| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de o relație între o românca și un țigan?

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E vorba de tine?
Țiganii sunt și ei oameni.
Dacă se poartă frumos și civilizat, am o părere bună.

| Mosotti a răspuns:

Pai parerea mea e ca e o relatie ca orice alta relatie, depinde de caractere, poate fi si tiganul rau dar si romanca rea. daca ambii sunt ok, relatia merge, nu putem zice ca toti tiganii sunt rai, in nici un caz. Deci este okey.

| Andreeush a răspuns:

Nu am nici o părere.

| Ineys a răspuns:

De ce ar trebui sa avem o parere?
Tu ce parere ai de o relatie dintre 2 romani? Exista tigani mai destepti, mai buni, si mai oameni decat romanii, tigani cu facultate, cu doctorate chiar etc. Multi nu-si recunosc etnia din cauza ca sunt judecati si probabil le-ar fi fost mai greu sa ajunga unde sunt din cauza societatii.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Romani_people

Uite o lista plina de tigani. Poate recunoasteti cateva nume pe acolo.
Eu recent am aflat ca Ilie Nastase se trage din tigani.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Om sa fie. Etnia nu conteaza. Cu totii avem sange rosu si umbra intunecata. Sunt multi romani prosti dar nu incepem sa spunem ca nu ne judecam etnia. La fel sunt si tigani/arabi/turci/sau ce mai vrei tu care sunt oameni okay. Caracterul conteaza cu adevarat.

| AnOnImA4109 a răspuns:

Atât timp cât vă înțelegeți bine și vă iubiți nu contează de ce naționalitate ești, ce religie și așa mai departe. Și nu-i adevărat că țiganii se comportă nu știu cum sau româncele, fiecare este diferit.

| aanaaaaxqq a răspuns:

Nu conteaza daca e roman/tigan sau romanca/tiganca, conteaza daca se iubesc si se respecta unul pe celalalt.

| Anonimul222322 a răspuns:

Țigani tratează femeile ca pe crve sau zdrențe nu știu sa prețuiască o femeie cum ar face un om normal pe lângă asta nu ești văzuta în lume ca odomna când îl auzi pe ala. Ce sânge vrei ma? Pe strada sau când începe cu înjurăturile aiurea sau ca stau toată ziua în pat si se uita pe taraf la manele în loc sa se ducă la munca

| anonim_4396 explică (pentru Anonimul222322):

Cunosc multe cazuri, familii de genu, Sunt multe romance maritate cu tigani, insa si mai multe romani insurati cu tiganci.

| sadrian46 a răspuns (pentru Anonimul222322):

Acesta este un țigan din mintea ta. Ai mintea plină de.

| anonim_4396 explică (pentru Anonimul222322):

Daca taceai filosof ramaneai
Nu generaliza nu sunt toti la fel.eu am avut in clasa o tiganca ce era cea mai buna la invatatura din liceu si era atat de cuminte ca ramaneai gura casca.
Iarasi am cunoscut un tigan ce era la drept numa note de 10 avea si nici nu se chinuia prea mult sa invete si era negru taciune
Omu acum o devenit avocat.
Hai sa lasam rasismu la o parte si sa fim oameni ca nu traim in era lui Antonescu.