| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti cu combinatul pe Facebook? Trimiteti cereri de prietenie? Am observat ca multe "dive" nu prea se sinchisesc sa accepte, probabil "singurelele" or fi avand alte activitati

58 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Multe te accepta si cand deschizi subiectul discutiei nu iti raspunde deloc. Sa se chinuie cine vrea

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Pe facebuck sunt oameni,nu monstri sau altceva.
Sunt oameni cu care interactionezi zi de zi.
Ca un exemplu,ce fata intalnesti in club,parc,moll si multe alte locatii,o poti intalni si pe facebuck.
O tipa care arata cat de cat bine,primeste zilnic zeci de cereri de prieteni si cateva mesaje.
Crezi ca are chef sa se uite la fiecare cerere cine e sau cum arata? Ori de accept ori le ignora pe toate.
Legat de combinat, situatia e simpla.
Balta are peste dar sunt prea putini pescari priceputi.
Nu fi ironic cu "dive", daca ai fi in pielea lor, te-ai sctiri repede de mesaje cu "buna, ce faci?" sau replici de tractoristi fara pic de carisma sau creativitate!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sau poate divele nu vor sa aiba treaba cu necunoscuti disperati

| venividivici2017 a răspuns (pentru suntserios):

Mda...sau poate prefera un background cu un bolid ceva

| Drimmero a răspuns:

Eu nu folosesc mizeria aia de f,,a,,c,,e,, b,, u,, c,, i. Mi se pare o prostie sa combine fete pe site-urile de socializare, daca esti tare, o faci in realitate,, nu pe net.

Saracele, la cati libidinosi d-astia au in preajma, nu mai stau ele sa mai faca diferenta, sa vada care vorbeste ok si care isi rupe degetele dupa o propozitie.

| Freya1 a răspuns:

Sincer nici eu nu mai dau accept, pentru ca am dat in trecut la multe persoane si m-am trezit cu o gramada de disperati pe cap la un moment dat ce mi-au facut numai necazuri si a trebuit sa le dau block.
Nu dau daca nu te cunosc, sau daca li se pare ca le trimiti cerere doar sa agati ceva.
Nici peietenul meu spre exemplu nu da accept la oricine, chiar de curand a primit o cerere de la o fata la care nu i-a dat accept si care totusi a insistat sa ii scrie si ce sa vezi, s-a dovedit a fi cont fals.Asa ca pentru siguranta "divelor" "divilor", sau pentru a nu avea pe oricine in lista ce sa trimita non stop mesaje sau sa posteze rahaturi ce sa le apara de fiecare data cand deschis Facebook-ul mai bine lasa.

| venividivici2017 a răspuns (pentru Freya1):

Am inteles, multumesc pentru raspuns happy

| OldSoul a răspuns:

Ei bine, fetele sunt mult mai abordate pe Facebook, Instagram si asa mai departe, e si normal sa aiba o astfel de repulsie fata de straini.
In general, se repeta acelasi tipar.
Cere de prietenie, comentarii/mesaje, iti dai seama ca e plictisita si nu ii mai arde sa dea aceleasi raspunsuri, sa-i refuze frumos pe toti si asa mai departe.
Cu atat mai mult daca ai un profil banal.
Daca ai un profil deosebit, care sa ii atraga atentia, da, ai o sansa, dar in rest, nu prea.

| sofisis a răspuns:

Acum serios, nu dau accept persoanelor pe care nu le-am cunoscut niciodata, in nici o imprejurare. Mi se pare dubios.

| venividivici2017 a răspuns (pentru sofisis):

Mda,depinde de fiecare acum

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mi se pare superdubios sa te bagi in seama cu necunoscuti pe Facebook. Dar daca chiar n-ai de ales si esti disperat, asta e. Nici eu nu prea raspund, in primul rand ca de-a lungul timpului s-au dat tipi la mine chiar daca scria mare pe profilul meu INTR-O RELATIE CU si daca nu le raspunzi cum vor ei esti curva sau ''diva''. laughing Normal ca au alte activitati, da ceva de pe profilul lor de inteles ca ar fi interesate de ceva? Exista Tinder si alte site-uri pentru asta.

| venividivici2017 a răspuns (pentru supadeceapa):

