| EmyEmy3zSi90 a întrebat:

Ce înseamnă pentru voi prietenia? În ce constă?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Hey, am treaba, pa.

| RAY a răspuns:

Intr o frecventa apropiata cu acel om, dar asta nu înseamnă ca trebuie sa fie clona mea si sa aiba un sistem bazat pe a dovedi ceea ce afirma

| Mosotti a răspuns:

Pai prietenie inseamna cand ma inteleg sufleteste cu un om, cand avem chestii comune deci pasiuni si discutii care sa le facem cand ne intalnim, sa ne ajutam reciproc cand e cazu, sa fim sinceri unu fata de altul si sa fie bine.

| SilentRain a răspuns:

O conexiune umană utilă pentru a avea diverse benefici din ambele tabere, nimic sentimental

| geoconda a răspuns:

Pentru mine, prietenia nu mai există de mult. De mult mi-am pierdut speranța, incerand de cate ori se iveau situații să cunosc oameni noi, eu le-am fost lor prietena, ei însă, mie nu. Uite asa, prietenia nu exista pentru mine. În ziua de azi mereu va domina invidia. Prieteniile tin putin in functie de cata nevoie ai de la dansul

| Mosotti a răspuns (pentru geoconda):

Nu generaliza, nu inseamna ca daca pana acum ai fost dezamagita, vei fi si de acum in colo, nu toti oamenii is asa.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Așa e. Mai bine o prietenie pierdută decât una neavută

| Mosotti a răspuns (pentru geoconda):

Pai da, pierzi una proasta mai bine decat sa o tii si sa fie toxica.

| CassiusAlexander a răspuns:

Constă în tu și cu eu.

| J1OHNYB a răspuns:

Atunci cand suni persoana respectiva sa te ajute cu ceva urgent si nasol, suma modica sau mare de bani, sa vina sa te ia de undeva rau famat, s-o duca pe sora ta la spital, sau eu mai stiu ce exemple, se executa. Daca te gandesti bine si n ai pe cine suna, decat parintii, in cele mai multe cazuri, inseamna ca ei sunt singurii prieteni in acest moment.