| Starlight510 a întrebat:

Ce înseamnă când visezi o persoana decedata, care in realitate, este moarta deja de mult timp?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inseamna ca, in subconstientul tau sunt informatii neclarificate despre aceea persoana, iar creierul tau iti "proiecteaza" scene plauzibile pentru clarificare in semi-constientul tau.

| Kaℓi a răspuns:

Inseamna ca o sa ploua.

| danay72 a răspuns:

Nu inseamna nimic. Visele apar din mulțimea gândurilor. Probabil te-ai gandit la ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca inainte sa te pui la somn te-ai gandit prea mult la acea persoana. Sau poate pur si simplu persoana vrea sa iti apara in vis. Poate vrea sa iti transmita un mesaj.

| cyupaku a răspuns:

In traditia ortodoxa se spune ca daca visezi pe cineva mort trebuie sa-i dai ceva de pomana, dar in expicatiile stiitifice se pare ca interferezi la un nivel astral cu acea persoana, iar la nivel babesc se poate trece ca o premonitie

| Starlight510 explică:

Chestia e că și în vis murise, asta e partea ciudată...