| elcosmin a întrebat:

Ce modificari au aparut in ultima vreme la familiile din Romania? Totul argumentat.

9 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ce naiba sa se modifice?
Tor violenta in familie, tot saracie, credeai ca daca ai mers la vot s-a intamplat ceva?

| elcosmin explică (pentru Bondarel99):

Nu ma refeream la votul acela legat de homosexuali. Ma refeream in general. Sa zicem cum era familia din 2000 comparativ cu asta din 2018?

| Hammurabi a răspuns:

La familiile din România?
Păi tanti Sofica de la 4 a divorțat de bărba-so că o bătea.
Manelista de la scara vecină e gravidă (da nu știe cu cine) și trebuie să nască.
Ne-a Fane măcelaru a ieșit la pensie și îl pune nevastă-sa să bată covoarele.
Mihăiță de la 2 a trecut în clasa X-a, și se masturbează în continuare la 15.30 fix, că atunci e singur acasă.
Coana Florica de la parter vinde în continuare borș cu salmonella făcut în cadă.
Iar Titi bețivul nu mai face pipi în holul blocului că s-au pus camere.
Alte modificări nu mai știu.

| DoarAlin a răspuns (pentru Hammurabi):

Meriti 100 de funde pentru raspunsul asta. rolling on the floor)

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Niciuna laughing.

| AC4S4 a răspuns:

Nu s-a modificat nimic.
Constitutia prevede ca familia se intemeiaza pe casatoria dintre soti. Codul civil prevede, inca, ca familia se intemeiaza pe casatoria dintre barbat si femeie.

| Yurisa a răspuns (pentru AC4S4):

Exact. Daca referendumul ar fi schimbat chestia asta ar fi fost o garantie in cazul in care s-ar fi schimbat Codul Civil, ceea ce nu o sa se intample prea curand

| DoarAlin a răspuns:

Ce ai vrea sa se modifice?

| Mt34 a răspuns:

Pe scurt, nimic. Referendumul nu a strâns destule voturi.