| SingleForOne a întrebat:

Câte zile voi sărbătoriți pe an?

Incluzând ziua voastră de naștere, persoanele dragi vouă, rudele, alți prieteni, colegi, șefi, Craciunul, Anul Nou, Paștele, ziua femeii/barbatului, ziua mamei/tatălui/copilului, ziua unor sfinți, înmormântările (plus alea 40 de zile), zilele naționale patriotice, zilele marilor personalități românești, alte zile internaționale, și tot așa.
Dacă faci un calcul, se poate ajunge și până la 3-6 luni în care se sărbătorește ceva. Cum să le ții minte pe toate?

7 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ai calendar în telefon laughing Habar n-am, cu sărbătorile religioase nu am nicio treabă și zile de naștere nu prea sărbătoresc, decât maxim 5. În schimb am tot felul de tradiții cu prietenii și alea nu sunt ușor de uitat, că se repetă de vreo 15 ani.

| Nemessys a răspuns:

E simplu. Eu nu sarbatoresc nicio zi.

| FreddieM a răspuns:

Din punctul asta de vedere suntem modesti. Nu facem niciodata fasturi. De obicei celebram acea ocazie cu o cina intima la restaurat, iar celelate sarbatori legale, sunt ca la toata lumea, cu bucatele aferente ocaziei. Dar la tine cume treaba? Cate si cum sarbatoresti pe an?
Cheers

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Pentru mine fiecare zi a anului e o sărbătoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Cum să le ții minte pe toate?"
Există calendar cu reminder in care notezi datele importante si primesti instiintari dese despre cate zile mai sunt pana la venirea evenimentului.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anydo&hl=en_US&gl=US

| Green66 a răspuns:

Eu sărbătoresc doar ziua dorului. Ar mai fi două zile, 20 și 30 aprilie, în zilele astea nu sărbătoresc, dau pomană și cânt " Deutschland, Deutschland uber alles". straight face

| DementuTDi a răspuns:

Fiecare zi in care poti asculta manele este sarbatoare.