| anonim_4396 a întrebat:

Ce e atat de cool in a avea o relatie? De ce majoritatea se dau mari in social media cu asa ceva? Nu e ceva considerat normal tinand cont ca oamenii sunt tot niste mamifere?

65 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Copii se lauda de fel pe internet cu relatiile, adultii nu practica fanatismul asta

| Adry05 a răspuns:

Dacă pui poze cu parteneru pe social media înseamnă că o faci să te dai mare?! laughing deci și cu prietenii dacă pui tot la fel înseamnă că pui să te dai mare că ai prieteni? laughing) Wtf ce gândire, când alegi să postezi înseamnă că vrei să-ți împărtășești o parte din viață sau vrei să-ți rămână acolo niște amintiri, ce contează dacă-s poze singur sau cu persoanele din viața ta? iar când iubești pe cineva e normal să ai (dacă așa e felu tău) și dorința de a-l arăta lumii. prea vă faceți frustrări din toate prostiile

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Stiu cazuri de baieti care pun poze cu fete doar ca sa nu zica lumea ca ar fi gay.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Vezi ca am scris jos. E vorba mai mult de status, descrierea postarii etc. Vad foarte rar sincer dar zic asa, ce e atat de cool?

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi da bine, una sunt handicapați de ăștia și alții sunt oamenii care pur și simplu pun poze cu parteneru, tu ai generalizat în întrebare. normal că despre retarzi de aia n-are cine să aibă o părere bună.

| lorix a răspuns (pentru Adry05):

Nu vrea sa recunoasca dar eu cred ca-i cam roade invidia si de aia care doar pun poze cu iubi/prieteni (fara sa fie mitocani in etichete si story-uri).

| Adry05 a răspuns (pentru lorix):

M-am gândit și eu la asta, altfel ce să ai cu oamenii care pur și simplu își expun o parte din viață care înseamnă o altă persoană lol cât timp n-o faci exagerat că și pe mine mă disperă ăia de se postează zilnic

| lorix a răspuns (pentru Adry05):

Sunt si exageratii aia (mai mult ele) care nu pot manca la un restaurant pana nu fac poza la farfuria cu mancare. Sau bagaboantele care isi fac story-uri in masini la alti tipi ele avand deja iubiti acasa. Aia si multi altii sunt penibili, da, dar intrebarea asta bate in toti care isi pun poze pe social media. Chit ca sunt oameni normali cu familia si prietenii sau ca cei de care am scris eu.

| anonim_4396 explică (pentru lorix):

O sa le formulez altfel data viitoare. Momentan case closed, am facut lucru bun ca yeet si momentan e curata zona. Mai sunt unii momentan care pun tik tok-uri cringe cu vulpita dar sunt doar 2 in zare, cand se va imprastia hepatita asta, yeet la cati or fi.

| anonim_4396 explică (pentru lorix):

Nu-mi da ca si prietenii mei posteaza de cred ca ajung la alea 20mil. clickuri la mouse curand la cate reactii dau la pozele lor laughing Ador si Care deoarece noi nu mai suntem la nivelul primitiv sa dam like tongue

| anonim_4396 explică (pentru lorix):

Dar de unde stii ce story pun unii si ce pozeaza daca nu ai nici Facebook nici insta?

| lorix a răspuns (pentru anonim_4396):

Facebook am avut, nu mai am.
Cat despre Instagram, daca traiesti sub o piatra nu ai auzit, insa toata lumea vorbeste despre prostia aia de platforma.

P.S. Dar tie ti-a dat macar gagica-ta voie sa bagi in seama afte fete? Nu de alta, dar nu am chef sa ma urmareasca si pe mine peste tot pe site ca un caine turbat, cum face cu Hecate.

| anonim_4396 explică (pentru lorix):

Auzi, dar tu de ce vorbesti singur de pe ambele conturi pe site?laughing
De bagat in seama ce esti?

| Endoryus a răspuns (pentru lorix):

Ti-am zis ca e prost de pute si sa nu il bagi in seama. Acum un an eram si Hecate.

| EntertainYou a răspuns (pentru Endoryus):

Da, bai lorix, dar nu uita ca acum doi ani tot eu eram si Coquina.
Asa ca ciocul mic si tu, lorix/Endoryus.
rolling on the floor laughing

| Dalmore a răspuns (pentru lorix):

Nu trebuie să-i dau eu voie să facă ceva în viața asta, ai greșit personajul :)).

https://www.tpu.ro/......cand-vrea/

Vezi că asta se numește proiecție. Nu cred că o să ajung vreodată o disperată care-i are parolele ''și-l ține din scurt''. Vorbești despre iubita ta de parcă ar fi copil sau câine, săraca.

