| Ea_2279 a întrebat:

Ce Filme bune de comedie stiti?

Răspuns Câştigător
| Pure.Sunshine a răspuns:

Coming To America - Un print vine in America pentru a duce o viata normala si pentru a-si gasi fata visurilor, fata care sa-l vrea pentru ceea ce este nu pentru banii lui!
The Girl Next Door – Exact ceea ce spune si titlul, povestea de iubire dintre un baiat de liceu si fata care s-a mutat in vecini, fata care nu este chiar ceea ce pare …
Wedding Crashers – Doi prieteni foarte buni care obisnuiau sa mearga la nunti neinvitati se indragaostesc fara sa isi dea seama de doua surori.
Happy Gilmore – Povestea unui om obisnuit cu trasaturi putin cam salbatice, care ajunge mare vedeta de golf.
Dumb and Dumber – Tanatalaul si Gogomanul – Titlul spune tot despre aceasta comedie
Big Fat Liar – Un baiat mincinos, care incearca sa se dovedeasca demn de incredere in ochii parintilor.

The Prince and Me – O fata din America se indragosteste de un tanar din Danemarca, care urmeaza sa fie printul Danemarcei. Poveste similara cu cea din "Coming to America", doar ca timpurile sunt mai moderne.
Tommy Boy – Tatal lui Tommy, un baiat grasut, care abia a luat examenul, moare iar lui ii ramane responsabilitatea de a duce mai departe afacerile familiei.
50 First Dates - Un baiat dragut din Hawaii, obisnuit sa cucereasca turiste, se indragosteste de o localnica, care a avut un accident si uita tot ce i se intampla in ziua anterioara.

Alvin and the chipmunks – Trei veverite, care prin talentul lor muzical ajung vedete. Un film comedie in genul Ratatouille sau Enchanted

5 răspunsuri:
| Anileda a răspuns:

American Pie

| enchanted a răspuns:

Senseles, house full

| VladyCristian a răspuns:

Foarte-foarte multe si bune...

incearca Road Trip - Beer Pong happy

| MeGhosta a răspuns:

Scary movie 1-4 [sigurlove struck] epic movie

| ºPishcotº a răspuns:

Mie personal imi plac comediile cu adolescenti. Uite iti dau o lista cu cele pe care le-am vazut si eu:

1. EuroTrip
2. The perfect man
3. Transylmania
4. Confessions of a teenager drama queen
5. Just my luck
6. Labor Pains
7. The new guy
8. Raise your voice
9. Sleepover
10. 18 yar old and virgin
11. Not another teen movie
12. American Pie

Vizionare placuta!:*