| Daria a întrebat:

Ce fel de relatie aveti cu parintii vostri? Cat de "prieteni"sunteti cu ei?

Răspuns Câştigător
| Meryem027 a răspuns:

Am o relatie foarte apropiata.si cu tata, dar in special cu mama.Pentru ca eu sunt fata si pe mama o consider o prietena foarte buna. Ii spun absolut totul si ma intelege. Ii iubesc foarte mult pe amandoi si ii respect.Ma consider o persoana norocoasa ca am asa parinti, care-mi fac toate mofturile.happy Iar eu sunt constienta de asta.

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Se putea si mai bine insa e o relatie destul de apropiata. De obicei ne mai certam pe tema nesigurantei si ezitarii mele in unele situatii.

| Petronela a răspuns:

Sunt in relatii bune cu parintii dar nu ca sa fim prieteni

| Kitty a răspuns:

Ce pot sa zic. ma lasa sa fac tot ce vreau si asta pentru ca inca sunt si voi fi cu picioarele pe pamant.

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Inainte ma intelegeam super cu tata si rau cu mama, dar acum tata a inceput sa fie prea posesiv, in schimb am inceput sa vb cu mama toate problemele personale

| overdose90 a răspuns:

Nici eu nu sunt foarte apropiata de ai mei.am 19 ani, si pentru ca au fost destul de restrictivi cu mine, nu sunt foarte apropiata de ei, mai ales de tata.

| Klara a răspuns:

Ma inteleg destul de bine cu ei, taica-meu e mai mult plecat asa ca nu prea vorbesc cu el, decat cand vine acasa. Si cu mama ma inteleg foarte bine, desi uneori face favoritisme intre mine si sora mea. Ne ajutam reciproc si asa reusim sa ne intelegem. Nu ma plang de relatii proaste cu parintii...intotdeauna am obtinut ce am vrut de la ei, si ei de la mine.

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Nu suntem deloc prieteni. E o relatie destul de rece. sad Din pacate. sad Asta e, fiecare cu parintii lui. sad Pup.

| bOse a răspuns:

Relatia cu parintii?

ostila

| KiddSimo a răspuns:

Auu a capitolu asta sunt as:X

Am o relatie foarte foarte apropiata cu mama mea...suntem apropiate de varsta (m`a facut la 19 ani.)pur si simplu mama mea e icoana vietii mele; x... o iubesc si respect din suflet pentru ca s`a chinuit sa imi ofere mie si surorii mei o viata de lux.Eu cu mama mea semanam ca doua picaturi de apa.suntem gemenebig grin. ea a trecut prin multe multe greutati in viata, lucruri pe care decat eu si cu ea le stim.impartasim secrete si ne oferim sfaturi atat eu ei cat ei ea mie. o iubesc enorm.si inca un lucru. cei care nu va intelegeti bine ca parintii vostrii gaditi`va macar 1 secunda cum ar fi sa pierzi pe unu dintre ei.Eu ii multumesc din inima lui Dumnezeu ca ii am pe aman2.:X

DEspre mama mea as putea scrie un roman intreg si nu m`as plictisi:X

Te iubesc printes`o:X

| frumushyk2010 a răspuns:

Bunahappy ma mai cert uneori dar am relatie ft buna ca ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io cred ca prietenii trebuie sa fie prietenii si parintii parinti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Waw.la mine e ff instabila relatia.azi e totul bine.maine imi vine sa ma duc pe campii.ideea e ca eu si mama nu suntem deloc pe aceeasi lungime de unda.cu tata nu am asa probleme. dar mna bine.ideea e ca eu vreau o relatie copil-parinte putin mai altfel.adica activitati impreuna.cina in familie.excursii.etc.dar nu se prea poate.de abia reusesc sa il conving pe tata sa ma duc la echitatie sau pe mama la shopping la mall. rolling eyes. deci ca o impresie de final...la mine sta cam prost situatia.oh go on.

| Anaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Nu prea "prieteni"...
Depinde de varsta. vorbesc destul cu parintii mei dar nu avem o relatie prea stransa.happy