| MirunaC a întrebat:

Care este dupa parerea voastra cel mai important lucru in viata(exceptand sanatatea) si de ce? Ce sacrificii ati fi dispusi sa faceti pentru a obtine acel lucru? Si a doua intrebare:cat de mult influenteaza starea materiala stabilitatea unui cuplu sau a unei familii? Sunt importanti banii pentru voi, si daca da in ce masura?

Răspuns Câştigător
| Denisa a răspuns:

Frumoasa intrebare, tin sa te felicit pentru ea. Parerea mea este ca cel mai important lucru in viata e persoana iubita, e iubirea si asta pentru ca atunci cand iubesti si esti iubit ai dat in sfarsit peste o persoana de incredere, care te va asculta cand vei avea nevoie de asta, care te va sprijini neconditionat, si tu la fel. As fi dispusa sa fac orice sacrificiu atata timp cat sunt sigura pe sentimentele partenerului de viata. Se spune ca iubirea e oarba, dar nu e asa. Oamenii prefera sa nege anumite lucruri pentru a fi in preajma celor iubiti lor. As renunta la absolut orice si voi face o scurta paranteza spunandu-ti o mica povestioara[ un fost iubit de-al meu m-a sfatuit sa ma despart de actualul iubit ceea ce am si facut, si bine am facut pentru ca eram singura care il considera perfect, si mi-a zis asa: eu, as fi renuntat la tot pentru tine, as fi facut totul pentru tine. Baiatul acesta nu te merita. Nu va renunta la nimic pentru tine, nu va face nici-un sacrifici. Si asa a si fost, mai tarziu]. Banii influenteaza mult o casnicie. Atunci cand lipsesc apar certuri, partenerii de viata nu se mai inteleg cum se intelegeau. Dragostea trece si prin stomac iar facturile vin in fiecare luna. Intr-un cuplu nu cred ca contaza. Cel putin nu petru toata lumea. Desigur, exista persoane materialiste care cauta doar asta, dar daca le scoatem din ecuatie, un cuplu nu are nevoie de bani sau lipsa lor nu are de ce sa le afecteze. Cadourile pot insemna si o felicitare sau o floare iar intalnirile nu neaparat la terase, restaurante, pot fi si in parc. Banii sunt foarte importanti pentru mine, astept ca partenerul de viata sa aiba macar bani pentru el daca nu si pentru mine. Imi place sa fiu alintata si rasfatata si sincer pana acum nu am dat peste un barbat sarac. Dar banii pot fi usor compensati cu iubirea adevarata a celui de langa tine. Daca m-am indragosti cu adevarat nu m-ar interesa cu nu are bani nici pentru o paine.

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Cel mai iportant lucru este cariera pentru ca fac ceva ce imi placehappyStarea materiala influenteaza un cuplu numai daca fata/baiatu are un anumit interes... Daca este vorba doar de iubire sincer nu cred ca ar influenta situatia materiala cu cevahappyAcum depinde de fiecare cum vede lucrurile...

| NickiMinaj a răspuns:

E important sa ai bani, e si mai important cum ii faci, dar cel mai important e sa-ti gasesti un echilibru, pentru ca nu o sa-l gasesti la nimeni altcineva.

| astamicuta a răspuns:

Eu cred ca o cariera, oricat de placuta si banoasa ar fi, nu te poate implini in totalitate. Iar dragostea trece prin stomac ( de cel putin 3 ori pe zi big grin ). Si cred ca stabilitatea materiala e importanta pentru orice familie. Nu e nevoie de aur si palate ci de un venit lunar indeajuns de mare incat sa-ti permiti sa cresti copiii, sa platesti utilitatile etc.

| TurnOn a răspuns:

Top-ul vietii: 1.Sanatatea 2. Familia 3.Banii 4.Prietenii 5.Restul!