| ADENIVOR a întrebat:

Ce grad de rudenie este intre mine si copilul verisoarei mele primare?

Răspuns Câştigător
| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Cred ca esti un fel de matusa de-a 2a...asa e logic, pentru ca copilul tau cu copilul verisoarei tale primare ar veni verisori de-ai 2

18 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Nepot iti este copilasul. Mai exact nepot/ata dupa verisoara.

| frumushika09 a răspuns:

Verisori de gradul 2...eu am 42 de verisori deastia!

| CatalinaMarina a răspuns:

Esti matusa.

| claudia_5323 a răspuns:

Esti matusawinking

| heartgrenade a răspuns:

Var de-al 2-lea... cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rudenia poate fi in linie dreapta sau colaterala.In cazul tau rudenia cu verisoara primara este colaterala, de gradul 4 iar cu orice copil, biologic sau adoptat, este de gradul 5 (art. 46 Codul Familiei).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gradul 5.am studiat si eu acelasi lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vio, daca esti femela, atunci matusa... daca mascul, unchi.

| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns:

Copilul verisoarei tale este cu tine, nepoata...mama spune ca cica ar fi ca un fel de stra-nepoata!

| luckyluke a răspuns:

Unchi de-al doilea/matusa...

| forbidden_1470 a răspuns:

Ea iti e un fel de nepoata... tu ei- un fel de matusa laughing

| forbidden_1470 a răspuns:

Var de gradul doi e copilul verisoarei mamei/tatalui tau si nu al verisoarei tale.

| fefe_3040 a răspuns:

Ba nu, mama ei si cealalta femeie sunt verisoare, deci voi doi sunteti copiii lor, asadar sunt veri de al 2-lea... asa este...

| GeorgyAna2002 a răspuns:

Iti vine nepot de gradul 2..pt. ca daca tu erai sora\frate cu verisoara ta iti venea nepot primar dar asa este nepot de gradul 2

| CristinaMadalinaCostea a răspuns:

Tot un fel de verisor iti este

| CristinaMadalinaCostea a răspuns:

Tot un fel de verisor iti este, nepot e doar de frate/sora si bineintes nepotii ( copii copiilor tai)