| Sorin7777 a întrebat:

Ce fel de barbat isi doreste o femeie?

Răspuns Câştigător
| Alexxiax98 a răspuns:

Unul care s-o iubeasca, in primul rand. /
Nu pot vorbi in numele tuturor, dar pentru mine e important sa fie inteligent, sa ma pot baza pe el; educat, sa nu-mi fie frica sa ies cu el in public; iar nu in ultimul rand, sa fie un gentleman, ca golanii ma dezgusta.

29 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa fie stabil financiar

| AdelinaC a răspuns:

Cum s-a zis si mai sus, sa poate fi modelat dupa cum vreau si sa se lase dominat

| RAY a răspuns:

In primul rand ceea ce ne dorim noi nu are legatura cu alegerile nostre rationale de multe ori alegem emotionala,asa ca nu exista nici un raspuns,acelasi e si pentru barbati,ce anume te atrage e un mister,se stie ca femeile aprecieaza inaltimea, vocea groasa, bratele groase, fara burtica, dar ele au si un ciclu iar preferintele lor se schimba, adica ce vor la ovulatie nu vor la menstruatie, sunt fiinte complicate, complexe

| Frank51 a răspuns:

Isi doreste un barbat asemanator cu ea atat la caracter cat si la fizic, cat si la minte, in general. Inainte de toate trebuie sa existe o relatie de prietenie, foarte greu de realizat in ziua de azi.

De precizat faptul ca sunt prea multe variabile la mijloc, iar dorintele se schimba o data cu timpul.

| OldSoul a răspuns:

Daca vei intreba femeile, mai toate vor spune ca-si doresc un barbat fidel, inteligent si iubitor.
Daca vei intreba barbatii, mai toti vor spune ca-si doresc un barbat cu bani, foarte frumos, si cat mai usor de manipulat.

Ei bine, adevarul e la mijloc.

Da, fetele isi doresc un barbat fidel, inteligent si iubitor, dar, desi asta pare foarte usor de obtinut, in profunzime, treaba sta putin diferit.
Genul asta de barbati, sunt oarecum plictisitori, iar asta reprezinta o problema.
Fetele doresc acei barbati prin care, ele pot starni invidia celorlalte, si sa fim seriosi, daca ai un "disperat" dupa tine, nu te simti mandra, nu vei fi invidiata, trebuie sa ai un mascul feroce, impunator, greu de imblanzit, care sa fure priviri, care sa te faca sa simti ca traiesti, acel tip pe care-l iubesti si il urasti in acelasi timp.

Tu ca barbat, daca ar fi sa ai un caine, ce caine ai vrea? Un Bichon, sau ceva mai impunator, ca un Amstaff?
Ca barbat, cum vei fi vazut mai bine? Plimband un Bichon, sau un Amstaff?

Eh, asa e si cu ele.

Chiar zilele trecute vorbeam cu o tipa, si la un moment dat veni vorba de seriale, si anume, ca ea nu se uita la filme, ea se uita la seriale, moment in care i-am zis "Mhm, e exact ca si cu baietii, daca el nu provoaca in interactiunea voastra suficient suspans cat pentru un serial in 5 sezoane, nu e suficient de bun pentru voi".

Desi mai sus, unii au spus ca ele doresc un barbat care sa fie condus, sa fie dominat, ei bine, nu e asa.
Ele doresc un barbat care sa se impuna, sa isi sustina punctul de vedere, si sa le tina pe ele in frau.
Daca tu ca barbat, nu stii sa te apreciezi, vei intampina problema.
Toate femeile, sau cel putin majoritatea, au ceva in comun, iubesc drama, iar daca tu nu stii asta, si o iei de buna, o sa ajungi exact cum s-a spus mai sus, sa fii calcat in picioare, de multe ori vei crede ca asta-si doresc ele, dar nu e asa, ele vor exact opusul, acel tip increzator, care-si sustine punctul de vedere, si care nu face compromisuri decat in situatii extreme.
Ei bine, fetele fie vor apela involuntar la drama, asa sunt ele obisnuite, sa se planga, sa se alinte, iar daca tu nu-ti dai seama de asta, si incerci sa fii de acord cu ele, sa le faci pe plac, fie ajungi un prieten, fie ajungi intr-o relatie toxica.
Iar daca nu fac asta din drama, o vor face intentionat, pentru a verifica ce fel de barbat esti, iar consecintele, vor fi tot aceleasi.

Cam asta-i genul de barbat care-si doreste o femeie.

Acum, as lasa asta asa, dar sunt sigur ca se gaseste un inteligent sa-mi zica ca "Banii..." ca "Aspectul..."
Ei bine, banii si aspectul, nu sunt ceea ce urmaresc ele, cat timp ai bani sa te ingrijesti, si cat timp arati suficient de bine cat sa nu te arate lumea cu degetul, esti foarte ok.

