| Raizing a întrebat:

Care este secretul pentru linistirea unui -BeBe- atunci cand -plange-?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Secretul consta in programul exact de alaptare - punere in curat - somn, precum SI in invatarea sensului plansetelor.
Daca respectam orarul, copilul va plange doar daca are ceva problema de comunicat cu noi.
Trebuie sa avem in vedere si tendinta multor bebe de a plange doar pentru a fi bagat in seama si luat in brate. Trebuie sa tinem si in brate, periodic, dar nu timp exagerat si nu prea des!

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îi satisfaci nevoile, mângâiere și dezmiedare, cuvinte care povin de la manganare - a da de mâncare și des merdere - a șterge de mierda, de rahat la fund.
Să îi satisfaci nevoile. Hrană. Să îl ții în brațe. să îl legeni, ca să se activeze endorfinele. Să îl schimbi când a făcut pe el. Să vorbești cu el și să îi cânți cântece de leagăn, căc el are o foame imensă de comunicare. Nu toată ziua și toată noaptea, că nu mai scapi de el. Treptat să îi faci program pentru toate. Dacă totuși nu se oprește din plâns, poate îl doare ceva, căci el nu știe să vorbească. Atunci îl intrebi dacă îl doare ceva. Apoi îi propui să învețe limba engleză și calcul integral, că o să aibă nevoie de ele la bac.

| Raizing explică (pentru sadrian46):

N-o sa fie nevoit -sa ridice- vreo piatra de -jos- are -viitorul- asigurat -deja-

| sadrian46 a răspuns (pentru Raizing):

Dacă devine președintele republicii, l-ați asigurat că nu îl va împușca nimeni? Că și Kennedy era adigurat. Dar contra sinuciderii l-ați asigurat?
Dar contra celor 20000 de boli care azi nu au remediu azi?
Știți cum se asigură toate astea în viața unui nou născut pe care îl ai în grijă?
Să îl înveți să aibă o credință puternică, arătându-i că și tu ai una. Când? Acum. Când va avea acces la TV, telefon mobil și tabletă, va fi prea târziu. Atunci te educă el pe tine.

| Raizing explică (pentru sadrian46):

Ti s-a dus imaginatia -Mult prea departe- laughing Mai ia o pauza love struck

Cei din familia Mea -daca cad la Pamant(nu se vor scula 1 data\ 10 ori\100 ori\1000 ori -ci vor deveni -mai puternici(spiritual) - de 1 Miliard de ori(ceva mostenit - prin ADN -Ambitia, iubirea fata de putere)

Atat trebuie sa stie: a renunta -inseamna a deveni -Slab- restul vine de la Sine love struck

| sadrian46 a răspuns (pentru Raizing):

Așa vă urez un succes mult mai mare decât ți-l închipui dta. Și ție și belelui care plânge acum lângă tine. Pace.

| sabin89 a răspuns (pentru sadrian46):

"Să îl înveți să aibă o credință puternică"
în cine? în ce?

| sadrian46 a răspuns (pentru sabin89):

Într-un ideal pe care și-l formează pe măsură ce crește, se dezvoltă.se maturizează, urmând exemplul părinților și a celor care au realizat lucruri mari pe lumea asta. Nu îl oblig eu pe copilul meu să meargă la biserica mea. Îl invăț să gândească și să aleagă singur. Dacă îți spun ție în cine, în ce, dacă îi spun lui în cine, în ce, îl oblig. Nu fac asta, îi arăt o cale. Îi mai spun că mai sunt și altele.

| Raizing explică (pentru sadrian46):

happyurarea ta = nul

| Bizon95 a răspuns:

I N T E L E G E R E A
un bebe plange pentru ca e singura forma de comunicatie pe care o are!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plânge pentru că probabil îl doare burta, are nevoie să râgâie, il dor dinții, nu se simte bine... Motive pot fi multe, iar tu trebuie sa găsești motivul plânsului.

Ce bine de mine că atunci când am fost mic mama m-a luat după ea la leagănul de copii unde lucra cu bebeluși și uite că am învățat ceva despre ei. big grin. Când voi avea copii cred că voi fi un tată descurcăreț.

| simpluone a răspuns:

Sa indentifici exact de ce plange!

| BlackLight1987 a răspuns:

Dragostea și răbdarea!