Ești fată, Lorixdoryus? Mai ai mult de lucrat la personajul ăsta :(

| Endoryus a răspuns (pentru EntertainYou):

Vezi ca am gasit ratati la fel de mari ca tine. Unu raspunde la un post vechi de cateva zile si alta face la fel. Oricum nu am pretentii. Cum am zis, acum un an erau obsedati ambii de conturi multiple. Ba eu 7 conturi, ba altii.

| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

Fosta avea acces dar nu avea treaba cu faptul daca vorbeam sau nu cu fete ca pnm nu orice prietenie se transforma in fufu... Si ea primea dicc pics si eu faceam memes si stickere de WhatsApp cu alea mai mari rolling on the floor

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Voi erați adolescenți, bănuiesc laughing

| EntertainYou a răspuns (pentru Endoryus):

Bine, dragule, continua studiile tale de cercetare stiintifica asupra ierarhiei ratatilor de pe TPU.
Succesuri!

| Endoryus a răspuns (pentru EntertainYou):

Nu nu. Nu ma multumesc cu niste putoi de 19, 20 ani ca astia 2. Il vreau pe ratatul tata, de ce crezi ca te bag in seama pe tine. Plus ca tu stii cine e ea si cine sunt eu.
Am mai mari sanse sa creada ca am 3 conturi laughing. Unul de pe care ma insult singur si altul de pe care ma mai aprob din an in paste

| EntertainYou a răspuns (pentru Endoryus):

Eu asta tot ziceam. Și tu ai trecut prin confuzia lor, de aia te amuzi degeaba. Tu ai fost chiar mai prost.

| Endoryus a răspuns (pentru EntertainYou):

Eram sigur ca nu exista nimeni atat de nebun sa te suporte. Eu nu am zis nimanui sa se arunce in fata trenului, daca te prinzi unde bat.

| EntertainYou a răspuns (pentru Endoryus):

Tot ai ceva cu aruncatul in fata trenului. Cand ai de gand sa treci peste obsesia asta cu o simpla replica de ocara asupra uneia care isi batea joc de timpul meu?

| Endoryus a răspuns (pentru EntertainYou):

Cand o sa inceteze sa ma mai amuze.

| EntertainYou a răspuns (pentru Endoryus):

Ce sa te amuze? Victimizarea ei mincinoasa sau faptul ca am pierdut eu niste timp cu cineva toxic?

| Endoryus a răspuns (pentru EntertainYou):

Victimizarea ta mincinoasa.

| EntertainYou a răspuns (pentru Endoryus):

De ce? Eu m-am plâns că am fost înjurat ca sa mă arunc in fața trenului?
Gaslighting la greu.
Hai, marș!

| Endoryus a răspuns (pentru EntertainYou):

Tu pe cine incerci sa prostesti sociopat netrebnic? A zis zis tipa pe site cum mereu o instigai la cearta. Cum ii ziceai sa intre sa ii insulte pe toti si tu stateai bine mersi in spate si iti pastrai fata curata. Ghici ce, de cand nu mai vorbiti isi vede de viata ei. Si scuteste-ma cu 'i-ai facut tu felul' ca de pomenesti din nou de ea a zis ca da datele tale personale aici pe site, si o cred in stare laughing. Tie iti merge veajeala aia cu astia care nu te cunosc si mai sunt si prosti. 10 ani aici si nu ai fost in stare sa tii o prietenie, vai soarta ta. Toti sunt rai, tu esti victima mereu. Ma amuza ca desii te-ai interesat mult de sociopatie, narcisism si restul, tot nu te simti cand te privesti in oglinda. Aici reveninm la partea legata de inteligenta ta.

| EntertainYou a răspuns (pentru Endoryus):

Definește, dragule, sociopatia aia pe care o proiectezi mereu în mine. Dar de ce iti cer așa ceva? Oricum pe lângă narcisist patologic ești și analfabet funcțional. Ca și biata victimă care își vede acum de viața ei. Numai tu nu îți vezi de ea. La fel si amețita ailaltă care citește curioasă pe la colț și se laudă că o duce atât de bine...fix acum, altădată nu avea timp de asta chiar dacă oricum nu interesează pe nimeni.

