| tonyc7 a întrebat:

Ce ar prefera mai mult o femeie tanara si serioasa? Un barbat tupeist si inteligent sau un barbat timid si inteligent?

27 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ar prefera un barbat inteligent.
Pentru ca daca e inteligent, va intelege imediat cat de timid trebuie sa fie in fata ei ca sa-l accepte si cat de tupeist, in fata celor de care va trebui s-o protejeze.happy

| darrio2007 a răspuns:

Unul cu bani. In rest nu prea conteaza.

| foxsilver a răspuns:

Cu siguranta as prefera sa fie inteligent, si daca s-ar putea sa aiba curaj, in loc de tupeu.

| Ofiintă a răspuns:

Un bărbat pe gustul ei.

| tonyc7 explică (pentru Ofiintă):

Asta se stie, dar intrebarea era sa alegi intre cei doi.

| Ofiintă a răspuns (pentru tonyc7):

Ce sens ar mai avea să alegi dacă nu te atrage niciunul dintre aceștia.
Nu ne îndrăgostim de tipologii, ci de persoane.

| RAY a răspuns:

laughinglaughing creierul nostru are acelasi model dintodeauna,partea aia a ramas la fel pentru ca fara ea nu ar exista viata aia, omul este atras de fizic, ca suntem fiinte vizuale,cei care vb de suflete sunt niste ipocriti mari,o femeie nu prefera nici un barbat si sunt atrasi involuntari de sexul opus, femeile sunt ghidate de acelasi ghid de cand existam,un barbat alfa,fizicul este expresia genelor tale,iar acel cod nu ii pasa de suflet,sa numi spui ca tu te exicti ca vezi una urata dar ii vezi sufletul,se poate si observa,oameni frumosi au mai multi parteneri, oare de ce? indiferent de educatie, intelectualitate, inteligenta codul e acelasi, o fata tanara fertila cu sani si fund frumos si voce subtire, iubirea apare cand esti atras fizic de cineva sau e cv platonic

| Violleta2022 a răspuns:

Doar un barbat inteligent si serios, cu bun simt si educat, ca tupeistii nu mi-au placut niciodata!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Femeile se uita mai mult la ceea ce oferi, decat la trasaturi.
Poti fi prost si timid, dar daca tinandu-se de tine se simte bine, o ai.
Daca esti inteligent dar sarac si lenes, de nu o scoti nici in parc, isi pierde rabdarea repede.

| Hammurabi a răspuns:

Nu toate femeile preferă același lucru.
Așa că întrebarea ta poate avea o grămadă de răspunsuri corecte.
Majoritatea femeilor sunt imprevizibile la capitolul ăsta.

| Brizbriz a răspuns:

Un barbat tupeist cu toti ceilalti, in afara de ea, iar cu ea sa nu fie timid ci tandru
(NICIODATA o femeie nu i-ar place un timid, decat daca se indragosteste cu adevarat din prima)

| Legion7X a răspuns:

Om potrivit, calm, echilibrat. asta aș vreau eu dacă aș fi fată.
De ce mi-ar trebui un om să își iasă din fire sau să aibă anumite atitudini nepotrivite de care să îmi fac griji pe viitor.

Depinde pentru tine ce înseamnă tupeist. Timid nu cred ca ar fi că odata ce se culcă cu el în pat totul devine foarte normal. In rest descurareț să fie, in viața de zi cu zi, nimic mai mult. Asta înseamnă întreținere, sprijin, iubire, afecțiune. Toată lumea vrea liniște și pace privind vremuri grele, iar pentru asta trebuie un barbat responsabil și rațional în fruntea familiei. Dacă nu există acest bărbat, atunci o femeie mai isteță poate conduce familia, pentru că sunt și femei cu spirit entuziast.

| 1997onur a răspuns:

