| Buresbista123 a întrebat:

Ce credeti despre persoanele narcisiste? a ti avut parte de relatii cu astfel de oameni,fie ca prieteni/iubiti sau parinti? at i suferit vreodata de abuz emotional, fizic sau psihic?

2 răspunsuri:
| george232323 a răspuns:

Narcisismul, este o insusire, o persoana narcisista se place prea mult, se iubeste si sta mereu in oblinga, avand numai pareri bune despre aspectul si personalitatea sa. Persoane narcisiste gasesti peste tot, eu am avut o colega, statea in fata oricarui obiect in care se putea reflecta, se aranja mereu, si zicea in soapta ''ce frumoasa sunt''. Abuzuri fizice nu prea se intampla poate psihice, te simti intimidat de aceste persoane. Eu care am o parere foarta proasta despre mine, ma simt destul de intimidat de aceste persoane...

| dana1407 a răspuns:

De obicei persoanele narcisiste sunt egoiste. De ce? Pentru ca tot timpul prezinta o atentie excesiva fata de propria lor persoana. Da, am avut parte sa am anumite intersectari cu oameni de genul, dar am incercat sa ii evit pe cat posibil.