Chiar ai impresia că doar amenințându-mă si sfidându-mă prin gaslighting repetat la fiecare răspuns o să mă piș pe mine de frică?
Adică pe ce că nici nu cunoști exact anumite lucruri care s-au întâmplat si nu te privesc mai și începi cu amenințări când vedeți cât de demascați sunteți tot voi. Asta spune ceva despre voi mai degrabă. Faptul că faceți smear campaign despre mine pe un site unde oricum tot voi mă știți, nu altcineva, repet, spune ceva doar despre voi.
Aveți exact toate caracteristicile unui narcisist sau troll de Internet și tot pe mine ma învinuiți de ceea ce faceți voi. Tot eu prost, da. Că vă dau atenție, nu de altceva, dar diferența e că eu chiar mă amuz, ba chiar ii amuz si pe alții despre personajul tău mafiot și bombardier.
Să ai noapte!

| troleibuz a răspuns (pentru Endoryus):

Ce poate sa faca cineva de pe TPU cu datele lui personale?

| Endoryus a răspuns (pentru EntertainYou):

In cazul tau, nu definitia exacta? Om trist, singur, bolnav mental, manipulator, un ratat virgin de 30 de ani care nu a avut un sarut in viata lui daramite sex. Sa mai pomenim de o relatie de amicitie amarata? Cum, ca pe toti ii barfesti, cum o faci si in realitate. Degeaba existi laughing
Nu te victimiza ca eu te caut, asta e primul post in 3 ani in care te bag eu in seama direct. Cum erau romanele alea stalker dubios care mi le trimiteai in privat sau le scriai altora pe site ( chiar si lui nevermore acum un an doi ). Dar nu, el e victima laughing. Sociopat netrebnic.

| EntertainYou a răspuns (pentru Endoryus):

Deci sociopat inseamna virgin mai inteligent decat tine?
Bine. Analfabeta mica rautacioasa ce esti...si narcisista.
Ce romane am trimis lui Nevermore!? Iar imprastii cu confuziile tale si reclami la mine ce faci tot tu cu altii?
Acum cateva saptamani mai ziceai ca am mai fost si nu stiu ce user Vagonas care n-are absolut nicio legatura cu mine. Nici troleibuz si mai stiu eu cine. Dar ma amuza cat esti de confuz si habarnist. Nu esti tu ala inteligentul? Esti si confuz si starnesti si confuzii la randul tau. Tactica tipica de narcisist.

Voiam sa stiu si eu unde am avut un comportament anti-social in primul rand. Dar ce sa ceri de la tine?
In lumea lui Endorkyus sociopat = ratat. Adica toti de pe TPU, nu? Si mai zici ca eu tratez pe aici lumea cu superioritate si ca tot eu barfesc. Penibil. Chiar "patetic". Barfa e doar marca inregistrata Endorkyus si este perfect numai daca tu esti ala care barfeste.
Orice raspuns de al tau catre mine e doar o alta forma de gaslighting presarat cu proiectie la modul imatur: "Ba tu, ba tu".

| Endoryus a răspuns (pentru EntertainYou):

Sociopaaaaatuuuleeeeeee
Cumpara pisici de pe acum ca cu ele o sa mori. Daca iti suporta si alea caracterul jegos laughing

| EntertainYou a răspuns (pentru Endoryus):

Nu-mi duce talica grijawinking

| Violleta2022 a răspuns:

