| Angelindeed a întrebat:

Ce faci cand vrei sa fii cu cineva si nu poti si te simti rau?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te impaci cu ideea

| Simpatic a răspuns:

Depinde de ce nu poti, ca nu te accepta sau de ce anume?
Oricare ar fi raspunsul, mergi mai departe si cauti pe altcineva.
Viata este prea scurta sa o pierdem cu persoane de 2 lei...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce faci cand vrei sa fii cu cineva si nu poti si te simti rau?
Vrei să fii, de ce?
Nu poți
- pentru că nu poți tu?
- pentru că nu se poate?
- pentru că nu vrea el?
Cum începe.
Ca să vrei să fii cu cineva, asta începe cu o nevoie internă.
Așa e teoria mea că oricine, bărbat sau femeie este o jumătate dintr-o ființă vie, este viu doar pe jumătate. Ca să trăiești o viață întreagă și totală să fii viu, trebuie să fii cu cineva.
Altfel ești pe jumătate viu.
Astfel, este vital, face parte din viață să vrei să fii cu cineva.
Din acel moment începi să cauți.
Când vezi, auzi, cunoști o persoană, ți se pare că o persoană anume pe care ai pus ochii acea persoană va fi cealaltă jumătate de viață cu care dacă te-ai uni, vei fi ființă întreagă.
Este astfel normal să vrei să fii cu acea persoană.
Ce faci atunci?
O anunți. Te plac=te vreau=vreau să fiu cu tine=cu tine, nu cu altcineva.
Și dai de cealalaltă parte a realității.
A. Să se poată face asta.
B. Să vrea și el.
Și el nu vrea.
Și ce faci atunci?
Îl obligi? Nu poți.
Ce faci atunci?
Te simți rău.
Și cât te simți rău?
Este în continuare nevoia să îți găsești pe altcineva, căci motivul major pentru care te simți rău este lipsa partenerului.
Așa că, atunci când nu se poate, sau el nu vrea, ca să nu te mai simți rău, te focalizezi pe altul. Asta este soluția ca să treacă răul acela.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te resemnezi

| qwertpro a răspuns:

Salut,pai depinde din ce cauza nu poti fi cu cineva. Daca ai comis vreo greseala si persoana respectiva s-a indepartat de tine, de ce nu ai incerca sa repari greseala facuta si sa fii din nou impreuna cu ea? Daca circumstantele nu va permit sa fiti impreuna si aceasta relatie nu poate fi salvata, atunci asta e, treci peste.In viata vom intilni multi oameni, majoritatea vor trece pur si simplu pe langa viata noastra, dar foarte putini ne vor ramane alaturi pe veci.Important e sa intelegi ca aceasta nu e ultima persoana pe care ai iubit-o si la care ai tinut, vei intilni alte persoane mai speciale cu care vei avea o iubire foarte lunga si o viata fericita.Soarta a pregatit pentru tine pe cineva mai special,doar ca nu cunosti inca persoana data, nu a venit inca timpul, dar desigur ca va veni si atunci vei uita de trecut. Daca relatia voastra s-a terminat, atunci asta e, pur si simplu nu erati facuti unul pentru celalat, nu va potriviti si nu poti schimba asta.Cu timpul durerea va disparea, important e acum sa fii tare.Viata nu sta pe loc, nu te poti opri din cauza unei persoane, mergi inainte si ai incredere ca totul se va aranja.Cu totii trecem prin asemenea momente, dar anume ele ne fac mai puternici si experimentati.Suferi acum din cauza ca traiesti in trecut si te tot uiti mereu in el, iar dorinta de a-l retrai te face sa te simti urat, deoarece stii ca nu il poti reintoarce, dar de ce sa suferi din cauza lui daca tu deja ai fost acolo si stii cu ce s-a terminat.Inceteaza sa mai traiesti cu ziua de ieri, traieste cu cea de azi, ce a fost a fost si nu mai poat fi intors.Trecutul trebuie inteles, analizat si o parte din el memorat, dar nu trebuie trait.

| imibatpisica a răspuns:

Treci peste.

| AnoNimuTzzaaa a răspuns:

Iti gasesti hobby-uri, iar intre timp o sa apara cineva potrivit care te va implinii si iti va aduce fericire cand nu te astepti.