| Jvhvhvbhvgv a întrebat:

Ce ma fac? Ca simt ca nu mai pot... Iubitul meu pe care l-am iubit enorm, era tot ce imi puteam dori, era fericirea mea, era totul, dar m-a lasat. M-a lasat pentru alta. Si mi-a promis ca nu ma va lasa nicioadata, ca si el ma iubeste la fel de mult, ca vrea o familie alaturi de mine, iar eu am avut incredere maxima in el. Nu pot sa il mai scot din inima. Scriu aceste randuri cu lacrimi in ochii. Nu mai pot... Am incercat si cu altcineva sa il uit, dar degeaba. De nimeni nu am simtit nicio atractie, nimeni nu m-a sarutat cum o facea el. Mereu ma incalzea cu îmbrățișarea lui, cum nimeni nu o poate face. I-am spus tot ce simt, l-am implorat sa ne impacam, dar o vrea pe aia. Aseara imi venea sa intru peste ei in casa. Stiu ca as uita daca as iesi pe-afara, dar credeti-ma ca din motive personale nu am cum sa ies din casa, desi mi-as dori sa pot. Plang încontinuu. Ce ma fac fara puisorul meu? Ce mă fac fara Iubitelul meu cum imi placea sa-i spun? Ce ma fac? Ma doare inima cand ma gandesc ca e Iubitelul altcuiva acum. Vreau sa nu il mai iubesc, vreau sa fiu indiferentă, dar inima nu vrea. Nu vrea sa îl scoata de-acolo. Sunt si in depresie din cauza asta. Cum fac sa il uit? In cat timp il uit? Si inca ceva, vreau sa-mi răspundeți si la asta. Mi-a zis cineva ca ceea ca dam, ni se intoarce inapoi. Daca eu sunt din cauza lui, va primi si el asta intr-o zi? Funcționează karma? Si cum as putea sa il fac sa se întoarcă? Cum?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Ai scris atat de dragut ca nu am cum sa nu iti raspund si eu.
Acum nu am de unde sa stiu cum functioneaza fiecare om in parte, dar in schimb stiu cum e sa te simti singur sau ca iti lipseste acel ceva de care ai nevoie ca asta inseamna de fapt iubirea.
In primul rand trebuie sa te intaresti tu pe tine si sa te gandesti ca a fost ceva frumos, ceva ce va ramane unic in viata si sufletul tau si ca atat timp cat existati amandoi pe fata pamantului nu este nimic imposibil.Chiar daca el a gresit fata de tine (nu stiu daca si tu fata de el dar nah, intr-un cuplu au vina ambi) daca tu tot o sa il vrei inapoi nu se stie niciodata, daca sunteti meniti sa fi-ti impreuna ve-ti fi, iar daca nu viata merge inainte.Nu stiu de cat timp v-ati despartit sau cat timp ati fost impreuna dar cert e ca timpul vindeca toate ranile doar sa ai rabdare.In primul rand nu te mai ruga de el, nu il mai implora pentru ca ai si tu demnitatea ta, intelege ca el nu mai avea pentru tine sentimentele pe care le aveai tu pentru el si intreaba-te daca ti merita sa iubesti tu mai mult iar el sa se gandeasca in alta parte...Gandeste-te daca era mai bine sa te insele, sa te minta sau sa isi bata joc de tine decat sa plece si sa fie sincer.
Oricum daca e sa fie cu tine va fi, daca nu inseamna ca nu a fost niciodata pentru tine si te asteapta ceva mai bun undeva.

Răspuns Apreciat de Editori
| sofisis a răspuns:

Mobilizeaza-te si intelege ca nu e al tau cum nu e nici al aleia. Intelege ca viata nu e nedreapta. Tot ceea ce traiesti, traiseti cu un scop. Fiecare lacrima te face mai puternica si fiecare dezamagire mai experimentata. O sa ai nevoie de toate lectiile astea pe viitor. Si inca ceva: fericirea niciodata nu trebuie sa fie bazata total pe ceilalti. TU esti singura persoana responsabila de fecirirea ta

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O sa mai treaca cu timpul, altceva chiar n-ai ce sa faci decat sa te mobilizezi cu ganduri pozitive, sa faci activitati care-ti fac placere, sa te rasfeti pe tine si sa petreci timpul cu oameni care-ti sunt dragi

| Plato a răspuns:

