| denisuka1 a întrebat:

Care este secretul fericirii?

Răspuns Câştigător
| Tequilaaaaa a răspuns:

Fericirea o gasesti doar cand te simti implinit din toate punctele de vedere.

12 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! nu stiu daca in ziua de azi, cineva mai umbla dupa fericire...toti vor doar distractie, sex, dar uita cat de frumos e sa te indragostesti, sa iubesti sincer si sa fii iubit pentru ceia ce esti, nu pentru ceia ce ai in contstraight facestraight face. secretul unei fericiri consta in a da tot ce e mai bun in dragoste, sa dai incredere iubirii, sa nu minti, si sa nu inseli.

| AIRIUS a răspuns:

La intrebarea asta am sa ti rasp direct.eu cred ca Dumnezeu ne arata calea fericirii, depinde de noi daca o urmam sau nu!

| carminaburana43 a răspuns:

Sa sti sa te ridici de fiecare data cind esti la pamint.Si pentru asta trebuie sa nu te iei prea in serios si nici pe altii.

| Tania a răspuns:

Cred ca vine din interior si trebuie cautata mereu in adancul sufletului...

| Ecea a răspuns:

Foarte simplu raspunsul.

Multumirea de sine...

| KellyGreen a răspuns:

Secretul fericirii( cred eu) este sa iti traiesti viata, sa nu regreti nimic si sa fi fericit pe. orice greseala pe care ai facut'o. Sa nu te gandesti ce vei face maine, sa iti traiesti fiecare zi ca si cum ar fi ultima, sa faci ce vrei tu chiar daca nimeni nu te sustine, sa iubesti fara sa iti pese de nimic, sa incerci din toate cate putin, sa iti traiesti viata la limita fara sa iti pese de ce o sa se intample. Sa razi chiar daca iti vine sa versi un rau de lacrimi, sa traiesti asa cum vrei tu si chiar daca, cazi sa ai intodeauna puterea sa te ridici si sa o iei de la capat cu capul sus.

| UniversaLove a răspuns:

Salutare
Fericirea ia nastere din IUBIREA ADEVARATA,IUBIREA fata de SINE fata de alte Fiinte si fata de NATURA. Fara o INIMA DESCHISA si traind doar rational,distrugandu-ti trupul cu toxine(alcool,tutun,cafea,droguri,carne,fast-food,sucuri acidulate etc.),cu ura,agresiv, competitiv, invidie si lacomie blochezi sa curga izvorul IUBIRII PURE UNIVERSALE.te limitezi si trebuie sa inveti mai intai sa IUBESTI cu ADEVARAT si abia apoi vei fi cu ADEVARAT FERICIT si sa OFERI IUBIRE ADEVARATA!
IUBIREA ESTE SOLUTIA PENTRU ORICE PROBLEMA!

| Đϋffγ a răspuns:

A fi fericit inseamna dupa unii, a iubi. Si intr-adevar, a iubi este prima dintre toate fericirile, a fi iubit vine abia dupa aceea.

| A98 a răspuns:

Viata este prea scurta pentru a te supara din orice incearca sa treci peste orice suparare greutate. si bucurate de tot ceea ce te face fericit nu lasa viata sa treaca ca vantul incearca sa te opui oricarui lucru ce te supara si (pentru sanatatea ta si a celor din jur evita excesul de plictiseala-teme si invatat ) happy

| denisuka1 explică:

Dau fundita

| Criiistinutsa a răspuns:

Pai ca sa fii fericit, trebuie sa lasi mereu de la tine. sa taci, sa taci. sa nu provoci scandal.happy!

| CrazyXdiva a răspuns:

A iubi fara a fi ranit. A rade fara remuscari. A fi ambitios. A sustine ceva in care crezi chiar daca nimeni nu mai crede in acel lucru. Sa ignori nesimtitii, si sa poti sa te razbuni cand este nevoie, dar sa si fii o lady in acelasi timpwinking