| loveanime059 a întrebat:

Ce inseamna cand visezi un mort din familie?

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Buna, pai nu inseamna nimic. Nu te iongrijora. Mintea umana in timpul noptii retraieste diferite momente prin care a trecut adica prin care tu ai trecut. Prin aceasta metoda creierul se odihneste si se relaxeaza. Sper ca te-am lamurit :*

25 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa mergi la biserica si sa aprinzi o lumanare daca e chiar mort in realitate, altceva nimic

| anss23 a răspuns:

Nu cred ca inseamna nimic.

| pwp a răspuns:

Visul consta in inlantuirea de imagini si reflectii fata de care subiectul este mai mult spectator.
Asta e definitia psihologica a visului.Deci ruda ta nu a vrut sa-ti transmita un mesaj sau altceva, asa a fost sa fie..in locul lui putea fi un membru al familiei viu.
Odata am avut un vis care m-a speriat, cum ca mama era un demon si vroia sa ma omoare...dar nimic nu s-a adeverit din chestia asta.
Nu mai fi atat de credula, multe lucruri se intampla fara niciun sens.
Un an nou fericit happy

| Pricked a răspuns:

Stai linistita. Nu inseamna nimic.

| xXdoareuXx a răspuns:

Vrea sa-i dai de pomana...

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca nu e nu e

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Visurile nu au nicio semnificaţie pentru noi. Ele sunt doar expresia anumitor informaţii stocate în creierul nostru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca atunci cand in vis moare o persoana, ii "moare boala", adica se insanatoseste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înseamnă că te-ai gândit la ea. Visele sunt fascinante, pot să îți vină idei pe care să le aplici în realitate sau să scrii o poveste pe tema asta. Încearcă, măcar de distracție!

Răspuns utilizator avertizat
| Larisssaa a răspuns:

Nu înseamnă nimic.
Doar că ai iubit-o.

Răspuns utilizator avertizat
| Different69 a răspuns:

Ii moare moartea.

| biiannncaa a răspuns (pentru Different69):

Cum sa ii moare moartea daca persoana respectiva e moarta? Tu gandesti?

| Different69 a răspuns (pentru biiannncaa):

Bahhh! Eu ma refeream daca cineva din familie iti moare aunci acelui membru din familie ii "moare " moartea ( daca mai traieste) laughing

| beyondbirthday a răspuns:

Visul ar putea fi cauzat de legatura stransa dintre tine si acea persoana. Asta ar fi parerea mea, dar totusi ar fi mai bine sa consulti un psiholog.
Dar pe cine ai visat?

| loveanime059 explică (pentru beyondbirthday):

Pe strabunica mea care a murit acum o luna

| neutrino a răspuns (pentru loveanime059):

Se zice ca trebuie sa dai de pomana.

| beyondbirthday a răspuns:

Mda, si mie mi-a murit strabunica dar nu am visat-o. Ai iubit-o, ai tinut la ea, nu?
Ar putea sa fie un simplu vis, creierul in somn amesteca diverse imagini din timpul zilei.

| loveanime059 explică (pentru beyondbirthday):

Da poate, dar eu am vazut-o in bucatarie si avea fata livida ca de mort si niciodata nu am vazut-o cu o asemenea fata

| beyondbirthday a răspuns:

Cam ciudat. Sunt insa oameni care povestesc ca s-au intalnit cu fantomele mortilor la putin timp dupa ce acestia au murit.:O

| loredanaFS a răspuns:

Cand visezi ca moare cineva apropiat tie, este un semn bun pentru tine, vei trece prin anumite schimbari, vei depasi o anumita perioada a vietii cu bine si vei primi vesti la care nu te asteptai. Citeste explicatia completa aici -> http://www.fetelestiu.ro/......re-cineva/

| charna a răspuns:

Se schimba vremea

| Allexandrascumpika17 a răspuns:

Asta nu inseamna nimic, dar daca strabunica ta iti cere ceva in vis ca de exemplu (un pahar cu apa, sau o bluza) atunci da la cineva sarak sau care are nevoie de ajutor, pentru ca daca nu faci nu iti va mai aparea niciodata in vis. Stiu e stupis, dar foarte adevarat!

| Ion_Valin_1971 a răspuns:

Ce in seamna sa cear mortu un pahar de apa