| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna de fapt sa combini o fata?
Sau expresia: Te-ai bagat pe combinat

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Aducă încerci să vorbești cu o fată, să îți faci o relație.

| mentholinks a răspuns:

Sa apelezi la vrajeala ieftina si vorbe de doi bani ca sa faci o fata sa se fufu cu tine, cel putin asa era pe vremea cand eram eu mai mic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O combini adică ii fuzionezi ADN-ul cu alt ADN si ce rezulta se va numi "combinatie". Atunci poti sa spui ca ai combinat-o.

| morfeo a răspuns:

Adica te bagi in seama cu o fata de care esti atras. E destul de logic.

| Ana7807820 a răspuns:

Expresie folosita de copiii de 15-16 ani ca mine si inseamna: ori sa flirtezi si sa te intalnesti tu cu o fata, ori sa iti ajuti un prieten sa isi faca iubita.

| abcddcba a răspuns:

O combini = flirtezi cu ea / incerci sa ti-o faci iubita

lucruri de genul