| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt bazele unei familii solide? Cat conteaza sexul? Ce cauta femeile la un barbat?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Dupa opinia mea cea mai solida baza a unei familii reusite este iubirea intre cei doi soti.Bineinteles si sexul conteaza dar fara iubire nu e acelasi lucru.Deci sexul izvorit din iubire este cel mai bun liant pentru o familie solida plus o foarte buna cooperarea intre cei doi si comunicarea buna. Daca nu exista cooperare si comunicare buna iubirea de la inceput se duce si daca nu e iubire nu mai e nici sex deci dupa parerea mea astea merg mina in mina. Iubirea cooperarea si comunicarea foarte buna duc la un sex foarte bun si asta implicit inseamna fericire pentru amindoi.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mai tine familia cum era mai demult. Femeile au ajuns sa fie curvè in proportie destul de mare & nu stii in cine sa ai baza. Desigur exista care isi vad de viata dar trebuie sa treci prin sahara, mumbay, asia, vietnam & antarctica so gasesti. Daca chiar vrei familie cauta una din europa numai romanca sa nu fie pentru ca ale noastre sau dus la produs in cantitate mare

| danbnz a răspuns:

Bani si sex mult.
Mult.
Bani, ca sex gasesc in alta parte oricand.

| Freya1 a răspuns:

Încrederea,comunicarea,iubirea,compromisul.
40% sau mai bine depinde de la om la om.
Depinde de femeie,unele cauta bani, altele cauta iubire dar o femeie cerebrală si cu capul pe umeri va cauta întotdeauna iubire, echilibru, atenție, afectiune si un bărbat cu care sa poata face o casa.

| Bizon95 a răspuns:

Iubirea nu e indeajuns, dpdv al unui barbat, ce poti sa faci cu o nevasta, in afara de iubire?

- SEX, asta e evident, si daca nevasta nu vrea, atunci poti sa o lasi, ce rost mai are casatoria fara sex?!?
totusi asta e mult la inceput, in timp scade oricum
- sa iti placa sa fii in prezenta ei... efectiv, nu numai cum arata dar si cum se comporta, cum vorbeste, daca e prietenoasa, daca sare la scandal la fiecare al doilea cuvant, sa nu deschida gura si sa se reverse prostia absoluta, etc.
- sa iti placa sa iesi cu ea in public... e posibil ca ambele de mai sus sa fie valide, dar cand e vorba de iesit afara, sa fie cam grasa, cam PREA TIMIDA, sa nu stie sa se imbrace, sa se macheze, coafeze etc.

invers, ce vrea femeia de la barbat, in general sa se simta iubita, sa se simta speciala, iar pe langa astea, EXACT CE AM SCRIS MAI SUS, se aplica si pe invers grupa mare, inclusiv sexul, in general femeile nu vor sa faca sex daca barbatul nu e in stare sa le satisfaca, nu se gandeste deloc la placerea lor, si chiar sunt unele care in casatorie nu au nici un orgazm, barbatul pompeaza 5 minute, isi da drumul, se intoarce pe partea cealalta si adoarme, ori intra-vaginal unei femei ii ia si 20 de minute sa aiba orgazm
cliseul: am introdus un vibrator in viata sexuala si iubesc vibratorul mai mult decat barbatul e absolut semnificativ
iar femeia s-a casatorit cu barbatul respectiv din iubire, chiar daca a facut sex cu el inainte de casatorie si a vazut ce BOU E, moment in care, cum spuneam, iubirea NU e indeajuns

pe langa asta trebuie stabilitate materiala, clara, si o sa scriu asta dpdv al ambelor sexe, daca un singur partener aduce bani in casa, atunci respectivul partener TREBUIE sa fie destul de matur si sa nu tina socoteala, altfel, apar scandaluri si chiar mai rau, chiar mult mai rau, si chiar nu conteaza ca cine aduce bani in casa e femeia sau barbatul, cliseul asta se aplica, CATEGORIC

| gemeni6226 a răspuns:

Opa nu am observat ca exista si a treia intrebare ce cauta femeile la un barbat.Eu am cautat ca sa pot fi pe acelasi lungime de unda cu partenerul meu bineinteles nu strica sa-ti poata asigura un trai decent as minti daca as zice ca m-as duce si intr-o coliba cu cineva din moment ce eu am apartament si sunt obisnuita cu un anumit stil de viata.In momentul de fata dar si cand eram tinara am cautat ca un barbat sa-mi ofere protectie fizica, psihica si materiala nu ce sa ma depaseasca mult(astfel de pretentii nu am si nu am avut niciodata) dar la nivel asemanator cu cel al meu.Protectie fizica:sa nu lase sa-mi faca cineva rau; protectie psihica: sa aiba rabdare si sa vorbeasca mereu frumos cu mine si bineinteles in cit mai multe subiecte sa avem opinii asemanatoare deoarece nu e bine sa existe divergente majore deja la inceputul relatiei ca acela duce direct in prapastie.

| gemeni6226 a răspuns:

La protectie materiala m-am gandit ca un barbat sa nu se bazeze ca in casnicie numai sotia aduce bani si el poate sa faca cu ai lui ceea ce vrea de exemplu sa-l joace pe poker sau sa aiba nu stiu ce colectie si sa cheltuiasca banii pe colectia ce are sau sa zicem face un anumit sport si sa dea toti banii pe care-i cistiga pe sortul respectiv.Ci sa contribuie in mod egal cu sotia la cheltuieli gen gaz lumina retea de internet salubrizare apa etc si cheltuieli cu mincarea de fiecare zi. Ceea ce zice Plato ca restul vine de la sine este adevarat in cazul perechilor tinere nici noi nu am avut nimic cu sotul cand ne-am luat dar am avut fiecare un servici stabil am avut un salar fix si el a facut rost prin intermediul serviciul pe care l-a avut de apartament iar restul incetul cu incetul le-am cumparat din banii de nunta si din salar.

| anonim_4396 explică (pentru gemeni6226):

Ai povestit foarte frumos - „noi n-am avut nimic când ne-am luat" este o expresie de prin anii 80... Iar aia cu banii de la nunta e la fel de adevarata, atunci era o combinatie sa faci o nunta, astazi sunt scumpe si abia iti iese cat sa acoperi deranjul...In fine,ca sa raspund si eu la întrebarea domnului - bazele unei familii solide sunt iubirea adevarata si sa faca si copiii tot din dragoste, sexul este foarte important, adica o rata la banca o mai neglijezi, dar la sex trebuie sa fii foarte atent si sa nu uiti, iar femeile cauta la un barbat sa fie amuzant.

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai chiar ca nu am avut nimic mobila de la camera mare am luat din banii de nunta, mobila de la camera mica am adus eu de acasa de la parinti in rest tot tot tot am luat pe urma.Nu am avut parinti bogati de la care sa mostenim.Parintii sotului erau invatatori clasele 1-4 la tara iar parintii mei lucrau in comert nu era de nici unde sa mostenim iar parintii parintilor nostri erau oameni saraci de la tara.Deci chiar am zis adevarul caci de unde am pornit.
Iar referitor la ultima propozitie a ta-ca un barbat sa fie amuzant-sunt 100 la suta de acord.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubirea e unica necesitate. Restul vin de la sine.

Răspuns utilizator avertizat