Trecand peste faptul ca tu te referi la relatiile sexuale prin asocierea cu animale, mai exista si o parte emotionala si sociala care sunt acoperite si traite, de cei care se iubesc cu adevarat.
Dar vei intelege asta cand vei mai creste si te vei indragostii cu adevarat de cineva, simtind ca nu poti trai fara acea persoana.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Sa cresti tu ca sa intelegi ca si animalele au parte emotionala si partea sociala mentionata de tine e doar o bariera tampita de ex. a pai ce zic astia? A pai daca rad stoarfele de prietene daca gagicu nu are BMW? Da' ce zice familia daca stau cu o negresa?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vad ca, inca nu ai depasit anisorii de cca sa poti discuta un subiect atat de matur.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Te crezi tu desteapta sau matura dar cred ca doar varsta e de tine rolling on the floor Si de-asta nu suport eu 80% din oameni laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt categoric mai desteapta si mult mai matura ca tine, ca altfel nu avem zeci de ani in spate si atata carte.
Ia o pauza si pune mana de invata, ca-i de jale, daca judeci asa.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Da sigur, ai invatat tu de nu se mai poate laughing Ce citisi, carti cu fantezii? Traieste draga in realitate si ia si invata niste carti de filosofie si psihologie moderna, sa vezi efectele negative ale mizeriilor normalizate in trecut de se intampla in prezent... Si in plus, de ce te-ai referit mai sus ca-s paralel cu subiectul? Te ofenseaza faptul ca o tipa de-mi place mie e negresa si familiile nu accepta cupluri intre culori diferite? Ma pis in ea de societate daca asta ti se pare normal in generatiile alea invechite si comuniste de erau anterior si limiteaza aiurea tinerii etc.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Baiete, cred ca ma confunzi!
Traiesc de peste 30 de ani intr-o tara occidentala, unde negri, albi, galbeni sau alte culori ale pielii sunt vecini si colegi de munca. Nu-s rasista si nici nu ma intereseaza pe mine de cine-ti place tie.
Cat priveste invatatul, cred ca va trebuii sa mai inveti cel putin 10 ani si sa muncesti 30 in acel domeniu, ca sa ma egalezi.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Cred ca tu ar trebui sa reincepi scoala deoarece se pare ca ai uitat tot in astia 30 de ani imaginari laughing Si nu ma iei pe mine cu baiete, tu vi la intrebare tot tu faci figuri acum? laughing Aoleo pleaca din occident ca ne faci de cacao neamul si acolo...

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Habar nu ai pe ce lume traiesti mai baiete. Inca tot ce zboara se mananca, la tine.
Pune mana pe carte si invata, daca doresti vreodata sa faci ceva in viata, fiind nici educatia primita de acasa, nu-i una extraordinara.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sex in mod regulat cu un cost (si de multe ori, si o calitate) cu mult sub cel presupus de o profesionista. Bine, daca te insori, costul ala in timp creste si ajungi la concluzia ca mai bine erai holtei si mai cotizai la o meseriasa de cateva ori pe luna ca sa iti golesti boasele intr-un mod placut... Social media e pentru ca fiecare sa se dea rotund CU APARENTELE. Atita tot.

| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca la majoritatea oamenilor le place sa se mandreasca cu ce au. De ce posteaza Gicutzu poze cu un harb de BMW e90 care mai are un pic si face bum? Ca e mandru ca a putut sa il cumpere si vrea ca lumea sa stie.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Ah ca vecinu cu gratarul ala teribil de pute de imi dau matele afara si totusi ar putea sa puna capacul adica se face mai repede dar nici nu impute tot cartierul.

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar putea, dar ideea e sa simti ca el face si tu nulaughing

| Nimeni10 a răspuns (pentru Wr3nch):

Iti dai seama cat gandesc aia care se lauda cu un amarat e90?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Citez dintr-o mare personalitate a timpului nostru: "Unii se lauda ca au de toate, / Eu ma laud numai cu tine." Daca nu au nimic realizabil se lauda cu lucruri trecatoare de exemplu cu iubi.

| Mogiojojo a răspuns:

Pentru ca au relatii gen 'trofee'.

| morfeo a răspuns:

Cand esti singur nu poti sa faci sex. Logic nu?

| anonim_4396 explică (pentru morfeo):

Exista single player sex aka 'laba' si poti totusi sa gasesti sa putaresti si daca nu esti intr-o relatie. Multe tipe h0rny pe planeta asta gata sa se joace putin cu lansatorul de rachete.

| Dana1999 a răspuns:

Păi tocmai ca este ceva normal si ei vor să intre în normalitate.

| EntertainYou a răspuns:

Sigur trebuie sa fii tu vreun invidios si frustrat. Cum sa nu-ti placa sa ai relatii ca orice mafiot si ametita? laughing
Esti degeaba, dragule, si ai prea mult timp liber daca nu-l folosesti pe o ametita! Exact asa ca unele care ti-au raspuns taios pe aici.
Sau intrebarea de baraj: cum sa nu-ti placa sexul? Esti vreun virgin ratat?

