, mediul in care traiesti, traditii, convingeri!

| samantha_5298 a răspuns:

Nu exista o varsta la care oamenii incep sa-si doreasca o casnicie/familie. Insa exista un moment potrivit pentru toate acestea si acel moment e atunci cand stii ca ti-ai trait viata din plin si ca ai realizat tot ce aveai de realizat si vrei sa te dedici vietii de familie.

| luloaie a răspuns:

Depinde de cat de mult se iubesc...depinde cat timp au impreuna sunt oameni care au 2-3 zile impreuna si se casatoresc imediat... poti sta cu el/ea 6-7 ani si sa te casatoresti, iar in primul an sa te desparti... poate sa devina o obisnuinta sa stai cu el/ea...si nu va mai casatoriti... spui k asa este mai bine cum ati trait pana acum...asa o sa fie si de acum...NU ACTELE VA LEAGA... daca nu e iubire nu e nimic... pop si ai grija de tine