| vulpitafan12 a întrebat:

Ce ați face dacă copilul vostru ar fi heterosexual?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Uite, haide sa-ti spun opinia mea despre situatie.
Daca baiatul tau (sa zicem) e homosexual, iar tu il duci la psiholog, sti ce iti va spune? Ca asta e orientarea lui si e ceva pe care nu-l poti controla si cu care te-ai nascut.
Orientarile non-heterosexuale s-au scos de mult din categoria boli psihice si toate cadrele care se ocupa de sanatatea mentala vor afirma ca e ceva cu care te nasti si NU e o boala.
Pentru binele copilului, trebuie accepti asa cum e. Pana la urma nu face rau nimanui. Iar tu nu ii,, explici", ci doar il obligi sa nu fie cine este, ceea ce e cel mai toxic lucru pe care il poate face un parinte.
O sa imi asum ca esti baiat.
Iti plac fetele.
Cum te-ai simti daca cineva te-ar forta efectiv sa-ti placa baietii?
Da, pentru o vreme, te-ai preface, dar crede-ma, ar fi o tortura.
Doresti sa-ti torturezi copilul? Doar fiindca nu e ceea ce ti-ai dori sa fie dinainte de nastere? Nu este vina nimanui daca el e homosexual. Iar, invalidandu-l si neacceptandu-l asa cum e el, va intra in depresie. Si tot homosexual va fi.
Doar ca homosexual cu depresie.
Si se poate ajunge si la suicid.
Din cauza acestei societati mizere care ar vrea ca toti sa fim la fel, ca niste clone. Dar si din cauza unor parinti incuiati la minte si toxici care nu realizeaza ca-si omoara copilul.

25 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Heterosexualitatea înseamna atractia sexuală față de sexul opus, deci inseamna ca copilul este perfect sanatos.

| mihai69 a răspuns:

Nimic. E orientarea majoritară și prin urmare considerată ca fiind cea "normală". De ce ar trebui să facem ceva?!? Și nu doar în cazul ăsta, ci în general, în legătură cu orientarea sexuală a altcuiva?!? (fie și a propriului copil?!?)

| johnnny123 a răspuns:

Incerci sa faci o gluma de doi lei, sau nu stii ce inseamna "heterosexual"?

| Zuzu1991 a răspuns:

L-as bate pe umar si i-as spune ca e bine sa fii... NORMAL
sau as face katerinka DE TINE, pentru ca ai confundat termenii si ai aprins o NON-FLAMA:
https://dexonline.ro/definitie/heterosexual

| vulpitafan12 explică (pentru Zuzu1991):

N am confundat termenii, faceam la misto, sa vad dacă lumea știe ce înseamnă. Eu in sine sunt o fata și îmi plac fetele, deci na

| Invictusman a răspuns:

Alt analfabet funcțional. Poate vroiai sa scrii homosexual nu heterosexual.

| vulpitafan12 explică (pentru Invictusman):

Trollam lmao, eu sunt fata les

| GPA a răspuns:

Nu există "ce aș face". Trebuie să fie heterosexual, probabil ai scris greșit și te-ai referit la homosexual.
Nu există așa ceva, din punctul meu de vedere ar fi inadmisibil și n-aș accepta nicio secundă ca, copilul meu, să fie sau să aibă înclinații homosexuale (fie că e el/ea) pentru că nu este normal, nu este un comportament normal. Îi pot explica, încât să înțeleagă, că nu este bine ceea ce face. Poate mă va judeca cineva de pe aici, dar nu pot să iau în considerare niciun cuplu de natură bărbat-bărbat, femeie-femeie pentru că nu se potrivește în ecuație.
Un copil, bine disciplinat, format, are nevoie de o familie tradițională, de un tată și o mamă.

Nu vreau să intru chiar în amănunte pe această temă, dar, cum am spus, n-aș accepta și nici nu accept orice gest de natură homosexuală în familia mea, oricare ar fi acela.

Un bărbat are nevoie de o femeie, la fel cum o femeie are nevoie de un bărbat. Numai așa obții "roadele" mai târziu, altfel nu ai cum, lăsând la o parte orice încercare în laborator sau o adopție de exemplu. Nu este deloc același lucru.

| AndreeaWTS a răspuns (pentru GPA):

Hei, din ce-ai scris aici, probabil ți-ai împinge propriul copil spre sinucidere.
Homosexualitatea nu e ceva ce alegi. Homosexualitatea e ceva cu care te naști. Și nu e o boală care se poate vindeca. Sau ceva care să se rezolve prin explicații.