Acum mai in gluma, mai in serios, ce crezi ca poti vedea pe social media? Clone de Cristian Presura si Cristian Dascalu? Hai sa fim seriosi, lumea aia multa si simpla ce o sa posteze forever and ever? Pisici, flori si cafele la "buna dimineata", poze cu bebe, cupluri, dar si politica, doar orice ametita are dreptul sa fie promovata.
In ziua de azi orice tufa are posibilitatea de a se face remarcata gratie unei retele sociale. Si ghici cati cred ca 5G provoaca coronovirus si s-au si reprodus deja? Sau au de gand in viitorul apropiat.
Oamenii simpli in majoritatea lor normal ca nu stiu decat relatii. Adica pentru ei chiar reprezinta un scop. Fara sa-l satisfaca se considera ratati si vor crede asta si despre ceilalti fix ce cred si despre ei.

| anonim_4396 explică (pentru EntertainYou):

Vad mai buni decat Cristain Dascalu pe grupurile de programare pe care mai si postez din cand in cand... care nu-s romanesti. Ma deprima tara asta. Si despre 5G, am auzit una si mai buna: 5G a fost facut ca sa promoveze vaccinurile care creeaza autism.

| Endoryus a răspuns (pentru EntertainYou):

Aici pe site o sa mori sobolan netrebnic si ipocrit. Ipocrit ca zici de altii ca sunt dependenti cand tu iti faci 2 conturi diferite pe zi rolling on the floor)

| anonim_4396 explică (pentru Endoryus):

Macar e amuzant tipul m-am prapadit de ras rolling on the floor El e ok daca face 2 conturi pe zi, dar nu-s ok gigi muschi aia care injura si spun numa prostii legate de sport laughing Auzi si tu cica flotarile nu-s bune lol

| EntertainYou a răspuns (pentru anonim_4396):

Endoryus se simte cu musca pe caciula. Este exact in tiparul descris de minewinking

| SoareDaniel a răspuns:

F u t u t u l si eliberarea de stres in a plati pentru sex, asta e COOL intr-o relatie, sa mai dai si de o nimfomana e si fantastic! de asta NU PARE SIMPLU pentru cei deformati genetic

| anonim_4396 explică (pentru SoareDaniel):

Auleu eu abia o **** pe fosta saptamanal dar zilnic aoleo

| ItIsAlright a răspuns:

Nu toti se dau mari. Eu imi tin relatiile mai private, in sensul ca nu postez poze cu el neaparat, nici relatia nu o am pusa. Si poze cam una la vreo 3 luni, si alea pe la story uri. Da, unii posteaza foarte des cum isi petrec timpul impreuna si lumea e gen:"oo nu, iar astia doi". Adica e enervat sa vezi orice mic detaliu din relatia cuiva, ne doare undeva ce fac ei non stop. Unii mai vor sa arate la lume cat de mandrii sunt ca in sfarsit cineva le da atentie. E stupid oricum daca pozele nu sunt naturale si dragute. Se vede cand ceva e fortat, doar ca sa vada lumea, si e penibil.

| anonim_4396 explică (pentru ItIsAlright):

E ok ca un cuplu sa se posteze dar sa puna statusuri gen "Cine mai e singur sa moara" sau alte tampenii de le-am vazut de-alungul timpului mi se par deja... cringe e putin spus. Aveam un cont de FB uitat de timp cred ca la 20 de persoane le-am dat block doar din acest motiv. Altora, ce cool se cred ei ca pun video-uri cu sobolanul ala de i-a dat foc cu motorina? Unfriend si/sau block depinde de mutra.

| ItIsAlright a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am intalnit astfel de cazuri. Acum depinde de varsta si educatia persoanelor care au fost pe la tine prin lista laughing

| anonim_4396 explică (pentru ItIsAlright):

Sincer m-am mirat de ce i-am mai tinut inca de pe vremea de cand abandonasem acel cont. Dar il pastrez ca e din 2007 naiba stie la ce or deveni utile, am pus frumos 2FA alea alea laughing