Pai poate nu esti disperat,poate mai vrei ceva nou datorita plictiselii si asa trimiti o cerere pe Facebook.Dar sincer,ca esti fata... daca vreun nepot de al lui Becali zic asa, iti trimite o cerere, sau ii vezi pozele unui tip aflat prin nu stiu ce locuri exotice, inconjurat de camile, samd, ce faci?! Nu te cred ca o sa il refuzi! GARANTAT!

| supadeceapa a răspuns (pentru venividivici2017):

Eu chiar de aia fug laughing.

| supadeceapa a răspuns (pentru venividivici2017):

E absurd sa crezi ca TOATE FEMEILE au gandirea asta. Unora le place sa munceasca pentru ceea ce au. Eu niciodata nu m-am uitat la bani, ma intereseaza sa aiba un job bun la modul sa nu moara de foame, ca nu ma simt in stare sa fiu babysitter-ul nimanui, dar daca e genul care se lafaie in vacante pe Facebook pe mine nu ma impresioneaza. Si Becali e un cocalar, nu vreau sa ma asociez cu asa ceva.

| venividivici2017 a răspuns (pentru supadeceapa):

Mda, "te cred" laughing

| Endoryus a răspuns (pentru venividivici2017):

E plin TPU de fete/femei care nu se uita dupa bani. Cum naiba toate sunt aici nu stiu rolling on the floor
PS. Dupa comentariul adresat mie parea ca esti fata dar vad ca scrie mascultin la profil." nu imi place sa fiu respins"

| Endoryus a răspuns (pentru venividivici2017):

S-a simtit rolling on the floor))))

| venividivici2017 a răspuns (pentru Endoryus):

Sunt male omule.Mai si "delirez" un pic pe aici, mai de plictiseala, poate mai oftic cate o diva pe aici laughing

| venividivici2017 a răspuns (pentru supadeceapa):

Sincer,spun sincer, chiar as vrea sa te cred.Dar am intalnit persoane de genul feminin care ba se uitau dupa un businessman, ori dupa cineva cu masina si casa de la parinti.Am mai vazut caractere de femei si in alte tari, se cunoaste femeia de la o posta cand vrea sa fie cu tine pentru felul cum arati, sau cum ii cad ochii atunci cand te vede cum esti imbracat, ce telefon si ce masina conduci.Sincer,asa este tara de natura:o tara saraca, plina de hoti dar fite cat cuprinde universul.Asta e Romania.Va cred pe toate, pe cuvant!

| Endoryus a răspuns (pentru venividivici2017):

Alea care se uita dupa bani au minte/corp. Una care e praf sau urata nu are pretentii. Sa inveti de pe acum. Ca tot vb de dive, shh mai sus laughing

| supadeceapa a răspuns (pentru venividivici2017):

Tu crezi ce vrei. Eu n-am motive sa mint, ca nu-mi iubesc suratele rolling on the floor. Dar o s-o zic mereu: e o chestie de anturaj. Eu chiar nu cunosc pitipoance din astea dupa bani. Numai pe TPU aud de ele. Conteaza si unde cauti.

Endoryus, am auzit ca te laudai ca ai 2 case si 3 masini, cocalar mic laughing. Doar ca tu nu ai Facebook. Sau contact cu realitatea.

Alea care se uita dupa bani au stima de sine foarte scazuta si probabil nu sunt capabile sa produca nimic singure. Dar tu, Endo, un biet ospatar n-ai de unde sa stii asta. Si nu, nu sunt genul ala cu ''banii nu conteaza'', chiar zilele trecute ma certam la o intrebare cu astia ipocriti care ziceau ca banii nu conteaza intr-o relatie, conteaza cum am zis mai sus, sa aiba bani cat sa nu ii fii tu bona, ca iubirea nu tine de foame.

Si n-am la ce sa ma simt, Endoryus, efectiv te stiu de destul de mult timp incat sa-mi dau seama cand comentezi si de ce. big grin

| venividivici2017 a răspuns (pentru supadeceapa):

Scuze,anterior am fost cam ironic, am delirat putin cand am mai scris cate ceva pe aici.Acum vorbesc serios, promit.Intr-adevar,poate asa esti, mai sunt persoane ca tine care apreciaza caracterul celuilalt, alte calitati in afara celor cu bani si care nu stiu nimic, trateaza lumea ca pe niste carpe.Eu sincer, in Romania am intalnit numai persoane disperate de bani si functii.Inca nu este tarziu sa intalnesc si persoane cu o alta mentalitate, dar, repet, majoritatea fetelor in ziua de astazi, sunt pe interes...financiar.

