| xRaffy a întrebat:

Ce părere aveți de fetele alea care aleargă dintr-un băiat în altul ca nu se satura doar cu unul și vor mai multe atenții. chiar dacă fata e într-o relație cu cineva și îi jura iubire doar lui și îl manipulează cum vrea ea?

30 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o parere, este doar chestie de flirt si distractie.
De altfel este la fel si cu baietii, fiindca si ei fac acelasi lucru, se intalnesc acum cu o fata si cateva ore mai tarziu dupa ce se desparte de ea, merge la o alta.
Manipularile astea sunt de ambele parti, nu doar specifice fetelor. Eu as spune ca se intalnesc de 2 ori mai mult la baieti, care sunt mult mai rai si mai inselatori decat fetele.

| ChrisRo a răspuns (pentru Violleta2022):

Cum adica se intalnesc de doua ori mai mult baietii? Cum ai calculat? Adica cu cine se intalnesc, nu tot cu fete?

| Violleta2022 a răspuns (pentru ChrisRo):

Nu am calculat, doar am vazut in multi ani pe care ii am cum fac baietii si barbatii liberi cum isi inseala iubitele cu alte fete.
Ca procentaj, as putea spune ca sunt de 2 ori mai multi predispusi baietii sa-si insele iubitele, cu alte fete.
Azi cu una, maine cu alta, pleaca de la una si se intalnesc cu alta, este specifica baietilor sa iasa in acelasi timp cu mai multe fete, fiindca nu intentioneaza sa se insoare de la 16-20 de ani, doar vor distractie si de ce nu, sa flirteze sau sa aiba sex cu cat mai multe.

| ChrisRo a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu m-ai inteles. Matematic n-are cum sa insele de 2x mai mult, " azi cu una, maine cu alta", pentru ca asta ar presupune un numar mult mai mare de femei decat de barbati. Ori in realitate se nasc 106 baieti la 100 de fete. Deci barbatii pana pe la 40 de ani sunt nitel mai multi decat femeile, apoi incep sa mai scada din ei...
Daca tu afirmi ca baietii inseala mai mult, pai cu cine inseala, nu tot cu fete? Fetele alea, la randul lor, nu sunt si ele cuplate? Sau daca nu sunt cuplate, automat va exista un numar de baieti necuplati, egal cu numarul fetelor necuplate.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru ChrisRo):

Ma refer la un numar restrans de barbati, intre 16 si 26 de ani, care sunt instabili si dispusi sa sara din fata in fata. Nu ma refer la toata populatia globului si nici la procentajele de femei sau barbati.
Apoi, nu am spus ca toti inseala, am spus doar ca baietii au de doua ori mai mult tendinta sa insele, decat fetele, fiindca pentru ei insictul animalic sa faca sex este mai mare, decat sa lege legaturi puternice sentimentale.

| ChrisRo a răspuns (pentru Harfagre):

Sunt de acord cu dumneata. De fapt femeile fac selectia sexuala asa cum le taie capul, apoi tot ele se plang de consecintele acestei selectii.

Daca pe o insula avem, sa zicem, 10 barbati si 10 femei, deci 10 cupluri, conform selectiei sexuale, practicata si de celelalte animale, maxim 20% din barbati vor fi pe placul la toate femeile de pe insula. Astfel, sigur 2 barbati stiu cum sunt toate cele 10 femei la pat.

| ChrisRo a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai si pe pe acest segment de varsta, tot barbatii sunt mai multi. Bun, daca un baiat isi inseala iubita, logic, inseala cu alta fata. Insa fata aia nu e si ea cuplata la randul ei? Altfel, cum ai putea sa explici ca toti baietii de pe segmentul asta de varsta sunt cuplati, iar fetele de seama lor nu sunt?

Răspuns utilizator avertizat
| ChrisRo a răspuns (pentru Harfagre):

Da, si cred ca mai e o treaba aici - de asta s-au tot dat atatea legi care-l lasa pe barbat in penisul gol in caz ca se desparte de femeia lui; majoritatea femeilor pana pe la vreo 30 de ani nu fac decat sa investeasca in ele, in aspectul lor fizic, apoi cauta sa se aseze la casa unui mascul. Cum foarte multe relatii nu merg, daca barbatul se desparte de femeie, femeia efectiv nu are unde sa traga, doar daca isi gaseste alt mascul ca sa locuiasca la el. Asa s-au dat legi care obliga barbatul sa-i dea si femeii din agoniseala lui.winking

| Violleta2022 a răspuns (pentru ChrisRo):

Am mai explicat NU TOTI baietii, ci un numar mic de baieti, care sunt cam de 2 ori mai mult decat fetele.
Hai sa-ti dau un numar oarecare pe care sa-ti explica, din 100 de baieti cu varste cuprinse intre 16 si 26 de ani, 5 din ei sunt cuplati cu cate 2 fete.
Ai inteles?
Nu toata lumea este cuplata in acelasi timp, deci nu necesita un numar mare de fete.

| ChrisRo a răspuns (pentru Violleta2022):

