| Andrei5272o a întrebat:

Ce îmi este mie soția fratelui nevestei fratelui lui tata? Deci tata are un frate, el la rândul lui are o soție, ea are un frate, el are o soție. Ce îmi este mie soția fratelui nevestei, fratelui lui tata?

7 răspunsuri:
| FreddieM a răspuns:

Cumnata cumnatei tatalui tau. E un grad de rudenie atat de nesemificativ incat nici nu merita sa pierzi timpul sa descoperi ce legatura are cu tine.

| Andrei5272o explică (pentru FreddieM):

E directoarea școlii la care învăț eu de asta voiam sa aflu

| geoconda a răspuns:

Mătușă

| Mlarisa58 a răspuns:

Sunteti rude prin alianță. Deci fratele tatălui tău are o nevastă ( ea pentru tine este rudă prin alianță, adică nu este din neamul vostru, nu este din sângele familiei tale), deci automat dacă soția fratelui tatălui tău este rudă prin alaință și soția fratelui nevestei fratelui tatalui tau, este rudă prin alianță.
Întradevăr soția fratelui tatălui tău îți este mătușă prin alianță si fratele tatalui tau adica unchiul tau este unchiul tau bun din acelasi sânge. Deci tehnic soția fratelui nevestei fratelui tatalui tau, nu prea mai este nimic pentru tine...
Fratele tatalui tău este cumnat pentru soția fratelui nevestei fratelui tatalui tău. Dar tu nu prea ai nici un grad de rudenie cu sotia fratelui nevestei fratelui tatalui tau.

| Perfekt a răspuns:

Eu zic ca poți sa te pui cu p&$a pe ea daca de asta întrebi.

| Visătorul_Daniel_1991 a răspuns:

Tactu are un frate, deci ii unchitu, unchitu are o sotie, deci matusata, matusata are un frate, deci tot un fel de unchi, rezulta ca ii tot un fel de matusa

| VasileIanis a răspuns:

Dama de companie aka curva