| aipbv a întrebat:

Care este bugetul mediu pentru o nuntă de 100 de persoane? Cât v-a costat nunta per total?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai si de unde sa stim noi? Unu-i pretul la un restaurant de mana a 2-a, altul-i pretul la unul de lux si altul-i pretul la caminul cultural din Cocarjatii din Deal. Mergi la cateva asemenea "obiective" si intreaba cat te-ar costa si perioada cand vrei s-o faci (depinde si de moment pentru ca daca sunt nunti mai multe te costa mai mult).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fiecare nunta este diferita, dar trebuie sa calculezi invitatii cîti vin, si pierderile ca posibil nu toti vor da bani la nuntă, si după aia intereseaza te de un restaurant cu mincare bună si preturi bune, dar oricum trebuie sa ai si tu niste zeci de milioane sa faci o nuntă ca lumea. Daca vrei ceva extravagant poti cheltuii si 5000 de euro daca ai.

| FreddieM a răspuns:

Du-te direct la restaurant, e in functie de meniu. Pretul se face per persoana.