| CodreanuC a întrebat:

Cat de mult timp petrecut impreuna e nevoie sau din ce moment pot sa consider ca partenera imi va fi aproape si nu va fugi cand am nevoie de mai multa atentie sau sprijin emotional?

10 răspunsuri:
| qwertpro a răspuns:

Salut,ca sa stii daca pertenera ta tine intr-adevar la tine si ca este gata sa iti fie alaturi oricand, trebuie sa treceti impreuna prin diferite provocari care sa va demonstreze ca puteti avea incredere unul in altul. Timpul nu este un factor decisiv in cazul dat, totul depinde de cum ati trecut peste fiecare greutate si cum v-ati ajutat.Persoanele care intr-adevar se iubesc au incredere reciproca atunci cand se simt in siguranta impreuna si cand au dovezi clare ca fiecare se implica sincer in relatia data.

| Catrice a răspuns:

Poate fugi și după 10 ani, dacă dai de un necaz prea mare pentru ea.

| CodreanuC explică (pentru qwertpro):

Si cat timp are nevoie partenera ca sa stie ca eu chiar am incredere in ea si ca ma implic?

| Adry05 a răspuns:

Nu există așa ceva, poate oricând să se întâmple ceva și să vă despărțiți, îs oameni și cu relații de 10 ani sau mai mult care brusc se despart.

| qwertpro a răspuns (pentru CodreanuC):

Pai sa zicem ca minim 1-2 ani.

| mgtow a răspuns:

Riscul e in orice minut sa te poata lasa pentru altul. Conteaza mult din ce anturaj provine daca trage tigari sau e cu bautura chefuri aia nu va fi serioasa in veci, sau sta pana tarziu noaptea afara. Unele stau in casa si ies afara doar la plimbare sau la cumparaturi mai un film o pizza asa da ai putea avea incredere in ea

| Plato a răspuns:

Vad ca ai primit doar raspunsuri de la oameni tristi, imi pare rau pentru ei.
Nu exista neaparat o perioada exacta, insa daca exista iubire sa fii convins ca nu va pleca pentru nimic in lume, indiferent de cat de grava e situatia, niciodata.
Daca te iubeste, nu va pleca nici daca va cunoasteti de o saptamana, timpul nu are nicio legatura. Iubirea e mult, mult peste orice problema. E divina si absoluta, deci va trece cu siguranta peste orice lucru pamantesc.

| alina2k18 a răspuns:

Depinde foarte mult de cat de experimentat esti tu si daca stii sa ''citesti'' o persoana destul de repede, trage-o de limba expunandu-i niste situatii si vezi ce reactie are, cat de altruista e ea ca om, ce caracter are, etc. Deci nu e vorba de timp petrecut impreunawinking ca daca e umblata si inteligenta si tu baiat cuminte si naiv ai cam pus- owinking iti da ce vrei sa auzi si tu o creziwinking

| Uvox a răspuns:

Niciodată.

| OldSoul a răspuns:

Nimeni si nimic nu-ti poate garanta ca o persoana va ramane langa tine la nesfarsit.
Vezi tu, oamenii se mai si schimba, si nu ai ce face.