| BlancaFantasma a întrebat:

Ce e cu mine? stiu ca am de invatat caci sunt in clasa a 12`a, dar totusi sunt trista ca n`am iubit si toate colegele mele au relatii de mult timp.simt nevoia de a fi iubita, de a avea pe cineva care sa ma accepte asa cum sunt, si parca nimeni nu face asta.simt o tristete in suflet cand aud fetele vorbind cu iubitii lor si eu n`am cu cine vorbi niciodata stau doar in casa.nu stiu am 18 ani si ma simt prea "batrana". adica simt ca daca pana acum n`am trait fiorii dragostei nu o sa-i mai simt niciodata. mi se pare minunat cand vad colegele sau orice alta fata, indragostite pana peste cap, fericite si eu mereu sunt singura., imi inchipui ce fericite trebuie sa fie caci sunt iubite.am uneori senzatia ca nimeni nu ma poate iubii, nu stiu de ce.alteori cred ca dragostea nu e pentru mine ca e imposibil sa fiu si eu aas fericita ca altele.am avut un singur prieten, doar 3 luni(el nu m`a iubit doar m`a mintit.)stiu ca nu e bine ca gandesc asa, caci oricum eu la vara voi pleca la facultate in alt oras, departe de casa si n`am nevoie de iubit caci eu nu cred in relatiile la distanta, si in plus avand un iubit acum, si fi prinsa intre doua planuri: scoala si iubire, dar totusi.PS: n`am nicio problema legata de aspect, stiu ca arat bine. dar nu stiu parca nimeni nu ma intelege cei din jurul meu ma vad altfel decat sunt.eu sunt o fire visatoare copilaroasa sensibila timida insa nu arat asta. unii ma considera chiar superficiala.si in plus nu stiu de ce eu iubesc foarte mult cainii imi e mila de cei abandonati imi vine sa plang daca vad un caine abandonatsad si daca ma opresc pe strada sa dau de mancare unui caine cunoscutii mei efectiv "se supara" pentru ca nu inteleg de ce fac asta ""apoi vine cainele ala dupa noi, ne vede lumea""(asa zic ei).

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| XDarkAngel a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie rusine ca hranesti cainii, eu de ex fac asta mereu. daca cei de langa tine comenteaza inseamna ca ei sunt superficiali nu tu. si eu am aceeasi fire ca tine si fac exact acelasi comportament. nu trebuie sa te simti ca un "specimen" pentru ca sunt multi ca tine sa stii, deci nu te mai simti diferita sau prost. si nu e o rusine ca nu ai pe nimeni asa e dat toate vor veni la timpul potrivit si nu uita ca ai o jumatate in lume, deci poate ca e mai bine asa deocamdata. incearca sa te gandesti mai mult la scoala deocamdata pana tece bacul.
sper ca te-am ajutat, bafta

| sunshine939 a răspuns:

In primul rand sfatul meu este sa te pregatesti sa atragi oportunitatea.Adica cum vrei sa fii cu cineva daca tu esti trista, stai in casa si iti plangi de mila.NU! Daca barbatul vietii tale este vanzatorul de la paine si tu esti cu parul valvoi in cap si cu ochii umflati? Daca barbatul vietii tale e cel langa care stai in tramvai? Sau care livreaza pizza? Cert este ca nu va aparea pe un cal alb iar tu trebuie sa fii pregatita pentru momentul in care va aparea in viata ta. Poarta te ca si cum iti este bine si oricarui baiat i ai face o favoare daca ar intra in viata ta...te pup

| Bia_8599 a răspuns:

Te inteleg... Nu trebuie sa fii trista. Gandeste ca o sa vina si timpul cand un baiat o sa te iubeasca si o sa te aprecieze asa cum esti. La momentul potrivit pentru fiecare. Poate si ¨el¨ te cauta :-) Sunt sigura ca cineva o sa te iubeasca mai mult decat ai visat, daca stii sa astepti.
Pana atunci, iti recomand cateva carti pe care si eu le-am citit ¨in perioada de asteptare¨:
¨Când povestea de dragoste ţi-o scrie Dumnezeu´ Eric & Leslie Ludy
¨Lupta fiecărei fete¨ Shannon Ethridge, Stephen Arterburn
¨Femeia care stie sa astepte¨ Debby Jones şi Jackie Kendall
¨Când visele se împlinesc¨ Eric & Leslie Ludy

| ionutzul31 a răspuns:

Interesant punctul tau de vedere.Gandeste-te ca poate pe undeva te asteapta acel Fat-Frumos si te va accepta asa cum esti tu (din toate punctele de vedere). Pana atunci insa, tine barbia sus, si nu te mai lasa suparata din nimicuri de genul asta.

P.S.:Nu esti batrana la 18 ani(nu e niciodata prea tarziu pentru dragoste daca ma intrebi pe mine) si nu consider ca a-i iubi pe cei abandonati este neaparat o problema.Bafta si vezi sa nu faci vreo prostie de orice felwinking

| bunica18 a răspuns:

Asteapta sa treaca bacu-ul si nu o sa stii cum sa-i mai alegi-winking Esti o fata serioasa si inteligenta, baietii se cam sperie insa la facultate si dupa facultate aceste calitatzi sunt cele mai cautate, baietii s-au mai maturizat un pic si si-au dat seama ca au nevoie de fete sensibile si serioase. Stai linistita, nu-i nimic grav e doar o unda de melancolie. Incearca sa te rogi la Sfinta Ana sa te ajute sa gasesti si tu un prieten cu care sa fii cu adevarat fericita,
numai bine si bafta la examene

| DarkShina5566 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie, crede-ma si astept, doar astept.Stiu ca niciun baiat nu merita sa-l iubesti pentru ca toti sunt la fel-aceeasi apa si acelasi pamant.Am suferit si eu si inca sufar dar imi vad de de viata mea,de scoala, fac sport, ascult multa muzica-lucruri normale pentru o adolescenta.Incerc sa ma comport cat mai firesc, cat mai normal si sa nu arat cat sunt de trista si de abatuta.La fel ar trebui sa faci si tu.Multi pupici si succes la facultate.

| szibis1999 a răspuns:

Invata,fa clasa a 12ea, dai BACU si dupa faci ce vreilaughingSunt multi pesti(barbati) in laclaughing