| Hehehahah a întrebat:

Care sunt semnele că ar trebui sa te despărți de cineva? Adica care ar fi momentul in care chiar ar fi cel mai bine sa renunți la cineva?

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

De ce sa te desparti? De ce sa nu lucrezi la relatie pentru a repara bubele din ea si a o face sa functioneze din nou normal?
Am vazut relatii aproape esuate care au facut asta si s-au iubit mai apoi mai mult ca inainte.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca repeta o greseala de mai multe ori, dupa ce a promis ca n-o sa faca.
E semn ca nu se poate indrepta si tine de cuvant.
Insa, daca-ti cere ajutorul in asemenea caz, atunci esti obligat s-o ajuti si sa n-o parasesti cand are mare nevoie de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faptul că ai pus întrebarea asta e destul.

| tonyc7 a răspuns:

Eu m-as indeparta de o persoana imediat ce mi-as da seama ca m-a vorbit pe la spate ori daca ma ia in deradere in fata.

| Romalia a răspuns:

Buns! Pai, in primul rand, isi pierde respectul față de tine, te trateaza urat. De asemenea, daca incepe sa te evite, inventand tot felul de scuze sau te amână constant, iar este un semn.
Dar ce anume te neliniștește?

| jennifer a răspuns:

Salut!

Depinde foarte mult de relatie, insa as spune ca in momentul in care respectul nu mai este o valoare de care sa se tina cont. Si nu vorbim de o situatie aparte, ci vorbim de momente in care se repeta, momente care devin treptat o rutina.
Aici e important sa intelegem ce fel de relatie avem. Daca poate fi reparata sau e mai bine sa pui punct. Doar tu stii asta. Dar semnele sunt evidente in momentul in care apare o astfel de intrebare.
Increderea, respectul, comunicarea sunt niste virtuti pe baza carora se construieste o relatie, se intretine si mentine. Odata ce incep sa scada si treptat sa dispara, poate e momentul sa regandesti prioritatile.

Succes!