| MTPU a întrebat:

Ce inseamna visul meu? Am visat sotul decedat, se facea ca ne intelegeam foarte bine, faceam planuri de viitor, trebuia sa ne mutam impreuna, aveam casa si eu si el, dar el spunea ca o sa locuim la el, la un moment dat, am gasit pe jos bagnote de bani, un pic rasfirati, stiam ca ia pierdut el, imi spunea ca ala era restul din salariu cu care a mai ramas, cumva mai trist, ca si cum era puţin ingrijorat, iar eu sa il consolez ii spuneam sa fie linistit ca am platit eu nevoile casnice si ca ne descurcam cu ce avem, Va rog ce pot insemna toate acestea?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se va implini si nu va fi real, traieste realitatea nu visul

Bula
| Bula a răspuns:

Inseamna ca, sufletul lui n-a reusit sa plece inca de langa tine, fiindca nu-l lasi!
Gandeste-te si ia ramas bun frumos de la el, sa plece definitiv.
Si tu vei simti o linistire sufleteasca deplina din acel moment si-ti vei aminti de el ca la un episod frumos din viata ta.
Viata merge inainte, traieste-o!

| danay72 a răspuns:

Nu te îngrijora azi visele nu mai înseamnă nimic.

| ALGator a răspuns:

Visele sunt rezultatul unor prelucrări complexe și puțin explicate din mintea noastră.
Pentru viața noastră însă, ele nu înseamnă nimic, nici de bine, nici de rău. Trebuie să le luăm așa cum sunt ele, dar, mai ales, să nu ne fie teamă.
În cazul soțului dumneavoastră dispărut, nu el vă trimite semnale, ci creierul a încropit un filmuleț combinind ce avea prin arhivă.
Condoleanțe pentru disparitia soțului.

| DovleacTurbat a răspuns:

Inseamna ca nu esti obosita. Un om obosit dupa o zi grea doarme n-are timp de vise happy.

| dolceromania a răspuns:

E doar un vis, visurile vin din îngrijorările zilelor.