| AnaAna8 a întrebat:

Ce cadou pot da la o fata care împlinește 18 ani? În afară de chestii personalizate. Oare se dau și bani?

6 răspunsuri:
| gothicbat a răspuns:

Depinde cât de apropiată ești de acea fată, dacă e o prietenă de a ta, ar trebui să știi ce preferințe are și cam ce i-ai putea cumpăra.
Dacă e doar o cunoștință cu care n-ai mari tangențe și mergi la majoratul ei doar din complezență, e ok să-i dai și bani.

| gabicoo a răspuns:

Orice îi vei cumpăra nu va fi mulțumită.
Așa ca banii sunt soluția.

| Adry05 a răspuns:

Da, poti sa-i dai si bani, ar fi preferabil daca n-o cunosti prea bine, macar isi ia ea ce vrea sau mai acopera din costurile majoratului

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai bine nu i cumperi nimic. Decît sa faci o gafă. O suni si o felicti atit, nu ai nicio obligatie fața de ea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Bani nu este elegant. Dacă ai bani suficienți și sunteți destul de apropiați sufletește. ca să nu interpreteze greșit gestul tău, mergeți la un supermarket împreună și poți să îi spui când ajungeți acolo. Știi, am niște bani puși de o parte, pentru un cadou pentru tine, dar aș vrea să îl cumpărăm împreună, căci atunci vei primi exact ceea ce îți dorești. Am suma de... Dar asta doar dacă există apropierea necesară. Ea poate atunci să spună, prefer să mi-i dai cash să rezolv altceva cu ei. Dacă nu sunteți destul de apropiați, să dai ban în loc de cadou, poate fi considerată o jicnire.

| Gabriel2424 a răspuns:

Ana, asculta-ma pe mine, îi poti da bani fara probleme, daca nu stii ce sa îi iei, așa poate sa si cumpere ce vrea ea.