| relian a răspuns (pentru supadeceapa):

"Mi se pare superdubios sa te bagi in seama cu necunoscuti pe Facebook. "te citai ce ai spus.
Dar tu o sa gasesti partener o ruda banui asa este?laughing Dar na unia asa fac se casatoresc, se la gramada in familie laughing las cai bine si asa rau, ai grija sa nu cumva sa vorbesti cu cineva strain, numai cu rude, si vecini laughing

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Pff, eu ti-am cerut bani si nu mi-ai dat happy Eu macar recunosc laughing)))

| sofisis a răspuns (pentru venividivici2017):

Eu ma oftic laughing) Da stii cum? Pfoaaaa...maxim. Nici pofta de mancare nu mai am

| Plato a răspuns:

De ce sa accepte? N-au destui libidinosi? laughing
Foarte bine daca au alte activitati. Sa tot accepte ca sa primeasca 1000 de "buna". Ca astia care actioneaza doar virtual sunt si repetitivi, monotoni, plictisitori. Te mai saturi.

| Ineys a răspuns:

Agatatul pe Facebook da dovada de lipsa de incredere in sine. Crezi ca vrea vreuna asa partener?

| venividivici2017 a răspuns (pentru Ineys):

Chiar nu stiam asta...am prieteni militieni, sau cu studii din jandarmerie care chiar stau pe Facebook pentru asta.Atunci cum mai lucreaza acolo daca au probleme la cabina?

| Ineys a răspuns (pentru venividivici2017):

Tu confunzi nebunia cu lipsa de incredere.
Lipsa de incredere se poate traduce mai usor prin rusine. Le e rusine sa vorbeasca face 2 face cu o fata. Asta nu inseamna ca sunt nebuni.

| syd2 a răspuns:

Personal consider ca e cel mai mare **** sa combini fete pe net, dar trebuie sa te adaptezi, exista un set de reguli aici si chiar o birocratie aparte, dar e atat de kafkian tot ca mai bine raman single.

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu folosesc dar, ma intreb daca cei care au intrat in vorba cu tipe pe diferite site-uri si apoi au iesit in oras, ducand la o relatie ori la sex ar mai zice ca nu e ok sa agati pe nu stiu ce site-uri sau aplicatii.
Daca iti merge, poti agata si pe p0rnhub.

Am vazut mai multe contraargumente pe aici dar cam toate duc la "lipsa de tupeu".
De unde stiti voi ca aia care agata pe site-uri nu agata si pe strada de exemplu?
Nu poate agata omu si pe strada si pe site-uri? laughing
Daca eu nu fac asta nu ma apuc sa zic de altii ca deh,is prosti sau fara tupeu,e indeajuns ca stiu destui care agatau peste tot.

Apoi,daca unul nu are tipe pe placului in mediul in care traieste,sa se mute din tara sa vorbeasca cu o tipa, din oras, sa isi schimbe complet mediul pentru ca daca foloseste aplicatiile sau nu stiu ce site-uri e "fara tupeu"? laughing

Daca gasesti oameni ok, daca te intelegi bine cu ei la o cafea si apoi merge relatia in continuare, de ce nu?

| Endoryus a răspuns:

Cei mai prafi dintre cei mai prafi. Mai nou ne tremura picioarele sa invitam o fata in oras? Fata-n fata? Ce naiba.
"Mda...sau poate prefera un background cu un bolid ceva" Si ce ai vrea ma rog? "background" cu o Dacie? Daca e "diva" nu o sa se uite la un sarantoc. Persoanele de genul cauta ceva anume. Ma amuz cand vin penibilii pe aici care urmaresc pitipoance si se plang ca sunt pitipoance. Adica, ce naiba vor astia? Sa se shimbe pitipoanca? Sa fim seriosi.
"Chiar nu stiam asta...am prieteni militieni, sau cu studii din jandarmerie care chiar stau pe Facebook pentru asta.Atunci cum mai lucreaza acolo daca au probleme la cabina?" Dinou, simplu. Sunt o gramada de oameni cu multa scoala in viata dar niste prosti. In ce sens prosti. Nu stiu nimic. Cum sa aprinda un aragaz, cum sa se imbrace, cum sa se comporte in societate, cum sa vorbeasca cu o fata. Poate fi Einstein dar inteligenta nu iti da experienta de viata.

