| Keyboard a întrebat:

Cati bani ar trebui ca sa organizezi o nunta?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cea mai "săracă" nuntă pleacă la 5.000-7.000 ron.
Pa, pa.

| ioanaioana a răspuns:

Poti sa faci si o nunta cu 2500 ron daca nu inviti multa lume, dar oricum 5000 ron ar fi suma minima

| mdaria a răspuns:

Destui, insa depinde de foarte multe lucruri. De numarul de invitati in cea mai mare parte, pentru ca asa poti sa spui un pret relativ pentru masa festiva, restul costa sa de inchiriat, muzica, fotograful, hainele si accesoriile pentru nunta si probabil inca alte cateva detalii mai minore.

| GabiArian22 a răspuns:

Recent am ajutat la organizarea unei nunti cu un numar mediu de invitati si costul a fost de aproximativ 13 000lei. Daca vrei sa te ajut cu detalii etc da-mi pm

| tranquilaaa a răspuns:

Depinde de cat de multi invitati vor fi, unde vrei sa o faci, ce fel de mancare sa fie. Ori cum necesita multi bani, munca si rabdare

| WildLatte a răspuns:

Aici depinde de numarul de invitati si de cat de spectaculoasa e nunta, normal ca o nunta obisnuita nu costa cat una cu limuzina, meniu de lux, fantana de ciocolata si alte lucruri de genul. Poate sa fie 8.000 sau 30.000-40.000 daca vrei ceva super sofisticat.

| iZberg a răspuns:

15.000lei poate si 20.000

| AntoSweet a răspuns:

Eu zic ca minimul ar fi undeva la 10, 000 si cam pe la maxim ar fi 25, 000!

| Aleeddia a răspuns:

Avans sala 500-1000lei, rochie mireasa+pantofi+coafor+manichiura+alte maruntisuri 3000lei, costum mire+pantofi 1000lei, avans muzica 500lei, avans fotograf 500lei, invitatii 2-3lei/buc, la restaurant platesti dupa ce iei cinstea de la invitati(aproximativ 250 lei/pers) deci ai de unde. oricum, rezolvi o etapa in fiecare luna incepand cu 1 an inainte sau mai mult