Ma loat capul la ce spune astia aicia laughing) ce dreacu frate nici nu mai ai ce sa spui ca sa ajuns prea de tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contează sa fie sociabil, extrovertit, daca e pampalau nu cred ca prefera asa ceva,după o vârstă nu mai poți sa te justifici ca ești timid, timiditatea provine din lipsa de încredere, stima de sine scăzută, abilități de comunicare și alte insecuritati,asta ii transmiți când ești prea timid indiferent cât ești tu de deștept, dacă nu socializezi cu ea, cu prietenii ei cum e cuvine, cu familia ei, nu ii faci efectiv o impresie buna atunci degeaba esti un tip smart dacă nu ai personalitate, ești plictisitor, tăcut.Sa ști ca sunt mulți bolnavi psihic care maschează bolile mintale socializand,transmite ca au tupeu și încredere în ei.O mulțime de persoane sunt inteligente, dar nu au personalitate, sunt plictisitori, nu știu sa ii facă pe cei din jur sa se simte ok,nu atrage atenția în general. Contează foarte mult sa fi vorbăreț, hedonist, pus pe distracție când trebuie, cu timiditatea poți respinge ca faci o impresie greșită în unele contexte ca ai fi arogant, fitos.
Pe lângă astea contează foarte mult stabilitatea emoțională și seriozitatea, punctualitatea.Nu putem generaliza, unele se pot simți atrase și de băieți/barbati timizi, dar contează sa fi cat de cât sociabil, partea cu timiditatea nu tine mult, nu exista "timiditate " doar ca are multe lipsuri și insecuritati, care repet merg pana la o vârstă, după o vârstă nu mai poți sa te scoți ca ești timidit.

| TheStrategist a răspuns (pentru anonim_4396):

Și un extravertit poate fi timid.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheStrategist):

Nu și pudic /asocial. Extrovertitii sunt deschiși și sociabili nu tăcuți.

| TheStrategist a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar mai puțin inteligenți (în medie). Sunt și extrovertiți inteligenți, nu zic nu.
Un introvertit ascultă mai mult și vorbește mai puțin, nu întotdeauna pentru că este timid (deși se poate în unele cazuri să fie și asta).
În societatea noastră e văzut ca o problemă să fii introvertit, dar amuzant e faptul că introvertiții "au creat lumea"(deoarece majoritatea inventatorilor și a celor care conduc marile companii au fost și sunt introvertiți), însă extrovertiții trăiesc în această lume creată de ei și sunt mult mai mulți, iar normalitatea ar însemna să fii sociabil și vorbăreț din punctul lor de vedere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cate un pic din toate.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o chestie de gust. Poate pentru cineva un tip timid e interesant (pentru mare majoriate NU) si pentru altele e rahat. Si vice versa.

| tudorvolcano a răspuns:

Femeile serioase se uită după cât de serios ești tu.
Dacă nu ai loc de muncă stabil, și destul de bine plătit, valea cu tine.
Dacă ai casa vraiște, valea cu tine.
Dacă ești un ciudat social, și nu te integrezi bine, 99% din cazuri, valea cu tine. Mai sunt 1% din femei care sunt foarte tolerante, și acceptă și bărbați cu caractere mai speciale. Dar acestea sunt puține, și nu ies în evidență, nu e ca și cum din 100 de femei pe care le vei remarca, vreuna din acele femei să fie una dintre cele mai speciale.

După, fiecare femeie cu gusturile lor individuale: unora le plac bărbații mai slabi, altora mai cu mușchi, multe femei se mulțumesc și cu grăsanul.

La caracter, timiditatea nu are mare influență, pe cât o are faptul ca acel bărbat să fie bine integrat în societate, și să țină pasul cu turma, să facă ce fac restul.
Inteligența e tot timpul un bonus, cu condiția ca acela să nu fie un ciudat.

| Strwberrs a răspuns:

Tupeist si inteligent. Daca se i-a de toti dar nu e smecher, degeaba... daca sta ca mutu' normal ca nu ne convinewinking

| tonyc7 explică (pentru Strwberrs):

Si ce inseamna pentru tine un barbat smecher?

| Strwberrs a răspuns (pentru tonyc7):

Care stie sa se descurce

| anonim_4396 a răspuns (pentru Strwberrs):

Eu as prefera unul care stie sa scrie corect romaneste laughing
Am preferinte mai perverse.

Răspuns utilizator avertizat
| Aditu94 a răspuns:

Aici intervine mentalitatea, felul de a gandii, fiecare femeie are o pretentie s-au mai multe.Totul tine de modul de abordare si de tonurile in care se afla aceasta. Daca e in toane bune si o abordezi frumos si nu cu smecherii cum zic altii ca merge,nu va merge,o vei scarbii si-o pierzi. Daca o prinzi in toane neplacute,la fel,incearca sa inviorezi situatia, fa-o sa rada, dai speranta sa zambeasca din nou, adu-i soarele pe cer. tine de tine, fii tu insuti, cine va avea ochii sa te vada, te va vedea, cine NU, te va trata ca pe un obect fara viata. Sper ca ti-am fost de folos, succes.

| Saiko93 a răspuns:

Tupeist si istet, logic.