| Justagirlwithnolife a întrebat:

Ce faci când te simți copleșit de toate problemele, când te simți atât de singur și nu mai ai speranță că lucrurile vor fi mai bune în viitor?

Răspuns Câştigător
| Nouvel a răspuns:

Dupa ce ma smiorcai 2 minute, ma incrancenez si cu forta de as putea muta si muntii, le rezolv pe toate.
Trebuie sa te "enervezi" la modul pozitiv, nu cu dorinta de a distruge ceva. Si atunci, reusesti.
"te simți atât de singur" De ce sa depinzi mereu de altii?

Răspuns Apreciat de Editori
| Steph890 a răspuns:

Se spune că atunci când îți vine să renunți, mai poți încă puțin. Deși nu vedem asta, acele probleme sunt cea mai mare binecuvântare, ne învață să fim puternici. Eu cred în tine și poți trece peste toate problemele tale, oricât de mici sau mari ar părea. Inspiră și expiră. Ia o foaie și un pix, scrie-ți toate problemele acolo, oricât ar dura, apoi o mototolești și o rupi. În acel moment le dai drumul.

| Justagirlwithnolife explică (pentru Steph890):

Mulțumesc mult pentru mesajul tău :*

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ii explic lui DUmnezeu toate necazurile mele. Are experienta de mii de ani in a ridica moralul oricarui om

| dinaprilie a răspuns:

Toata lumea fuge "cumva sau cu ajutorul la ceva" de ceva

| FreddieM a răspuns:

Ma resetez si o iau de la capat.
In doua ocazii am luat-o de la zero absolut. In ultima ma gaseam in situatia,, Ce-i pe mine si-n valiza'' si am reusit in cativa ani sa resusesc ce altii fac intr-o viata de om sau poate nici macar.
Gandeste pozitiv, focalizeaza un obiectiv, ai toate competentele sa nu dai gres si tine-te de el.
Cheers

| Tokyo44 a răspuns:

Vei fi uimita de câta putere poți gasi in interiorul tău!
La malul marii sunt zile cu mare calma …dar și zile cu vânt și valuri mari…vor veni și zile senine in viața ta …

| Justagirlwithnolife explică (pentru Tokyo44):

Mulțumesc mult pentru mesaj!