Daca tu ca barbat, esti complexat, te consideri urat, te consideri sarac, nu o sa poti avea o atitudine corecta fata de o femeie.
Daca tu ca barbat, nu te iubesti, cum te poti astepta sa te iubeasca o femeie?

De asta, mai toti tipii aia lipsiti de incredere vor invoca ca femeile sunt materialiste, si ca se uita doar la aspect.

Da, nu zic ca nu exista acel gen de fete, exista, dar nu e atat de mare pe cat ar crede barbatii.

Si toti tipii aia lipsiti de incredere, vor spune ca fetele vor badboy si chestii de genu.

Dar daca te uiti la cuplurile de tineri, acel badboy, nu e neaparat frumos, si nu e neaparat frumos.

Vei vedea cupluri care nu se potrivesc, fete frumoase cu baieti urati, fete urate cu baieti frumosi, fete frumoase cu baieti bogati, fete urate cu baieti bogati, si lista poate continua, dar, intrebarea e, de ce?

Ei bine, aici ajungem la inceput.
Fetele vor sa starneasca invidie.

Cel mai adesea, castigator e tipul de care am zis eu la inceput, cu aspect cel putin decent, si cu o stare materiala cel putin decenta, dar cu o personalitate frumoasa, cu carisma, cu incredere, si asa mai departe, deoarece el prin modul lui de a fi, starneste atractie.
Aici intra cazurile alea, in care fata frumoasa poate fi cu un tip care nu e cine stie ce bogatas, si care nu arata in cine stie ce fel.

Insa, problema e ca genul asta de barbati, e greu de gasit, de asta vor alege unele modalitati de compromis, sa starneasca invidia prin alte modalitati, fie prin aspectul partenerului, fie prin banii acestuia.
Ei bine, aici treaba e putin diferita, aici nu persoanlitatea e factorul declansator, ci aspectul, sau starea materiala.
De asta de multe ori, vei vedea ca fetele vor parasi un tip care arata ok, care are bani, pentru acel "badboy" de la coltul strazii, care nu are bani de un suc.

Tu ca barbat, nu tot la fel ai face?
Nu ti-ai dori alaturi o femeie care sa te faca sa fii nebun dupa ea? Sa te iubeasca, si sa o iubesti?

Dar daca aflii ca dragostea nu exista, daca nu esti atras de fetele respective, cum le vei alege?
Dupa aspect, sau dupa starea materiala, dupa beneficii cum s-ar spune.

Ei bine, asa e si cu ele.

Prioritatea, e atractia aia data de personalitate, iubirea cum s-ar spune.
Dar daca asta nu exista, apare pe locul doi, aspectul, si partea materiala.

O fata, are mai multe "variante" decat un baiat.
Din 10 pretendenti, mereu vor fi unii care vor iesi mai mult in evidenta, fie prin personalitate, prin modul lor de a fi, fie prin aspect, fie prin statutul lor social.

Iar, in inchiere, degeaba ai bani, degeaba esti frumos, daca nu te duce capul sa incepi o discutie, sa porti o discutie ok cu o fata.
Insa, banii, si frumusetea, iti pot oferi increderea de sine, iar asta te poate transforma ca persoana.

| Plato a răspuns (pentru OldSoul):

Ai avut ceva inspiratie, ca nu te-ai mai oprit.
Totusi, cum poti compara o relatie cu plimbatul cainelui? Tu de aia intri intr-o relatie, ca sa vada lumea? Iei pe cineva sa te dai mare? Inseamna ca esti un om de o superficialitate si o ignoranta grosolana (zic impersonal, nu tu).

Greu de imblanzit? Pai sa-si ia direct un urs, nu? Ce naiba, prietene, suntem oameni civilizati sau animale neimblanzite?
Stiu ca te referi la parerea "femeilor", nu a ta, dar nu ti se pare absurd si prostesc?
Mai apoi, poti avea certitudinea ca ala nu e un adevar general. Te asigur ca exista femei care gandesc si se respecta, care nu iau pe cineva pentru lume, ci pentru ele, si care nu merg la zoo in cautare de "fiare greu de imblanzit" (ce expresie! laughing ) ci cauta un OM.

| OldSoul a răspuns (pentru Plato):

Apreciez ca ai avut rabdare sa citesti.
De aici mai departe, discutia nu-si are rostul.
Am vazut de datile trecute ca nu duce nicaieri.
Ala e punctul meu de vedere, consider ca m-am facut destul de bine inteles, cine are de inteles, intelege, cine nu, e liber sa faca ce vrea.
Daca tu ai ceva de obiectat, ghinion, eu nu am nimic de clarificat laughing

