| anonim_4396 a întrebat:

Care este varsta ideala pentru a fi intro relatie (Cuplu)? Va rog, raspundetim.

18 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cînd te casatoresti, nu înainte.

| Broadband a răspuns:

Dupa 14 ani incolo. nu conteaza important sa nu faci prostii sad genul. si sa fii cuminte vorbiti, va sfatuiti etc big grin va faceti amintiri, cam in zona 15 ani atunci e cea mai puternica iubire...deci daca iubesti pe cineva actioneaza si incercati sa va apropiati...o sa va aduceti aminte peste ani ce frumos a fost happy

| anonim_4396 explică (pentru Broadband):

Iubire la 15 ani? asta da noutate

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Creierul uman este capabil de emoti inca din uter

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Personal eu am avut 17 cand am intalnit the first love, cred ca e o varsta ok desigur vorbesc de generatia 89, acuma sunt alte generați mai grabite, iubirea conform ştiinţei poate aparea inca din uter

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu am zis ca nu simti nimic pentru el / ea la varsta aia dar iubire e mult spus. mai ales cum la varsta aia schimbi "iubiti" ca pe papuci, cam greu de crezut cu dragostea

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu personal cred ca atunci chiar e iubirea sincera si serioasa

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Cum am zis, daca era "serioasa" nu se ajunge ca la 20 de ani sa ai 30 de iubiti si iubite.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde de la caz la caz desigur

| neutrino a răspuns:

Dupa ce termini cu bine scoala, altfel risti sa te faci de rusine.

| sofisis a răspuns:

DUPA ce inveti gramatica!

| gemeni6226 a răspuns:

Dupa 20 de ani.

| Mayar a răspuns:

Cunsoc pe altii care de la 13 ani sunt tot impreuna, acum deja fiind de 10 ani impreuna. Si noh, cand te gandesti "13 ani?! Sunt copii, etc". Asa.i! Nu spune nimeni ca trebuie sa te si lingi sau alte porcarii. Poti fi intr.un cuplu oricand si sa faci ceea ce iti place tie, nu ce se asteapta altii sa faci.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

nu există vârsta ideală.

| altrix a răspuns:

Cand te simti tu pregatit/a!

| AndreiBuţugan a răspuns (pentru altrix):

La acest raspuns m-am gandit de multe ori.

| AndreiBuţugan a răspuns (pentru altrix):

Ei bine, la acest raspuns m-am gandit de multe ori...

| EmanuelKant a răspuns:

Dupa ce inveti limba romana.