| venividivici2017 a răspuns (pentru Endoryus):

Sincer,ma tem de esec, sunt dependent de succes, de asta nu invit.In plus, nu imi place sa fiu respins, sunt genul selfish, cumpar tot ce pot, imi fac orice pofta vreau.Stiu ca o sa pierd, fiind asa, dar asta e.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Nu e o problemă combinatul de Facebook. Cred că cineva poate face asta deoarece în viața reală nu a ajuns la niciun rezultat. Divele alea de care spui tu nu acceptă cereri de prieteniei așa ușor pentru că probabil au o grămadă de indivizi care le trimit cereri, indivizi probabil mult mai speciali.

| Zaygon a răspuns:

Nu merita sa iti bati capu cu asa ceva. Le dai cerere, accepta bine, nu accepta, iar bine, vorbesti si daca iese ceva bine daca nu iar bine. Nu pierzi nimic. Atentie numai ce vorbesti.
Spor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Combinatul oltchim sau care combinat? Doar ratatii si frustratii isi cauta "relatii"pe Facebook. Facebook este retea de socializare, nu site matrimonial.

| venividivici2017 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da mosule, Combinatul Oltchim...bun ca ti-ai dat seama intr-un final laughing

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci ratatii si frustratii cauta relatii pe Facebook,iar cei care cauta socializare pe net cum sunt? Uite astia dealde tine,care stau pe net si socializeaza cum ii numesti?laughing Hai ca pe ala il inteleg,poate omu e mai timid,nu are asa curaj fata in fata sa inceapa ceva, asa ca pe net parca faci primul pas mai sur, mai cu curaj.
dar tu ca stai si socializezi, sa inteleg nu esti capabil sa porti o discutie normala cu cineva in realitatea laughing E bun, te ascunzi pe net, nu esti capabil de discutii fata in fata laughing
Ce idei tampite mai au unia laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Invata sa faci diferenta dintre socializare si agatatul pe internet. De fapt se vede ca nu stii sa faci diferenta intre aceste doua. Si nu exista om timid, doar barbat prost care si-a pierdut increderea in el. Daca eu nu sunt capabil sa port o conversatie cu cineva in realitate, atunci te astept sa discutam ca intre barbati asa cum te consideri.
Sau stai, ca faci parte din acele persoane care stiu sa manance cacao numai din spatele unui monitor. Tipic cum este internetul in ziua de azi cand toata lumea se da smechera, dar cand dai nas in nas cu ei pe strada "ooo, stai ca nu e nici chiar asa! ". Iar socializarea nu are nici o legatura cu agatatul. Chiar deloc.

Scuza-ma, te plictisesti sau ce te-a facut imi adresezi comentariu? Du-te si tine teoria chibritului in alta parte pentru ca aici ai reusit sa demonstrezi prin raspunsul tau faptul ca esti un barbat frustrat care incearca sa para interesant in mediul online. Macar aici sa iti acorde lumea atentie, ca in rest tu si tastele.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Te deranjeaza cumva ce am spus? Te supara adevarul? De ce am spus asta? Pt ca am vazut ai bagat-o pe aiai esti prost daca cauti partener sau ceva de genul pe net,sau pe Facebook.
Eu te intrebi, tu de ce cauti socializare pentru net? Sa inteleg ca nu esti capabil de socializare fata in fata?
Uite de aia am scris tie, te dai mare, dar de fapt spui numai balarii laughing.
Asa cum tu ai scris comentariu si te luasi de cel care a intrebat, nu doara ca te luai de el dar ai vorbit si urat laughing ce cuvinte aiurea naspa, nelalocul lor poti scoate din capul ala.Ratati,frustrati si etc.

Dupa tine daca vorbesti,flirtezi cu cineva pe net esti retardat,frustrat si ce mai spui tu
Ok apoi am intrebat daca socilizezi pe net ce esti? Nu e tot dracu ala? Pai o sa spui ca nu e,asta pentru ca tu socializezi,doara nu era sa te faci ratardat singur laughing deci tot ce faci tu pe net este foarte ok,dar ce fac altii si ce nu faci tu este foarte rau,malefic laughing
De fapt asta am vrut sa arat,nu sa ma iau de tine aiurea,am vrut sa iti atrag atentia ca bati ogoarele patriei laughing si ar fi cazul sa intri pe asfalt ca esti numai noroi pe la gura laughing
Uite la tine cum vorbesti,jignesti pe cei care nu iti sunt pe plac,pe cei care nu spun ca si tine laughing Deci daca cineva te critica, daca cineva iti spune ceva deja ai luat foc laughing
De astia dealde tine e lumea plina.Tu esti cel care stai pe net si socializezi si stii de ce? Pt ca in realitatea esti mai pe nicaeri laughing intotdeauna latra aia care aia fac laughing.