De fapt pe tine te intereseaza de ce 5% din baieti sunt panarame? Ignora-i si gata. Cine te pune sa te uiti dupa baieti cuplati? Da, asa e, nu toti oamenii sunt cuplati in acelasi timp, insa nu merge sa zici ca barbatii sunt cuplati in timp ce femeile nu sunt cuplate. Sau ca nr barbatilor cuplati e mult mai mare decat nr femeilor cuplate. N-are sens. Asa ca vina o poarta ambele sexe.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ChrisRo):

Nu stiu de unde ai tras tu concluzia asta, dar pe mine personal nu ma intereseaza baietii si cu atat mai mult panaramele.
Sunt femei maritata cu copii mari, adulti!
Iti dau un singur sfat: evita sa mai dai sfaturi sau sa pui intrebari acolo unde nu ai habar.
Vad ca ai probleme cu rasismul, cu religia, iar acum te bagi si in discutia despre relatiile tinerilor. Ia o pauza pana mai cresti si asimilezi cunostinte solide, ca sa fii capabil sa intelegi si sa comentezi ce se intampla in conducerea tarii, in religie si altfel de relatii (ma refer si la alte topice deschise de tine, pline de rasism, ura si comentarii inutile).

| ChrisRo a răspuns (pentru Violleta2022):

Hai lasa vrajeala si nu mai lua foc asa. Ai facut niste observatii in cercul tau ingust, format din 7 persoane. Ignora panaramele si gata. Fugi de ăia 5%. Ai sa imi multumesti cand vei deveni adulta.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ChrisRo):

Casca bine ochii cui raspunzi, fiindca topicul a fost creat de userul "sufletdepisic" si mai ia lectii de bun simt, ca nu faci cinste parintilor care te-au crescut.
Ti-am explicat ca sunt femeie matura, am copii de peste 30 de ani, ce nu pricepi?

| ChrisRo a răspuns (pentru Violleta2022):

Hai gata, lasa frustrarile astea. Femeie de 75 de ani, cu frustrari de fata de 17 ani.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ChrisRo):

Baitel, stai prost cu matematica, ca nu am facut copii la 45 ca sa am 75 acum.
Pentru linistea ta sufleteasca, te anunt ca nu am inca 60 de ani si nici frustrata nu sunt, fiindca nu am nici un motiv sub soare sa fiu, am un sot minunat, o casa frumoasa, o afacere profitabila, copii sunt realizati si chiar nu ma stresez de ceva, dar ma amuz pe seama naivitatii tale de copilas, care nu poate sa priceapa ce i se spune.
Nu-i nimic baiete, ia de invata de la oamenii mari, ca asa cum gandesti acum, nu vei ajunge prea departe in viata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fetele bune merg în rai, fetele rele merg unde vor.

| Drimmero a răspuns:

Sunt de parere ca nu a gasit ce ii trebuie si ca inca e necoapta la minte, mai are de baut laptic pana isi retuseaza chestiile astea. Nu vreau sa am o parere acida asa ca ma rezum la tendinta de a crede ca i se si permite. Chestiile de genul in viata se cam intorc, cand va crede ca a gasit printul pe cal alb...de fapt va da de span.

| Freya1 a răspuns:

Parerea mea e ca ori sunt copile ce pur si simplu cauta atenție cum spui tu si nu se gandesc la nimic serios, ori femei ce pur si simplu nu pun pret pe o relație de iubire ci ps avantajele ce vin o data cu una.
Dar trebuie totusi sa ne gandim un pic inainte de a acuza pe cineva. Daca, cunosti un caz de genul sau esti intr-o situatie similara, ar cam trebui să analizezi si băiatul cu care e tipa.Ca daca si el la rândul lui face acelaș lucru, nu ii ofera iubire si respect, sau nu este un om cerebral situați se schimba putin.

| Wr3nch a răspuns:

Bine de ea ca poate. Daca prinzi fraieri care pun botu de ce nu.

| Frank51 a răspuns:

Nu e de bun simț, dar hey, ce mai este de bun simț în lumea noastră.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Fata care stie sa profite de viata

| Legion7X a răspuns:

Nu stiu ce să zic Cred vor experientă sau vor să experienteze în măsură egală ca și bărbatul numai ca femeia devine cam obiect fiind considerat sexul slab.

| DaniTDCI a răspuns:

Toxicitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Proști sunt ăia cu care se vede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce trebuie sa avem o părere sau mai bine zis de ce sa ne dam cu părerea despre orice persoana? Fiecare e liberă sa facă ce vrea. Normal ca exista n tipologii de femei. Cine suntem noi sa judecam sau sa ne facem păreri? Ce bine ar fi dacă fiecare nu ar mai fi frustrat și s ar gândi doar la persoana lui. Îți dai seama ce perfecta ar fi viața?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După cum s-o mai zis, treburile astea se petrec din ambele părți, nici băieții nu-s mai breji. Îi dezastru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vor să arate că au potențial, că pot cuceri mai mulți băieți în același timp.

Răspuns utilizator avertizat