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru OldSoul):

Ba esti nebun zici de parca ai trait 1000 de vieti ca sa ajungi la un asemenea raspuns.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Plato):

Cu riscul de a ma acuza c-o fac pe avocatul diavolului ( sorry, Alpha!), Alpha înțelege ca da, ne place sa ne "dam mari". Ne place sa privim cu mândrie in direcția bărbatului cu care suntem și care este angajat intr-o conversatie, și sa spunem " Asta-i tipul meu".
Tu n-ai simțit niciodată sa faci lucrul asta cu iubita ta, Plato? Fiindcă dacă nu, e nasol...

| OldSoul a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Daca esti suficient de nebun, orice e posibil.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru OldSoul):

Adevarat.

| RAY a răspuns (pentru OldSoul):

Studile demonstreaza ca narcisti atrag sexul opus, deci ai dreptate

| anonim_4396 a răspuns (pentru OldSoul):

Hai ma pe bune ca Nu toate sunt cum ai enumerat tu. Doar cele "narcisiste"

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici asa e, nu toate, însă sunt destule.

| sofisis a răspuns (pentru OldSoul):

Eu personal subscriu la "un mascul feroce, impunator, greu de imblanzit, care sa fure priviri, care sa te faca sa simti ca traiesti, acel tip pe care-l iubesti si il urasti in acelasi timp."

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru OldSoul):

Complet eronat rationamentul vis-a-vis de rasele de ciini. As vrea un Husky, pentru ca e mare si impunator, in principiu, fidel, dar e si inteligent cit sa nu o faca pe nebunul. Pe de alta parte, are nevoie de mult sport si interactiune. Un barbat fidel si inteligent nu trebuie' sa para super-macho in societate, dar si tu ca gagica trebuie' sa faci chestii ca sa ii tii interesul crescut. Intelectual mai ales, ca de acolo pleaca tot. Degeaba faci toate cele in pat daca esti la fel de expresiva ca o scindura si nu poti purta o conversatie despre mai nimic.

| Hammurabi a răspuns:

Ajung din nou la aceeași concluzie.
Site-ul ăsta ar fi trebuit împărțit pe grupe de vârstă. Obligatoriu.

Cum să compari părerile despre viață ale unuia de 20 de ani, care e aproape nou-născut și își dă cu presupusul, cu părerile unuia de 50 de ani care a trecut prin viață și a ajuns la niște concluzii?
Ce poți să știi și ce experiență poți să ai la 20 de ani?
Nu sunt așa bătrăn dar îmi amintesc perfect că în urmă cu 9 ani, când aveam 20, nu prea aveam mare lucru în cap (nu că acum aș avea mai multe laughing ) Dar unul la 50 de ani, are experiență frate, a cam trecut prin toate.
Și una e să primești lecțiile vieții pe pielea ta, alta e să asculți povești și să-ți dai cu părerea.

| Hammurabi a răspuns:

Nu-și dorește pentru că știe din start că nu va găsi exact ce vrea. Doar speră.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Unul pe care-l duce capul să-și dea seama că femeile sunt diferite și nu își doresc toate aceleași lucruri.

| mentholinks a răspuns:

Sa fie pe placul ei, sa poata sa-l joace pe degete daca e posibil.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru mentholinks):

Pe care sa-l conducă, vrei sa zici?

| mentholinks a răspuns (pentru GirlOnline81):

Nu neaparat sa-l conduca ci sa poata obtine tot ce isi doreste de la el.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru mentholinks):

Scuza-ma ca-ți spun, dar un bărbat care se lasă jucat pe degete nu face decât sa își lase și bărbăția călcată in picioare.

| mentholinks a răspuns (pentru GirlOnline81):

Asta am observat eu la femei, nu la fete si adolescente ca ele viseaza la fat-frumos haiduc.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru mentholinks):

Habar n-am despre acele femei cu care te-ai intersectat tu, dar mie personal imi place sa ma "joc" in doi. Altfel jocul este boring.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Femeiile vor un barbat care le trimite la produs asta vor.

| Superior a răspuns:

Unul prost, care sa faca orice vrea cand vrea, care sa i se dedice in totalitate si pe care sa-l jegmaneasca.

| CleanHeart a răspuns:

Matur
Sa o iubească
Sa o înțeleagă
Să îi ofere cat mai mult din timpul lui
Să aibă grijă de ea
Sa îi rămână alături indiferent de orice.

| LupusDei1993 a răspuns:

Unul sanatos mintal si care doreste sa perpetueze rasa umana