Vad ca ai si evaluat raspunsul meu ca eronat ce mai, e jale. Uite ca o sa te reclam si eu pentru cuvinte jignitoare.
Eu am vorbit frumos, nu am spus retardat, nu am vocabular deviat asa cum ai tu.
Iara de inteles se pare ca tie trebuie sa ti se deseneze sa poti pricepe.
Am spus eu ca socializarea are legatura cu agatatu? Pfff dar hai sa iti desenez, poate ca pricepi.Socializarea sa stii si tu are mare legatura cu agatatu,nu poti agata daca nu socializezi laughing asta asa ca o paranteza.

In rest tu ai spus ca is retarzi aia care agata pe Facebook.
Eu am spus tu ce esti daca socializezi pe Facebook? Deci am vrut sa arat ca si tu intri pe net poate din acelasi motive pentru care unia agata pe net,doar ca la tine nu este vorba de agat,ci de comunicat,ai price[put?

Apoi daca dupa tine ala care agata pe net este retard,pentru mine is retarzi si aia care socializeaza laughing asa cum tu consideri ca ala e retard,ca nu-i capabil sa vorbeasca cu o fata fata in fata,la randul meu consider c a si tu nu esti capabil sa vorbesti cu cineva fata in fata.
Tu ai facut o afrmatie fara verificare,deci si eu am dreptul sa fac la fel laughing nu vad ce te deranjeaza.

Deci a fost asa o observatie,adica sa vorbsti frumos si sa fii mai rezervat ca e mai bine.
Nu arunca cu cuvinte in cineva,cad tu faci cam acelasi lucru.
Nu este teoria chibritului,este adevarul si se pare ca te derajjeaza f tare laughing
Eu nu am nevoie de atentie,dar tu se pare ca ai,ai vazut ca nu te baga nimeni in sama,ai trecut deja la cuvinte de tata,retarzi, frustati si ce mai spui.
Puteai f frumos sa spui ca tie nu ti se pare frumos, sau bine, ori sanatos sa agati pe net si aia era tot.
Comunist esti tu, eu nu-s impotriva celor care agata pe net, nici impotriva celor care socializeaza.Deci pana la urma cine este comunistu ala? Se pare ca tu esti, ce faci tu este bine, ce fac alti nu-i bun, exact comunist din ala pur laughing te'ai caracterizat cum nu se putea mai bine.
Dai inainte tot asa ca dai bine.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Nu stiu cum poti sa gandesti atat de prost. Esti dovada vie ca un om poate trai fara creier. Si nu m-a deranjat nimic din ce ai spus,dar se pare ca m-am convins eu la cele scrise de mine. Adevarat ca nu ai ocupatie si stai pe TPU sa scrii romane. Apuca-te de blogging. Dar stai, la cat esti de analfabet te exclude Google de pe internet. Sa nu crezi ca ti-am citit toata baliverna. Vreo doua randuri daca ti-am citit, e ok. Oricum, oamenii ca tine ma plictisesc. Hai, fa-ma sa te uit. Si tine-ti teoria numai pentru tine. Da-i cu praf de mers pentru ca eu scriu putin si la subiect. Tu scrii mult si subiectul numai tu stii care este. Doamne, da-i minte pentru ca nu stie ce vorbeste. laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Iar greseala mea stii care a fost? Pentru ca ti-am acordat atentie. Trebuia sa las omul prost sa vorbeasca singur pentru ca prostul are mintea odihnita. Du-te si cauta-ti o ocupatie. Saracul de tine, duci lipsa de atentie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Naspa.
N-ai tupeu in realitate?
N/am Facebook, dar oricum nu văd de ce ai accepta cereri la nimereala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Social media ar trebui folosita in alte scopuri, daca e. Nu de agatat, e o mare pierdere de vreme.

| Raducons a răspuns:

Singurelele probabil au pe cineva in vizor si atunci ce folos ca sa iti mai dea accept, poate nici nu le place fizic persoana care le trimite cererea sau nu are poza.