Cum tu n-ai cum să-ți schimbi orientarea heterosexuală sub nici o formă, așa nici homosexualul nu poate.

| GPA a răspuns (pentru AndreeaWTS):

Nu există "așa mă nasc". Sunt niște deprinderi, te uiți, vezi ce fac ceilalți, ești mic și nu judeci, asta se poate schimba, dacă eu nu reușesc să-l schimb, apelăm la psiholog. De unde ai scos trăsnaia cu sinuciderea? N-are nicio treabă. Așa cum am învățat ceva, greșit, mă pot dezvăța, cu multă voință.

| AndreeaWTS a răspuns (pentru GPA):

Crede-mă că nu e de "învățat".
Documentează-te și ai să înțelegi. Dacă apelezi la psiholog îți va spune exact ce îți spun eu.

Mulți ajung să se sinucidă în momentul în care sunt forțați să trăiască împotriva firii lor.
Homosexualitate există și în rândul animalelor. E vorba tot de deprinderi?

Pune întrebarea asta aici și vezi ce răspunsuri primești.

| vulpitafan12 explică (pentru anonim_4396):

Eu sunt fata, îmi plac fetele, mi se pare ca ce spui tu e corect

| vulpitafan12 explică (pentru GPA):

Cam homofobi azi clan. trollam, se vede ca ești homofob rău. Homosexualitatea e naturala, informează te

| GPA a răspuns (pentru vulpitafan12):

E strict treaba mea cum sunt. Cum ți s-ar părea să vezi, inopat, pe strada sau în parc, un cuplu de bărbați? Explica-mi, de unde și până unde ajungi așa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru GPA):

Salut! Ti-am comentat ceva. Comentariului i-a fost pus funda. Daca nu l-ai vazut, citeste-l. Iti raspunde la TOATE intrebarile si nemultumirile despre oameni care nu fac altceva decat sa-si traiasca viata. Sa vezi un cuplu de barbati este LA FEL ca a vedea un cuplu barbat-femeie.
Oamenii ca tine ar prefera sa vada o fata si un baiat facand sex in autobuz decat doi barbati care se tin de mână si ATÂT.
Societatea se bazeaza pe toleranta si respect!
Asa e in colectiv, trebuie sa tolerezi si să respecti oamenii, asa cun si altii te tolereaza si te respecta pe tine!
Nu totul e cum vrei tu, sa stii. Nu toate familiile sau cuplurulile sunt cum vrei tu. Daca nu poti tolera si respecta, inseamna ca nu poti trai intr-o societate civilizata.
Astea sunt doar niste sfaturi pentru o viara mai buna pentru tine si cei din jur

| GPA a răspuns (pentru anonim_4396):

E felul în care văd eu lucrurile mergând normal. Dacă lumea se întoarce cu susul în jos, nu este vina mea, că am fost învățat tradițional, să trăiesc tradițional, ceea ce mie, personal, mi se pare firesc.
Ok, spune-mi în situația asta, cum ai putea tu "procreea" de exemplu? Excluzând adopția, excluzând experimentele din laborator? Iei un copil de pe stradă/orfelinat și pretinzi că e al tău?
Unde este sensibilitatea unei mame, e ceva ce un bărbat nu poate avea, sau nu poate dezvolta o asemenea sensibilitate precum o femeie, față de prunc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GPA):

