| MihaiPavel21 a întrebat:

Ce cadou aș putea să-i fac unui bărbat cu vârsta între 60-65 ani?

P.S. Menționez că bugetul meu este de maximum 35 lei!

Aștept idei!

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde cine este acea persoana. Tată, bunic, unchi.

| Remember_1479 a răspuns:

Ma gandesc la un bilet la teatru ar fi ceva frumos. Poti merge cu el daca este ruda cu tine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Un baston

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Eu nu inteleg ceva de ce trebuie sa i faci cadou? Si daca nu ai bani ce crezi ca i poti cumpăra de 35 de lei? Toate sunt foarte scumpe, gîndeste te sa nu il jignesti prin cadoul pe care il faci, îi cunosti gusturile? Stii exact ce vrea el? Oricum 35 de lei este o sumă mică cu care nu poti cumpăra mai nimic, nu poti merge cu o ciocolată ca nu e copil, si o sticlă de vin daca i cumperi e urît sa i cumperi vin varsat la sticlă de plastic. Te faci de caca.o

| Mosotti a răspuns:

Ia si tu o sticla de vin ca e sub pretul ala asa simbolic si atat. Gestul il va aprecia daca este om, daca nu apreciaza si stii ca se supara, nu mai ai ce cauta in legatura cu acel om, ca nu este om.

| Sonia822 a răspuns:

Poati sa-i faci o prajitura, si sa infigi niste lumanarici. Uite o reteta: https://www.gatitul.ro/......olata.html
Sau intra pe grupul Jamila Cuisine, si incearca ceva bun de acolo. Bugetul e prea mic pe a-i achizitiona ceva, toate sunt scumpe. Daca ai un meli melo langa tine, poti merge la magazinul de decoratiuni sa cumperi. Mai sunt accesibile si pe la Pepco, Jisk- decoruri.
Daca are carti in biblioteca, poti lua un dispozitiv d-ala tip carte, care opreste cartile sa o ia la vale, sau un felinar decoratiune, ca e in trend, dar cu prajitura facuta de tine nu dai gres.

| Sonia822 a răspuns:

Mai e si varianta de sticla de vin/sampanie, dar ambalata extravagant, pune-i o funda mare, ceva, sa-i ia ochii

| CinevaAnonimă a răspuns:

Pe Facebook sunt pagini numite „Cadouri personalizate ". Cauți una din România și se poate de comandat o ceașcă personalizată ( de exemplu), care costă 15 lei și vezi că pare-mi-se că fac livrare. Cu restul găsești cu ce să o împachetezi, asta dacă rămâne ceva ( nu știu cât costă drumul, dar nu e scump, încapi în sumă).

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

O sticlă de vin alb demisec și o felicitare.

| NYØ2002 a răspuns:

O bluza de la chinezi pana in 30 lei si la 5 lei o ciocolata

| NYØ2002 a răspuns:

La 30 de lei o bluza de la chinezi si 5 lei o ciocolata

| Geaninapink99 a răspuns:

Un vin si o felicitare
Sau o pălărie. daca e mai modest

| alexcucu77 a răspuns:

Ii poți lua ceva simbolic, un breloc, o cana, o fotografie, pe care sa o poată avea amintire.

| Sonia822 a răspuns (pentru alexcucu77):

Plictisitor..prea banal, pana la 65 a tot avut cani si brelocuri