| christine99 a răspuns:

Nu e nimeni obligat sa-ti raspunda

| Subsemnatul123 a răspuns:

Ma p*s pe Facebook. Tin contul ala cam degeaba ca nu vorbesc cu nimeni.

| venividivici2017 a răspuns:

Mersi la toti pentru raspunsuri.Peace to everyone happy

| Csander a răspuns:

Nu trimit cereri de prietenie si nici nu le accept. Nu am nici un prieten pe FB desi pagina o am de cativa ani. O folosesc pentru stirile din muzica, desene, filme si jocuri. Am like-uri date doar la ceea ce ma intereseaza, la nimic altceva ce-ar insemna "partikip" sau chestii de genul.
Cat despre combinat, poti lasa un mesaj mai oricui fara sa trimiti o cerere de prietenie inainte.

| venividivici2017 a răspuns (pentru Csander):

Mi-am dezactivat acel cont tampit.Sincer nu ma regasesc in FB, lumea este diferita de cand acest mod de socializare este printre noi.

| Csander a răspuns (pentru venividivici2017):

Sper ca si altii sa deschida ochii ca si tine dar cat timp exista persoane ca REY, sansele sunt extrem de mici

| Șurubelniță a răspuns:

Pe net poți să agăţi doar dacă ai poze bine realizate în niște locaţii interesante, să fii bine îmbrăcat și să ai o replică de băgare în seamă bună, amuzantă, cu tensiune sexuală și să mai fie în nu știu ce mod.
Pe scurt : mi se pare că pretenţiile sunt mult mai mari decât în realitate pentru că tipele sunt abordate zi de zi de unii care încep cu,, bună frumoas-o".
Și cum orice fraier poate să se bage în seamă pe net, crede-mă că e mult mai ușor să faci asta în realitate.

| aDEeLAa a răspuns:

Combinatul pe Facebook?
Nu mi se pare deplasat sa te treci intr-o relatie cu persoana iubita. Fiecare e liber sa-si personalizeze profilul cum vrea. E util si pentru altii, in general sa vada daca respectiva persoana e,, libera" sau nu laughing
Acum depinde de fiecare. Eu nu am facut-o. Nu imi place sa postez prea multe detalii.
De asemenea, nu imi place sa accept cereri de prietenie de la necunoscuti. Nu vad rostul. Daca esti singur e obligatoriu sa dai accept la toata lumea ca sa nu fii,, diva"? Fiecare are propriile criterii de selectare.
Poti sa dai un mesaj sa vorbesti cu o persoana cu care vrei sa fii prieten si daca se leaga o conversatie placuta, cu siguranta respectiva persoana iti va da/accepta cererea. Asa... Mi se pare ca doar persoanele care sufera de like-uri si comentarii accepta pe banda rulanda.
Trimit si eu cereri. In afara cunoscutilor, trimit cereri persoanelor publice pe care le apreciez, oamenilor pe care as vrea sa-i cunosc si mi se par super interesanti, dar fara sa astept ceva in schimb. De multe ori doar le urmaresc activitatea.
Am auzit si de oameni care s-au cunoscut pe Facebook si au format o relatie. Se poate...

| EvilMayDie64 a răspuns:

Lasand la o parte cat de penibil e agatatul pe Facebook, ca nu vreau sa fiu hater ca alte specimene care au dat raspunsuri, nu ai sanse decat atunci cand tipa se baga in seama cu tine fara sa-i scrii tu nimic. Oricum, majoritatea relatiilor pe Facebook sunt "relatii la distanta", si nu tin mai mult de, maxim, o saptamana. Oricum ai da-o, e o pierdere de timp.

| animalulferoce a răspuns:

Nu folosesc Facebook din ciuda faptului ca este un social media de oameni degenerati.

| venividivici2017 a răspuns (pentru animalulferoce):

Tocmai ce am facut cerere sa il sterg definitiv...30 de zile ramase hehe

| UTCRUSH a răspuns:

Pe pagina la noi se intampla asta zilnic (utcrush)
Avem nevoie de dj la radio daca cunoasteti pe cineva ne-ati fi de ajutor

| UTCRUSH a răspuns:

Parerea noastra e ca (spun a noastra pentru ca suntem o comunitate) majoritatea adolescentilor aleg aceasta cale deoarece este mai usor pentru unii sa vorbeasca deschis pentru prima oara virtual