| ToniPoptamas a întrebat:

Ce este mai comun:
a) un roman cu o unguroaica
b) un ungur cu o romanca

Da, stiu! este o intrebare putin cam ciudata, doar ca mereu m-am intrebat asta. Nu are o insemnatate pentru mine acest lucru, dar este o curiozitate.

6 răspunsuri:
| LaughingKarima a răspuns:

Ambele ar putea fi comune. Pana la urma nu stim exact cati ramani se intalnesc cu unguroaice si nici cati unguri se intalnesc cu romance deci nu stim care e mai comun.

| ToniPoptamas explică (pentru LaughingKarima):

Nu e un studiu sau ceva... am cerut doar opinii. De exemplu eu stiu un numar asemanator de astfel de relatii, dar putin mai multe B decat A.

| Țoglă a răspuns:

Din câte am observat eu,"B" este varianta mai comună, dar nu prea departe de "A"

| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Din punctul meu de vedere este mai comuna varianta b!

| 1man1 a răspuns:

Comun e doi oameni din medii diferite impreuna. Eu am intalnit mai mult varianta A).

| ElMaestro a răspuns:

De ce să ne dăm frumoasele românce când putem să ne dăm urâţii români?