| Horiastef a întrebat:

Ce grad de rudenie este intre mine si verisoara de grad primar a verisoarei mele de grad primar..adica verisoara verisoarei mele ce grad de rudenie este cu mine? ..sau daca este? thinking Ofer funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este o ruda indepartata prin alianta, respectiv afin de gradul VIII, s-ar putea spune ca este verisoara prin alianta de gradul IV.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti nimic cu ea. Daca am da atentie la toate rudele indepratare s-ar putea ca noi doi sa ne inrudim cu Adam si Eva.

| MeForeverAlone a răspuns:

Nu pot spune că sunteți neapărat rude, decât unele foarte îndepărtate sau rude prin alianță. Având în vedere că nu-ți este nici cumnată, nici soă, nici mătușă, nici verișoară, nici fină, nici bunică, nici nașă nu cred că poți spune că sunteți altceva decât rude îndepărate.