| carbon21 a întrebat:

Ce înseamnă iubirea adevarata și cum o pot observa dacă o persoana ma iubește cu adevărat? Ce sacrificii ar trebui sa facă in numele iubirii?

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

"Ce sacrifici ar trebui sa facă in numele iubirii?"
Intrebarea ta este gresita.
Ea ar trebui sa sune asa: "Ce sacrifici ar trebui sa fac in numele iubirii?"
Pentru ca tu nu stai cu cineva, si nu iti faci o prietena sau un prieten ca sa te iubeasca; ci tu o faci pentru ca iubesti persoana respectiva, chiar daca ea nu te iubeste. Orice altceva este egoism.
Tu deci ar trebui sa te duci sa iti ceri iertare de la fata respectiva si sa ii marturisesti ca ai avut inima egoista si ca ai asteptat ca ea sa te iubeasca.
Dupa ce vei face lucrul acesta atunci te va iubi cu adevarat pentru caracterul tau, daca ea intr-adevar va fi cea aleasa pentru tine.
Iti recomand de urgenta cartea "Iubeste inteligent":
https://www.viatasisanatate.ro/iubeste-inteligent

| sofisis a răspuns:

"Ce sacrificii ar trebui sa facă in numele iubirii?" - de ce ar trebui sa faca sacrificii?
Daca iubesti, iubesti tot ce reprezinta acel om si nu ai de ce sa ii ceri demonstratii si sacrificii.

| Emma30555 a răspuns:

Iubirea e atunci când celalalt îți poarta de grija, vrea sa te vadă fericit, nu exista sacrificii în numele iubirii, sau cel puțin nu le consideri sacrificii căci le faci din plăcere și din iubire

| Digikey a răspuns:

Lucrurile astea se simt, nu ai nevoie de demonstratii.

| CleanHeart a răspuns:

Daca rezista langa tine si in vremurile grele si nu te lasa e primul pas spre iubire adevarata, daca ajungem cu parul alb si cu multe riduri langa persoana iubita e deja love true, sacrificiul e sa nu renunti niciodata, de fapt sa nu renunte niciunul dar pentru asta trebuie sa ai sentimente curate asa ca fara ele se destrama totul usor in timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înseamnă cam 1% din basmele la care te gândești tu când auzi "iubire adevarata". Inseamna un schimb reciproc, fiecare primește si oferă ce are nevoie/ce are celălat nevoie.
Niciunul.

| wowmentol2 a răspuns:

Iubirea "adevarata", fiecare si-o manifesta in functie de caracterul sau,... acea iubire "adevarata" nu e la toti la fel ..parerea mea

| GabiNoS a răspuns:

Iubire = atractie sexuala dintre barbat si femeie
Daca esti urat(a), gras(a), stramb(a) sau ai un caracter de **** atunci sa nu te astepti sa atragi pe cineva. Categoriile astea deformate de obicei se inteleg intre ele, au suflet bun, etc.