| MoiseAndrei a întrebat:

Ce fac daca persoana pe care o plac mă respinge intr-un mod sau altul și nu vreau sa aud comentarii de genul las-o deoarece nu vei putea avea nimic cu ea, orice sfat mi-ar fi de folos.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Chiar nu poti face nimic, fiindca persoana respectiva nu te place si nu te vrea deloc in viata ei, iar de fortat este imposibil sa o fortezi.

Dragoste cu sila nu se poate face si daca insisti, poate apela la Politie, facand plangere impotriva ta ca o hartuiesti, caz in care vei primi interdictie sa te apropii de ea si avertisment de la Politie.
In caz de incalci termenii impusi de Politie, poti face puscarie.

| blackann a răspuns:

rolling on the floor wow, Violetta strikes again.

Ai grija, Moise, sa nu te cheme in instanta si ramai cu ordin de restrictie. laughing)

Ce sa faci... incearca si tu alta abordare, niste surprize, gesturi frumoase, daca tot nu o atingi in niciun fel, atunci da...clar trebuie sa o lasi balta, nu te poti injosi.

| iulia0514 a răspuns:

Ce poți sa faci este sa o lași în pace o perioadă să-ți vezi de viata ta! Cel mai probabil ești prea agasant și se simte amenințată într-un fel de tine o speri cu insistențele tale! Poate dacă vede ca o lași în pace va reveni la sentimente mai bune! Ceea ce trebuie tu sa înțelegi este ca ea nu este obligata sa te placă chiar dacă tu o placi, cel mai bine este sa uiți o perioada de obsesia ta pentru ea!

| blackann a răspuns (pentru iulia0514):

Sperii*

| iulia0514 a răspuns (pentru blackann):

Nu am observat! Mulțumeschappy

| IceRope a răspuns:

Ce faci, bosulică, dai ordine oamenilor de pe site?
Bă, nu e civilizat ce faci p-aici. Cred că din cauza asta te respinge fata, fiindcă nu ai maniere. Vrea un băiat elegant, nu un tiriplici din spatele blocului. laughing