"Functioneaza karma?"... asta inseamna ca acum, tu ii vrei raul. Ii vrei raul persoanei pe care zici ca o iubesti. Cum se poate asta?
Nu poti sa-l faci sa se intoarca, dar o intrebare ma bantuie: DE CE ai vrea sa se intoarca? Dupa ce te-a lasat pur si simplu, daca s-ar intoarce tu chiar l-ai primi? Mi-e mila de atata naivitate, e ingrozitor. Sa plangi pentru un mizerabil ca asta inseamna sa plangi de proasta, scuza-ma.
Stii cum se zice: "tine minte 3 cuvinte: Mircea Geoana Presedinte"

| Plato a răspuns (pentru Plato):

Adica "viata merge inainte", scuze.

| Lule a răspuns:

De facut sa se intoarca nu poti pentru ca dupa cum ai spus si tu a spus ca vrea sa fie cu cealalta persoana. Sti cu se va intoarce? Cand se va desparti de actuala partenera si va veni la tine pentru ca stie ca tu il astepti si ca ai face orice pentru el si va sta cu tine pana isi gaseste pe alta. Asa ca eu zic sa nu-l primesti inapoi chiar daca ti-ai dori pentru ca te va folosi, nu va veni ca si-a dat el seama ca de fapt pe tine te iubeste, astea sunt vrajeli, asa ca nu fi fraiera.
Eu zic sa te linisteti, sa iei o gura de aer si sa incepi sa faci lucruri care te fac fericita si te ajuta sa te dezvolti, incepe sa fi mai egoista. Daca tu nu te iubesti pe tine, nimeni nu o va face. Stiu cum e si eu am suferit, dragostea mea pentru el s-a transformat in ura pe care el mi-o alimenta cu fiecare cuvant pe care mi-l adresa si am suportant pana cand m-am saturat si am disparut de tot, fara sa trebuiasca sa dau explicatii nimanui.
Asa ca tine capul sus, vindeca-te si dupa incepe o noua relatie, s-ar putea sa dai peste cineva mult mai bun si daca nu intotdeauna va existat un puiut de pisicuta care asteapta sa fie salvat si iubit happy

| Jvhvhvbhvgv explică (pentru Lule):

Si dupa ce l-ai parasit l-ai uitat pur si simplu? Sau a trebuit sa treaca un timp? Si eu imi doresc sa se intample la fel ca in cazul tau, sa fiu mai rece.

| Lule a răspuns (pentru Jvhvhvbhvgv):

Mai sunt momente cand imi aduc aminte de unele lucruri si plang, dar imi trece repede. Da l-am uitat pentru ca nu mai face parte din viata mea, imi mai scrie "buna" cateodata, dar nu-i raspund.

| eugeniu2020 a răspuns:

Inseamna ca nu a fost sortit sa fiti impreuna, bine ca ai aflat acum ca a plecat la alta, decat pe urma fiind casatoriti sau cu un bebe. Considera ca ai scapat de o persoana negativa care te minte, viata continua, vei gasi pe cineva care intr-adevar sa te merite si sa iti ofere tot ce-i mai bun!

| alyyyyy2018 a răspuns:

Se poate ca sa ii para rau dupa un timp... poate un an, doi... sau nu. Se poate sa primească el ce a oferit. De ex: sa il lase actuala iubita. Însă tu nu trebuie sa astepti nimic, sa nu implor iubire si mila. Stiu ca e foarte greu prin ce treci si de aceea ți-ar face bine un psiholog. Te programezi la un psiholog privat, intr-o seara sau cand poti si ii vei povești ce ti se intampla. Vei vedea cum te vei simti mult mai bine si vei vedea lucrurile altfel. După un timp, iti vei da seama ca unii pleaca din viata ta pentru ca sa intre ceva mai bun.

| Gabi848 a răspuns:

Eu ma gandesc ca el nu tine la tine. (la exterior nu ajuta), totusi daca. ii va parea rau si ar vrea sa se intoarca incearca sa vezi daca e sincer (la exterior si atat nu ajuta). Daca vrei sa te vindeci fa bine celorlalti si unii iti vor face si ei bine dar tu vei fi fericita.