| Prisaca_Petru_Sorin_1982 a întrebat:

Ce inseamna probleme foarte simple?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probleme foarte simple, inseamna probleme fara grad de dificultate, care folosesc forme de calcul simple: adunari, scaderi, inmultiri si impartiri. Asta daca ne referim la matematica, pentru ca probleme simple, complexe si dificile, sunt in toate domeniile de activitate: psihologie, medicale, scolare, samd.

| Ineys a răspuns:

Probleme foarte simple:
1+1=?

Probleme complicate: Am datorii si nu-mi ajung banii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probleme foarte simple inseamna de exemplu când iubita te lasa si suferi dupa ea, iar probleme complicate e atunci când nu te lasa dar iti spune ca e insarcinata.Si sunteti minori.Sau iti faci o iubita care nu e virgina si este o problema simpla ca trebuie sa stai vreo saptamana pana faci sex, iar problema e complicata când e invers - virgina - si ai de asteptat un an-doi pana se decide daca tu esti „alesul" sau nu.De fapt si in cazul asta e o problema simpla, ca daca vezi ca nu vrea dupa o luna-doua o poti lasa.Deci e chestie de cum pui problema, adica tu o faci sa fie simpla sau complicata.

| ibaal a răspuns:

Simple sunt alea care nu-ti dau batai de cap...si complicate, grele...alea din cauza carora nu dormi noptile incercand sa le gasesti rezolvarea happy