| Udrea_Camelia_1963 a întrebat:

Ce cadou este potrivit sa ofere un barbat unei colege?

6 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Numai flori care se sustrag codului si bomboane de ciocolata.

| munteanuionvictor a răspuns:

O carte de bucate.

| ASMA14 a răspuns:

Flori,bomboane,o stica de vin sau sampanie ..depinde.daca mergi la aniversare poti alege un parfum...

| minrest a răspuns (pentru ASMA14):

Bauturi alcoolice? Daca ti-as da o sticla cu o bautura alcoolica ar insemna ca te consider betiva, este? Sampania se da cand exista motive de sarbatorit, si nu unei colege. Un parfum, daca e ieftin inseamna ca l-ai dat ca sa nu-l arunci, iar daca e scump, lucruri scumpe nu se dau unei simple colege. Florile sunt un mijloc de comunicare, nu ai vrea sa spui ceva si sa nu stii ce ai spus. Unei simple colege nici nu ai ce sa-i spui prin intermediul florilor. Atunci dai niste trandafirasi cu o culoare incerta si cu o margine colorata. Traim intr-o lume complicata, in care orice facem are consecinte.

| iar99Teo a răspuns:

Daca relatia este strict colegiala in general un buchet de flori sau mici atentii (ciocolata, bomboane, prajituri, tort dupa caz si apropierea dintre cei doi). Strict colegial se pot lua si cadouri mai consistente cand mai multi colegi pun bani si cumpara ceva mai consistent pentru o zi de nastere.

Răspuns utilizator avertizat