| Cristina788 a întrebat:

Ce înseamnă dacă visam morți?
Am visat un actor care a murit demult, a vorbit cu mine în vis.
Mi se pare absurd nici măcar nu l-am cunoscut vreodata.

În schimb bunica mea a murit acum 2 ani și nu am visat-o niciodată.
Morții din vise ne transmit ceva sau nu?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E doar subconștientul nostru care scoate la iveala ceea ce reprimam constient sau creierul creaza tot felul de scenari din realitate, ca nu ai visato e un mecanism de aparare impotriva suferinței

| Violleta2022 a răspuns:

Nu inseamna nimic, nu se transmite nici un mesaj, doar un vis de noapte fara sens.

| RKBlue a răspuns:

Visele nu inseamna nimic.
Desi pare frumos sa crezi ca au o semnificatie, nu au.

| slayer09 a răspuns:

Dap, transmit tulburare, nu te increde in vise pentru ca mai mult iti pierzi timpul cu ele si uiti sa traiesti tu in prezent. Visele sunt niste manifestari ale subconstientului, ale emotiilor puternice traite pe parcursul unei zile sau a mai multor zile. Deci nu baga visele in seama ca iti pierzi timpul cu ele. tu traieste-ti luciditatea frumos.

| Anonima163333 a răspuns:

Visele nu inseamna nimic.
Nu ne transmit nimic.

| Denila123 a răspuns:

Cica primesti veste asa se aude de la cei batrani

| SporeBox a răspuns:

Cica daca visezi ca mori de 3 ori moare cineva din familie dar nu stiu de ceva despre doar un mort. Oricum eu nu cred in chestiile astea. Eu sm visat ca am murit de 3 ori si toti am fost la fel de sanatosi ca inainte. Probabil ti-a ramas cumva gandul la actorul ala sau si-a amintit creierul de el. Mai bine tine visele ca vise si nu le baga in seama prea mult.

| callerofthestorms a răspuns:

Citeste "The Interpretation of Dreams", scris de Sigmund Freud si cauta-ti singur adevaratul sens al acestui vis.