Ok o sa iti raspund la intrebari pe rand.
1. Partea cu procreearea
Nu suntem obligati sa ne procreem. Asta e o gandire preistorica.
O sarcina poate lasa o femeie cu sechele pe viata. Vergeturi pe corp, burtica, durerile nasterii, depresie, a sa nu mai spunem de responsabilitatile de dupa nastere.
Voua, barbatilor, va e usor sa spuneti,, sa facem copii" voi doar lasati spermatoizi si gata treaba. Dar la o femeie nu te gandesti cate are de dus?
Asta e unu la mână. Doi la mână: planeta asta e suprapopulată. Suntem prea multi oameni (asta e adevarul). Si decat sa faci copii nedoriti si neiubiti in prostie si sa-i lasi la centre de adoptie sau,, grajduri umane" la noi in România, mai bine faci avort.
Da, specia trebuie sa continuie. Sunt 100% de acord. Dar stai linistit ca sunt deja oaneni care trantesc copii la greu, ca la imprimanta.
Tehnologia din laboratoarele vitro s-a dezvoltat foarte mult si medicina in general
Centrele de adoptie sunt pline.
Plus ca mai sunt oaneni care pur si simplu nu pot face copii. Asta ii face inutili in societate? Dupa parerea unor incuiati, da.
Daca omul are ceva in creier, e ok in societate si ii RESPECTA pe cei din jur si nu se baga in viata si alegerile lor, e un om de valoare.
Si sa stii ca persoanele din LGBTQI+ (alea care nu se prefac, ca mna a ajuns un trend mai nou, eu vorbesc fix de persoanele care chiar sunt) sunt extrem de putine, nu o sa opreasca cu nimic procesul de,, procreere" al speciei.
Dar la faza cu sensibilitatea unei mame si caracteristicile parintesti sunt absolut de acord.
De ce? Pentru ca najoritatea copiilor ale cuplurilor,, netraditionale" ca sa zic asa, incep sa o ia si ei pe urmele parintilor. Si nu pentru ca asa s-au nascut, ci oentru ca asa au vazut. La faza asta ai dreptate. Doua figuri paterne (de exemplu) nu vor inlocui niciodata o figura materna. Uneoe relatii sunt inlocuibile.
Dar totusi e nai bine ca un copil sa fie adoptat de un cuplu de homo decat sa traiasca intr-un centru de adoptie (stiind ca nu l-a vrut nimeni).
Deci adevarul e undeva la mijloc.
Atata timp cat ne toleram si ne respectam, eu cred ca noi (adica oamenii) putem intretine o armonie generala. Diferentele ne fac unici.
Nimic din ce am scris nu e in nume de rău. Acesta e doar punctul meu de vedere al situatiei: homosexualitatea exista, dar nu ar trebui discriminata, intrucat nu face rau nimanui.
Toate cele bune! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru GPA):

Salut. Uite, haide sa-ti spun opinia mea despre situatie.
Daca baiatul tau (sa zicem) e homosexual, iar tu il duci la psiholog, sti ce iti va spune? Ca asta e orientarea lui si e ceva pe care nu-l poti controla si cu care te-ai nascut.
Orientarile non-heterosexuale s-au scos de mult din categoria boli psihice si toate cadrele care se ocupa de sanatatea mentala vor afirma ca e ceva cu care te nasti si NU e o boala.
Pentru binele copilului, trebuie accepti asa cum e. Pana la urma nu face rau nimanui. Iar tu nu ii,, explici", ci doar il obligi sa nu fie cine este, ceea ce e cel mai toxic lucru pe care il poate face un parinte.
O sa imi asum ca esti baiat.
Iti plac fetele.
Cum te-ai simti daca cineva te-ar forta efectiv sa-ti placa baietii?
Da, pentru o vreme, te-ai preface, dar crede-ma, ar fi o tortura.
Doresti sa-ti torturezi copilul? Doar fiindca nu e ceea ce ti-ai dori sa fie dinainte de nastere? Nu este vina nimanui daca el e homosexual. Iar, invalidandu-l si neacceptandu-l asa cum e el, va intra in depresie. Si tot homosexual va fi.
Doar ca homosexual cu depresie.
Si se poate ajunge si la suicid.
Din cauza acestei societati mizere care ar vrea ca toti sa fim la fel, ca niste clone. Dar si din cauza unor parinti incuiati la minte si toxici care nu realizeaza ca-si omoara copilul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heterosexualitate - cand omul e atras de sexul opus
Homosexualitate - cand omul e atras de acelasi sex
Daca copilul meu e HETEROSEXUAL l-as iubi si l-as sustine.
Daca copilul meu e HOMOSEXUAL ghici ce?
L-as iubi si l-as sustine.

| AlinMrs a răspuns:

Educatie sexuala probabil, ce altceva? laughing

| LastBlackNight a răspuns:

Sincer sunt anti heterosexualitate (da, stiu ce inseamna) in forma ei.Chiar daca nu sunt crestin sa spun asta, heterosexualitatea reprezinta curvia, adica tu esti cu o femeie impreuna, dar totusi te simti atras sexual si de altele? Nu e ok deloc.

| Cybele a răspuns (pentru LastBlackNight):

A fi heterosexual nu e egal cu a fi curvar. A fi heterosexual inseamna sa fii atras de sexul opus.
Eu cred ca e normal sa-ti mai fuga ochii. Omul din punct de vedere biologic nu este monogam. Societatea ne vrea monogami.
Cred ca important este sa nu inselam. Daca vrem pe altcineva, ne despartim intai de relatia actuala.

| AndreeaWTS a răspuns (pentru LastBlackNight):

"tu esti cu o femeie impreuna, dar totusi te simti atras sexual si de altele"

Și ce te împiedică să te controlezi?
A fi atras sexual e una, a călării tot ce-ți iese în cale, e altceva.